Koszelew 2, 09-530 Gąbin, tel. (24)267-51-51 fax. (24)267-51-68
 
 
   dpskoszelew.plArchiwum aktualności 2013 rok
 
 
 

ZABAWA SYLWESTROWA 31.12.2013 rok


Tradycją stało się już że ostatniego dnia roku odbywa się w naszym Domu bal sylwestrowy, tak też było i 2013 roku przy dźwiękach muzycznych standardów w wykonaniu p. Andrzeja Machnickiego i p. Zdzisława Dolmana mieszkańcy i pracownicy świetnie się bawili.

Pani Dyrektor Dorota Jędra złożyła wszystkim mieszkańcom i pracownikom życzenia na Nadchodzący Rok, po czym przy lampce szampana zaśpiewano 100-lat. Wśród atrakcji imprezy były konkursy oraz wybór króla i królowej balu, zostali nimi p. Marianna Woźniak i p. Andrzej Żaglewski. Sylwestrowy nastrój niech pozostanie z nami przez cały 2014 rok .


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

,,A słowo ciałem się stało

i mieszkało między nami......

WIGILIA


Wigilia to cudowny czas, najbardziej uroczysty i wzruszający dzień w roku. W tym dniu mieszkańcy naszego domu według tradycji mogli podzielić się opłatkiem, złożyć sobie świąteczne życzenia i zasiąść przy wigilijnym stole, gdzie królowały tradycyjne potrawy. Mieszkańcom towarzyszył ksiądz kanonik Jerzy Szczeciński i pani dyrektor Dorota Jędra oraz pracownicy domu. Tradycją stały się odwiedziny Mikołaja i śnieżynek, który w rytmie kolęd odwiedził w pokojach mieszkańców i rozdawał słodkie prezenty.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

JASEŁKA W MOCARZEWIEW środę 18 grudnia 2013 roku grupa mieszkańców naszego Domu wraz z wolontariuszami z GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA W GĄBINIE wybrali się do ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W MOCARZEWIE NA „Jasełka”

W tym roku Jasełka Bożonarodzeniowe nosiły tytuł „BŁOGOSŁAWIENI UBODZY”. Po pięknym przedstawieniu zostaliśmy zaproszeni na kiermasz gdzie mogliśmy zakupić stroiki i ozdoby świąteczne zrobione przez uczniów tej szkoły. Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie na tak piękny spektakl, który przygotował nas do przeżycia tych radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Mieszkańcom podczas wyjazdu towarzyszyły: z-ca kierownika p. Marlena Marciniak oraz p. Joanna Matuszewska i p. Jolanta Bluszcz.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

Dzień wolontariusza w naszym DomuDnia 5 grudnia 2013r. odbył się w naszym Domu Dzień Wolontariusza dla 23 wolontariuszy z gimnazjum z Gąbina. Pani Dyrektor Dorota Jędra wręczyła wolontariuszom dyplomy za aktywny wolontariat na rzecz naszego Domu oraz kompozycje kwiatowe. Zorganizowany był dla nich poczęstunek oraz występ zespołu ''Mucha”


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

ANDRZEJKI W GĄBINIEWielkim zaszczytem było dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie uczestniczenie w ZABAWIE ANDRZEJKOWEJ organizowanej przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich oraz Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin. Impreza odbyła się dn.30-11-2013r. w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie. Uroczystego otwarcia Balu Andrzejkowego dokonali: Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin p. Krzysztof Jadczak, Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Gąbinie p. Bogdan Stemplewski oraz proboszcz naszej parafii ks. Józef Szczeciński. Podczas uroczystości na scenie wystąpiła młodzież ze Szkoły Muzycznej w Gąbinie oraz nasz zespół „Mucha” pod kierunkiem p. Andrzeja Machnickiego i przy pomocy p. Zdzisława Dolmana. Mieszkańcom w imprezie towarzyszyła dyrektor naszej placówki p.Dorota Jędra oraz p. kierownik Grażyna Dubielak. Opiekunami grupy byli instruktorzy terapii zajęciowej :p. Joanna Matuszewska oraz p Justyna Zielak.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH29 listopada 2013r. Uczestniczyliśmy w obchodach Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się w Płocku w Galerii Wisła. Akcję zorganizował Urząd Miasta Płocka i DPS „Przyjaznych Serc w Płocku. Uroczystego otwarcia dokonał Prezydent miasta p. Andrzej Nowakowski.

Obchody trwały od godz. 11 do godz. 18, miały na celu m. in. aspekt edukacyjno - społeczny, aby uświadomić ludziom jak wiele osób niepełnosprawnych żyje wśród nas. W czasie obchodów były liczne pokazy, konkursy oraz występy osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy naszego domu z zespołu „Mucha” również zaprezentowali słowno - muzyczny program artystyczny. Mieszkańcom towarzyszyła dyrektor placówki p. Dorota Jędra wraz z kierownictwem oraz instruktorami terapii zajęciowej. Na zakończenie imprezy wystąpił popularny polski piosenkarz Zbigniew Wodecki.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

ZABAWA ANDRZEJKOWA W DPS KOSZELEWZgodnie z coroczną tradycją odbyła się w naszym domu ZABAWA ANDRZEJKOWA w której wzięli udział nasi podopieczni. Na naszym Balu jak co roku zjawiła się dobra wróżka oraz dwie zaprzyjaźnione cyganki. Wieczór upływał w atmosferze magii, wróżb i dobrej zabawy. Podczas imprezy do tańca przygrywał nam p. Andrzej Machnicki oraz p. Zdzisław Dolman. Mieszkańcom w zabawie towarzyszyła dyrektor placówki p. Dorota Jędra, p. kierownik Grażyna Dubielak oraz instruktorzy terapii zajęciowej.

Bal Andrzejkowy w naszym domu odbył się w czwartek 28 listopada 2013r.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

Z WIZYTĄ W GIMNAZJUM IM.JANA PAWŁA W GĄBINIEDnia 27 XI 2013 grupa mieszkańców naszego domu p. H. Popławska, p. B. Antczak, p. D. Włodarska, p. T. Nadolski, p. M. Zieliński, p. J. Józwik została zaproszona do Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gąbinie na widowisko słowno - muzyczne oparte na motywach III części „Dziadów” A. Mickiewicza, przygotowane przez uczniów szkoły. Były to niezapomniane chwile, mieszkańcy ze wzruszeniem podziwiali grę aktorską gimnazjalistów, a ich trud włożony w przygotowanie przedstawienie nagrodzili brawami.

Mieszkańcom w wyjeździe towarzyszyła pani Dyrektor Dorota Jędra oraz instruktorzy terapii zajęciowej pani Jolanta Bluszcz, pani Joanna Matuszewska.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

ZABAWA ANDRZEJKOWA W DOMU PRZYJAZNYCH SERC W PŁOCKUDnia 26 listopada 2013r. zostaliśmy zaproszeni do Domu Pomocy Społecznej w Płocku na ZABAWĘ ANDRZEDJKOWĄ .Imprezę uświetniły zabawy i wróżby andrzejkowe min. lanie wosku, konkurs tańca oraz wypicie soku przez słomkę na czas. W konkursach dzielnie nas reprezentowała p. Marianna Woźniak oraz p. Marek Zieliński. Przy muzyce biesiadnej i w miłej atmosferze bawiliśmy się do wieczora. Opiekunami grupy byli instruktorzy terapii zajęciowej: p. Joanna Matuszewska i p. Justyna Zielak.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

Imieniny naszych mieszkańcówDnia 20.11.2013r. odbyła się uroczystość imieninowa dla naszych mieszkańców obchodzących imieniny w październiku, listopadzie i grudniu. Zaproszeni goście odśpiewali tradycyjne Sto Lat, życząc solenizantom zdrowia, szczęścia, pomyślności. Pani Dyrektor Dorota Jędra i pani Kierownik Grażyna Dubielak wręczyły solenizantom symboliczne prezenty - kolorowe laurki. Wszyscy zostali poczęstowani pysznym ciastem i miło spędzili czas przy melodiach granych przez pana A. Machnickiego.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

Narodowe Święto Niepodległości

OJCZYZNO MA ...

TYLE RAZY WE KRWI SKĄPANA ,

ACH JAK WIELKA DZIŚ TWOJA RANA

JAKŻE DŁUGO CIERPIENIE TWE TRWA....

Dn.13 listopada 2013 roku w Naszym Domu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystości udział wzięli mieszkańcy i pracownicy naszego DPS-u, Klub Seniora z Gąbina, osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami zaprzyjaźnieni z Naszym Domem oraz księża Parafii Gąbin: ks. proboszcz Józef Szczeciński i ks. Paweł Biedrzycki.

Pani dyrektor Dorota Jędra powitała wszystkich zebranych i zapoznała z genezą tego święta, przypominając że jest to najważniejsze Polskie Święto Narodowe i że to właśnie 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Zespół Mucha przedstawił piękny program słowno - muzyczny oparty na wierszach, pieśniach i monologach z tamtych lat. Na koniec występu wszyscy uczestnicy akademii stojąc zaśpiewali Rotę. Podniosły nastrój tej uroczystości długo zostanie w naszej pamięci. Słodki poczęstunek uświetnił resztę tego podniosłego dnia.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

Akademia z okazji 11 listopada w Zespole Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Gąbinie11 listopada 2013 r. przypadła 95 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasz kraj po 123 latach niewoli odzyskał upragnioną wolność.

Aby uczcić wydarzenia z tamtych lat uczniowie i pedagodzy z Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Staszica zorganizowali wzruszająca Akademię, na którą zaprosili również naszych mieszkańców. Zaprezentowany program artystyczny dostarczył nam dużo przyjemności i wywarł niezapomniane wrażenie.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

OGÓLNOPOLSKI MEMORIAŁ SZACHOWY IM. BŁ. BPA LEONA WETMAŃSKIEGODnia 26 października 2013 roku w gimnazjum w Gąbinie odbył się Ogólnopolski Memoriał Szachowy im. Bł. BPA Leona Wetmańskiego oraz finał turnieju warcabowego, w którym uczestniczyły dwie nasze mieszkanki p. Halina Popławska oraz p. Barbara Antczak. Walka była bardzo zacięta. Grano systemem każdy z każdym. Nasze mieszkanki choć nie zajęły czołowych miejsc uplasowały się w środku stawki grających. Otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Na sam koniec turnieju wszyscy uczestnicy zjedli wspólny obiad w restauracji „Piano”. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z atmosfery, która panowała na tym turnieju.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

WAŁĘSA CZŁOWIEK Z NADZIEI


W dniu 10.10.2013r. grupa 18-osobowa mieszkańców : p. T. Nadolski, p. H. Popławska, p. D. Włodarska, p. B. Antczak, p. K. Janiak, p. J. Morawski, p. M. Woźniak, p. T. Kosior, p. H. Pawlak, p. A. Dułkowski, p. I. Radgowska, p. L. Kostkiewicz, p. L. Urban, p. J. Gałązka, p. P. Wiśniewski, p. J. Józwik, p. M. Zieliński w towarzystwie z-cy kierownika p.M. Marciniak oraz pracowników terapii zajęciowej p. J. Matuszewską, p. J. Zielak, p. M. Sierocką, p. J. Bluszcz, p. A.Dołęgowską, p. A. Machnickim uczestniczyli w wyjeździe do kina ,,Przedwiośnie” w Płocku na film Andrzeja Wajdy ,,Wałęsa człowiek z nadziei”. To historia wielkich przemian prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. Opowieść o mężu, ojcu, prostym robotniku, który wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności. Był to wyjątkowy dzień i niesamowite chwile dla mieszkańców, którzy ze wzruszeniem podziwiali grę aktorską znanych aktorów Roberta Więckiewicz i Agnieszki Grochowskiej.dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

BIEGNIJ WARSZAWO


Dnia 6.10.2013r. nasz mieszkaniec pan Janusz Radgowski poruszający się na wózku inwalidzkim wziął udział w największej masowej imprezie w tej części Europy - „Biegnij Warszawo”, w której wzięło udział ok. 13 tys. biegaczy. Dystans wynosił 10 km. Niestety Pan Janusz odniósł kontuzję na 6 km biegu. Pan Janusz mówi, że proponowano mu rezygnację z biegu i pomoc medyczną, ale zrezygnował z tej propozycji, ponieważ uczestnictwo w tym biegu miało podwójny wymiar. Mianowicie swoim udziałem wspierał budowę przedszkola dla dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną. Wysoki poziom adrenaliny i chęć pomocy chorym dzieciakom zdecydowały o tym, iż mimo poważnej kontuzji odniesionej na trasie pan Janusz ukończył bieg. Impreza „Biegnij Warszawo” była dobrze zorganizowana, mimo to cień na wszystko rzuciła śmierć 37- letniego biegacza na mecie. Nasz maratończyk wyraża podziękowania wszystkim pracownikom i mieszkańcom DPS w Koszelewie za doping i mówi, że będzie dostarczał swoim udziałem w biegach masowych wielu wzruszeń i radości.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

35 MARATON WARSZAWSKI

Dnia 29 września 2013r. odbył się 35 Maraton Warszawski, w którym uczestniczył nasz mieszkaniec pan Janusz Radgowski, poruszający się na wózku inwalidzkim.

W Maratonie wystartowało prawie 10 tys. zawodników. Pan Janusz ustanowił w tegorocznym Maratonie swój rekord. Jego czas przejazdu odcinka 42 km 195 metrów wyniósł 4 godziny 17 minut 49 sekund.

W ubiegłorocznej edycji Maratonu Warszawskiego czas przejazdu pana Janusza wyniósł 4 godziny 56 minut 57 sekund, czyli można powiedzieć, że tegoroczny Maraton był sukcesem dla naszego mieszkańca.

Podczas Maratonu była piękna pogoda dla maratończyków. Pan Janusz podkreśla z dumą, że na trasie Maratonu zostawił część swojego serca i duszy. Nasz mieszkaniec jest bardzo wdzięczny wszystkim, którzy mu kibicowali, szczególnie podziękowania śle dla organizatorów 35 Maratonu Warszawskiego oraz wolontariuszy.

Pan Janusz podkreśla po ukończeniu każdego Maratonu, że jest podopiecznym DPS w Koszelewie.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

GRZYBOBRANIE

Zbieranie grzybów to wielowiekowa polska tradycja, kultywowana do dzisiaj. Bez pysznych prawdziwków, podgrzybków, kozaków czy maślaków trudno wyobrazić sobie naszą kuchnię. Dlatego też podtrzymując tą tradycje 19 września kilku mieszkańców naszego domu uczestniczyło w grzybobraniu.

Spacer po lesie jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, a jeśli przy okazji znajdzie się klika dorodnych grzybów satysfakcja jest jeszcze większa. Mieszkańcy z tej wyprawy wrócili zrelaksowani, zadowoleni z pełnymi koszkami grzybów, aczkolwiek niektórzy czuli niedosyt i z pewnością będą chcieli ta miłą wyprawę powtórzyć za rok.

 

dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

ZAJĘCIA KULINARNE

Pod koniec września przeprowadziliśmy kolejny cykl cieszących się dużym zainteresowaniem zajęć kulinarnych.

Grupa siedmiu mieszkańców pod opieką terapeutów p. Jolanty Bluszcz i p. Justyny Zielak robiła placki ziemniaczane, natomiast ośmiu podopiecznych p. Joanny Matuszewskiej i p. Magdaleny Fijałkowskiej wykonywało bigos z cukinii. Mieszkańcy obierali, kroili, tarli i przyprawiali składniki. Po usmażeniu i ugotowaniu wszyscy uczestnicy zajęć próbowali wykonanych potraw.

Do degustacji zaprosili również p. dyrektor Dorotę Jędra, p. kierownik Grażynę Dubielak i z-cę kierownika p. Marlenę Marciniak. W zajęciach wzięli udział: p. Barbara Pisarek, p. Kazimiera Wojciechowska, p. Danuta Włodarska, p. Izabela Radgowska, p. Tadeusz Nadolski, p. Lucyna Fabiszewska, p. Leokadia Urban, p. Janina Budnicka, p. Barbara Antczak,p. Teresa Kosior, p. Halina Pawlak, p. Józef Stępczyński, p. Marek Zieliński, p. Marianna Wożniak, p. Helena Niedzielska. W miłej atmosferze przy kawie, herbacie i degustacji dań, mieszkańcy spędzili to jesienne popołudnie.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

WYCIECZKA

W dniu 17.09.2013r. uczestniczyliśmy w wycieczce Tczew- Pelpin- Gniew. Podczas wyjazdu mogliśmy podziwiać Muzeum Wisły w Tczewie. Placówka jest największym muzeum rzeki w Polsce. Znajdują się tu multimedialne eksponaty, modele tradycyjnych statków wiślanych i ruchome makiety. Można poznać Wisłę w dziejach Polski m.in. przyrodę nadwiślańska, ewolucje osadnictwa, dzieje Pomorza prawa rzeczne oraz życie flisaków.

Miasto z duszą – Pelpin - wprowadziło wszystkich w specyficzną atmosferę sprzyjającą wyciszeniu i refleksji. Katedra Wniebowzięcia NMP- to gotycki kościół, pierwotnie świątynia klasztoru Cysterów od 1824r. siedziba miejscowego biskupa. W katedrze znajdują się 23- ołtarze rozmieszczone przy filarach międzynawowych oraz nawach bocznych, wykonanych z drewna, marmuru i stiuku. W ołtarzach zachował się zespół póżnogotyckiego stalli z bogatą dekoracją snycerską- maswerkową, ornamentalną roślinną Obecnie w budynkach klasztornych mieści się m. in. Wyższe Seminarium Duchowne.

Zamek Gniew to niegdyś potężna gotycka twierdza rycerzy mnichów, siedziba królów, hetmanów i starostów. Dziś słynie z turniejów rycerskich i widowiskowych spektakli. Jest to miejsce w którym każdy odwiedzający może na własnej skórze poczuć historyczną spuściznę tego magicznego miejsca. W wycieczce uczestniczyła 15 osobowa grupa mieszkańców naszego domu wraz z panią dyrektor Dorotą Jędra, z-cą kierownika panią Marleną Marciniak i opiekunami. Wszyscy uczestnicy wycieczki podziwiali piękno zwiedzanych miast.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

XI DZIEŃ PRZYJAZNYCH SERC W PŁOCKU

Jak co roku i tym razem nasz Dom wziął udział w imprezie integracyjnej „Dzień Przyjaznych Serc” w DPS w Płocku dnia 13.09.2013 roku.

Przygotowaliśmy etiudę filmową pt. „W Koszelewie tak się żyje”, która była wyświetlana w ramach festiwalu filmowego. Na wystawę fotograficzną pt. „Przyjaźń Między Nami” zaprezentowaliśmy 10 zdjęć z życia w naszym domu. Natomiast na wystawę wytworów terapii zajęciowej wystawiliśmy prace wykonane przez naszych mieszkańców.

Występ artystyczny był pod hasłem piosenki filmowej i musicalowej. Nasz zespół „Mucha” zaprezentował piosenki z następujących filmów: „Czterej pancerni i pies”, „Ojciec chrzestny”, „Love story” i „Ogniem i mieczem”.

Zespół był nagrodzony gromkimi brawami. Uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w rożnych formach zabawy m.in.:

  • konkursy sprawnościowe

  • konkurs muzyczny pt. „Śpiewać każdy może”

  • konkurs plastyczny pt. „Wspólnie przez dwadzieścia lat”

Na koniec była wspólna zabawa taneczna z wodzirejami. Wszyscy uczestnicy imprezy dobrze się bawili.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

IV TURNIEJ KARCIANY W SZCZUTOWIE

W dniu 12.09.2013r uczestniczyliśmy w IV ,,Turnieju karcianym” w Szczutowie. Turniej dotyczył gry w tysiąca. Reprezentantami naszego domu byli:

p. Halina Popławska

p. Tadeusz Nadolski

p. Andrzej Kwiatkowski

p. Jerzy Morawski

Grupa ta została wyłoniona podczas przeprowadzonych wewnętrznych rozgrywek karcianych w naszym domu. Do finału zakwalifikował się p. Tadeusz Nadolski, który zdobył I-miejsce, otrzymał nagrodę i dyplom. W wolnym czasie dla uczestników przewidziane zostały konkursy z nagrodami. Atrakcją turnieju był występ ,,Mażonetek”. Dla wszystkich uczestników był poczęstunek z grilla, obiad oraz słodkości z kawą i herbatą. Wszyscy wrócili zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia i przyjaźnie.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

VII TARGI PRACY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W dn. 11.06.2013 r. odbyły się w Płocku VII Targi Pracy Osób Niepełnosprawnych. Honorowy Patronat nad imprezą objęli Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, Michał Boszko Starosta Płocki i Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka.

Celem targów jest umożliwienie spotkania się osobom niepełnosprawnym bezpośrednio z pracodawcami oraz firmami tworzącymi miejsca pracy na terenie miasta Płocka i Powiatu Płockiego.

Nasz dom wspólnie z innymi wystawcami prezentował prace wykonane przez mieszkańców w ramach terapii zajęciowej. Oprócz zwiedzania stoisk organizatorzy zapewnili szereg atrakcji m. in: warsztaty robienia biżuterii, ozdób z filcu robienia witraży i robienia makijażu.

Podczas tegorocznych targów odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi „Razem Lepiej” w Nowym Miszewie. Z pośród naszych mieszkańców którzy nadesłali fotografie wyróżnieni zostali pani Halina Popławska, pani Barbara Antczak, pan Tadeusz Nadolski i pan Piotr Wiśniewski.

Atrakcją muzyczną targów był występ Patrycji Malinowskiej finalistki Must Be the Music i koncert zespołu Masters.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

DOŻYNKI POWIATOWE W MAŁEJ WSI

Dnia 8 września 2013 roku XV Dni Gminy Małej Wsi połączone były z Dożynkami Powiatu Płockiego oraz Piknikiem Zbożowym Krajowej Rady Izb Rolniczych. Gospodarzami dożynek byli Starosta Płocki Michał Boszko,Wójt Gminy Mała Wieś Andrzej Barciński oraz Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz.

Obchody uroczystości dożynkowych rozpoczęły się w kościele parafialnym Mszą Św. w intencji plonów, następnie barwnym korowodem przemaszerowano na boisko szkolne niosąc dożynkowe plony i wieńce. Tam odbyła się część oficjalna uroczystości. Starostowie dożynek wręczyli przedstawicielom władz chleb dożynkowy, a oni podzielili się nim z zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami gmin. Piękny obrzęd dożynkowy wykonał Zespól Pieśni i Tańca „Masovia”.

Wśród wielu wystawców sztuki ludowej nasz Dom również prezentował swoje prace rękodzielnicze, które wykonali mieszkańcy uczestniczący w zajęciach terapeutycznych. Podczas imprezy serwowane były potrawy regionalne.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne zespołów z Gminnych Ośrodków Kultury, gwiazdą wieczoru była Gabi Gold.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

ŚRODOWISKOWY PIKNIK INTEGRACYJNY W BIELSKU.

Dnia 8 września 2013r. uczestniczyliśmy w Środowiskowym Pikniku Integracyjnym dla osób niepełnosprawnych i ich otoczenia w Bielsku. Imprezę organizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku z udziałem Władz Gminy Bielsk oraz Radnych Powiatu Płockiego. Patronat honorowy objął Starosta Płocki pan Michał Boszko.

Celem tego projektu jest integracja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych i osób bezrobotnych usamodzielniających się, nieaktywnych zawodowo i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Imprezę rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele pw. Jana Chrzciciela w Bielsku. Część artystyczna odbyła się na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury. Zgromadzonych gości powitali koordynator projektu pani Małgorzata Lewandowska i Wójt Gminy Bielsk pan Józef Rozkosz. Podczas tej imprezy prezentowaliśmy prace mieszkańców wykonane podczas zajęć terapeutycznych.

Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji m.in. występy zespołów: Skalar, Quest, Holiday, piosenkarki Sharie Delva, poczęstunek w formie grilla i wiele innych.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

POŻEGNANIE LATA 2013

Z okazji „POŻEGNANIA LATA” dn. 30-08-2013r. o godz. 14.00 odbyło się w naszym domu ognisko integracyjne. Podczas ogniska na mieszkańców biorących czynny udział w pracach na rzecz domu czekały dyplomy i nagrody które osobiście wręczyła dyrektor placówki pani Dorota Jędra wraz z panią kierownik Grażyną Dubielak.

Imprezę integracyjną uprzyjemniły nam gry i zabawy oraz muzyka biesiadna przy której bawiliśmy się do wieczora.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

IMIENINY MIESZKAŃCÓW

Dnia 22-08-2013r o godz. 13.30 odbyły się w naszym domu imieniny mieszkańców. Była to już kolejna edycja tego typu imprezy.

Solenizantom odśpiewaliśmy tradycyjne „100 LAT”, były kartki z życzeniami zrobione podczas zajęć terapeutycznych oraz kawa , herbata i symboliczne ciasteczko. Mieszkańcom życzenia w imieniu dyrektor placówki pani Doroty Jędra złożyła główna księgowa pani Grażyna Balcerzak oraz z-ca kierownika pani Marlena Marciniak. Imieniny obchodzili mieszkańcy z miesiąca lipca, sierpnia i września:p. Marian Chmurski, p. Halina Popławska, p. Maria Niemirowska, p. Czesława Budkiewicz, p. Marian Wejsman p. Bolesława Szwech, p. Marianna Winiarska, p. Wacław Lipiński, p. Krzysztof Janiak, p. Halina Pawlak, p. Marianna Wożniak.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

IX PLENER MALARSKO FOTOGRAFICZNY

Eko Wyszogód route 2013”

21 sierpnia 2013r.grupa 5 mieszkańców z naszego domu uczestniczyła w cyklicznie powtarzającym się „IX Plenerze malarsko-fotograficznym”w Wyszogrodzie.

W imprezie uczestniczyli „artyści” z zaprzyjaźnionych placówek, mieszkańcy domu i społeczność miasta. Twórcy w swych pracach wykonywanych różnymi technikami mogli oddawać m.in piękno nadwiślańskiego krajobrazu. Po wykonaniu pracy twórczej goście mieli zapewnione również inne atrakcje tj. przejazd po wiśle tramwajem wodnym „Wisula”, oglądanie wystawy prac oraz zdjęć w formie multimedialnej prezentacji, pomalowania twarzy, wzięcia udziału w konkursach z nagrodami oraz zabawie tanecznej.

Na zakończenie wieczoru zorganizowano grila.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

ZAJĘCIA KULINARNE

Dnia 2 sierpnia zostały zorganizowane dla mieszkańców naszego domu zajęcia kulinarne. Jest to już kolejna edycja tego typu zajęć terapeutycznych prowadzonych w naszej placówce. Kilkuosobowa grupa mieszkańców obierała, szatkowała i kroiła warzywa oraz owoce na sałatkę „Staropolską”.

Po skończonej pracy nastąpiła degustacja naszej potrawy na którą mieszkańcy zaprosili z-cę kierownika p. Marlenę Marciniak oraz dyżurujący personel.

Przy kawie i herbacie smakując wyśmienitej sałatki miło spędziliśmy czas. Zajęcia przeprowadziła p. Joanna Matuszewska - instruktor terapii zajęciowej.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

100 LAT PANI JANINY SYSKI

W dn. 16.07.2013 r. w Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie odbyła się uroczystość 100-ych urodzin p. Janiny Syski.

Jubilatka jest ciepłą i serdeczną osobą, posiada liczną rodzinę .Wychowała trzech synów, otacza ją grono wnuków i prawnuków , ma bliski kontakt z synowymi, które ją często odwiedzają. W Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie mieszka od 01.12.2010 r.

W uroczystości jubileuszowej wzięli udział m.in.: dyrektor DPS w Koszelewie p. Dorota Jędra, dyrektor PCPR p. Małgorzata Lewandowska, dyrektor Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku p. Radosław Lewandowski, burmistrz Miasta i Gminy Gąbin p. Krzysztof Jadczak, przedstawiciele z KRUS-u z Płocka z MOPS-u z Gostynina i USC z Gąbina oraz członkowie rodziny.

Podczas uroczystości p. Janina Syska otrzymała od przybyłych gości serdeczne życzenia , upominki i kwiaty.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

DZIEŃ HUMORU I SATYRY W ZAKRZEWIE

Dnia 04.07.2013r zostaliśmy zaproszeni do Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie na XX edycję „Dnia Humoru i Satyry” Podczas imprezy w wyznaczonych punktach odbywały się warsztaty: kulinarne, komputerowe, rękodzielnicze oraz gry i konkursy. Główną atrakcją jubileuszowej imprezy był występ kabaretu „OTTO” oraz prezentacje filmowe pt. „CÓŻ WIEMY O MIŁÓŚCI”

Wszystkie zaproszone placówki otrzymały duże torby z prezentami oraz dyplomy za udział w imprezie. W spotkaniu integracyjnym naszym mieszkańcom towarzyszyli: Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie pani Dorota Jędra oraz instruktorzy terapii zajęciowej: pani Joanna Matuszewska oraz pani Justyna Zielaki.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA 2013

27 czerwca br. pod patronatem honorowym Starosty Płockego Michała Boszko odbył się w naszym Domu festyn „Noc Świętojańska”. Święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. Obchodzone na obszarach zamieszkałych przez ludy słowiańskie. W ten sposób pragniemy kontynuować prastare słowiańskie tradycje związane z tym dniem. Uczestnicy spotkania na tą uroczystość przywożą wianki, które biorą udział w konkursie na najładniejszy wianek świętojański. Wyodrębnione zostały I, II, III miejsce przez komisję w składzie W- ce Starosty Płockiego pana Jana Ciastek, Kierownika Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Delegatury w Płocku pana Radosława Lewandowskiego, Dyrektora PCPR panią Małgorzatę Lewandowską oraz Dyrektor naszego Domu panią Dorotę Jędra, a następnie jak tradycja nakazuje zostały puszczone na wodę. Festyn jest okazją do wymiany doświadczeń i wspólnych rozmów. Goście mieli możliwość skorzystania z poczęstunku, przejażdżek bryczkami oraz konkursów. Dużym powodzeniem cieszył się występ zespołu „Mucha” z pracownikami terapii zajęciowej w programie „Jedziem, panie Zielonka”. Mieszkańcy, goście i grupa wolontariuszy z Gimnazjium w Gąbinie im. Jana Pawła II bawiła się w ryt muzyki do późnych godzin.

.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

BRAMKOWSKIE SPOTKANIE INTEGRACYJNE - ”WIANKI 2013”

Dn. 20 czerwca 2013 roku Mieszkańcy Naszego Domu wraz z opiekunami zostali zaproszeni do Domu Pomocy Społecznej w Bramkach, gdzie odbywał się festyn ”Wianki” motywem przewodnim zabawy był klimat morski. Uczestnicy imprezy przebrani byli za marynarzy, piratów, kapitanem statku był dyrektor Domu pan Seweryn Chruściński. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele z 22 placówek pomocowych. Przygotowano mnóstwo atrakcji; słuchanie morskich opowieści w tawernie, malowanie pirackich tatuaży, ozdabianie muszli, wykonywanie modeli statków, poszukiwanie skarbów, można było nauczyć się wiązania węzłów marynarskich, toczyć beczkę, rzucać cumy, śpiewać szanty i tańczyć zumbe. Grupa poszukiwaczy wędrowała szukając skarbów. Przedstawiciel z każdej placówki uplótł z polnych kwiatów wianek, później barwnym korowodem wszystkie wianki zostały zaniesione nad staw i tam nimfy wodne z łódek puszczały je na wodę. Program artystyczny w wykonaniu mieszkańców i pracowników Domu w Bramkach pt. „Morskie opowieści” dostarczył wiele wrażeń i wprawił wszystkich w dobry nastrój, wspólna zabawa śpiewy i tańce trwała do wieczora.

.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

OLIMPIADA SPORTOWA 2013 W NOWYM MISZEWIE

Dnia 19.06.2013 roku nasi mieszkańcy uczestniczyli w Olimpiadzie Sportowej zorganizowanej przez Dom Pomocy Społecznej w Nowym Miszewie. Mieszkańcami reprezentującymi nasz dom byli: pan Krzysztof Janiak, pan Leszek Kostkiewicz, pan Zbigniew Kwiatkowski, pan Marian Chmurski, pan Jan Kiełek. Mieszkańcy brali udział w dwóch konkurencjach sportowych: rzut lotką do tarczy i rzut piłką do kosza. Wróciliśmy do naszego Domu zadowoleni, że mogliśmy wziąć udział w tej Olimpiadzie i konkurować z dużo młodszymi uczestnikami osiągając całkiem zadowalające wyniki. Opiekunami grupy byli instruktorzy terapii zajęciowej: Magdalena Sierocka i Andrzej Machnicki.

.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

Z WIZYTĄ W GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W GĄBINIE

Dnia 5 czerwca 2013r. Mieszkańcy naszego domu którzy brali udział w warsztatach teatralnych w ramach projektu „DODAĆ ŻYCIA DO LAT” zostali zaproszeni do Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gąbinie na występ kółka teatralnego które prowadzi pani Agnieszka Wichrowska.

Sztuka nosiła tytuł „BRAT NASZEGO BOGA” a autorem jej jest Karol Wojtyła nasz już nieżyjący Papież Jan Paweł II.

Były to niezapomniane chwile, mieszkańcy ze wzruszeniem podziwiali grę aktorską gimnazjalistów a ich trud włożony w przygotowanie przedstawienia nagrodzili gromkimi brawami.

Mieszkańcom w wyjeździe towarzyszyły: z-ca kierownika pani Marlena Marciniak oraz instruktor terapii zajęciowej pani Joanna Matuszewska.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

Jarmark Norbertański

26 maja 2013 r. na Rynku Głównym przy kościele w Bodzanowie odbyła się tradycyjnie organizowana impreza jaką jest „Jarmark Norbertański”. Podczas jarmarku można było obejrzeć prace średniowiecznych rzemieślników, lokalnych artystów i stowarzyszeń, a także wziąć udział w konkursach.Wystawiono stoiska z potrawami i przetworami kuchni staropolskiej, można było zakupić pamiątki i antyki.

W tym roku po raz pierwszy wspólnie z mieszkańcami uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu. Wystawiliśmy stoisko z pracami naszych mieszkańców wykonanymi podczas zajęć terapii zajęciowej. Mieszańcy zaprezentowali program artystyczny, mieli okazję obejrzeć rękodzieło innych wystawców, degustować potrawy.

W uroczystości uczestniczyli: p. Halina Popławska, p. Tadeusz Nadolski, p. Leszek Kostkiewicz, p. Danuta Włodarska, p. Barbara Pisarek, Janina Czarnocka, p. Władysław Sobiecki. Opiekunami grupy byli p. kierownik Grażyna Dubielak, oraz instruktorzy terapii zaj. p. Magdalena Fijałkowska i p. Andrzej Machnicki.


dpskoszelew

dpskoszelew
 
 

IMIENINY MIESZKAŃCÓW

Dnia 23.05.2013 roku uroczyście obchodziliśmy imieniny mieszkańców Naszego Domu zarówno pałacu jak i pawilonu, którzy swoje imieniny obchodzą w II kwartale tego roku. Pani dyrektor Dorota Jędra i pani kierownik Grażyna Dubielak złożyły mieszkańcom życzenia i wręczyły okolicznościowe laurki. W pałacu imieniny obchodziło 12 osób a w pawilonie 32 osoby. Solenizantom odśpiewano tradycyjne „sto lat”. Wszyscy zostali poczęstowani ciastem i napojami. Dżwięki akordeonu sprowokowały wszystkich do wspólnego śpiewania. Przyjemnie spędzliśmy ten czas.dpskoszelew

dpskoszelew
 
 

DNI OTWARTE DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W KOSZELEWIE

Dnia 18 maja 2013 roku Dom Pomocy Społecznej w Koszelewie otworzył drzwi swojego Domu dla rodzin mieszkańców i środowiska lokalnego. Stowarzyszenie „Bezpieczna Przystań” w ramach projektu „Dodać życia do lat” zorganizowało „Dni Otwarte Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie”. Projekt był współfinansowany z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012 – 2013.

Projekt składał się z trzech modułów: wyjazd do teatru, warsztaty teatralne oraz spotkanie integracyjne „Dni Otwarte”, którego uczestnikami były osoby niepełnosprawne ze środowiska lokalnego oraz osoby starsze mieszkające w Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie.

W ramach warsztatów teatralnych powstała sztuka „Na początku był Raj ...” autorstwa Pani Agnieszki Wichrowskiej, która została wystawiona podczas spotkania integracyjnego. Publicznością przedstawienia byli mieszkańcy Naszego Domu, ich rodziny, środowisko lokalne oraz zaproszeni goście.

Starosta Płocki Pan Michał Boszko objął swoim patronatem spotkanie integracyjne „DNI OTWARTE”.

Imprezę uświetniły: wystawa prac mieszkańców DPS-u, występ zespołu z Klubu Seniora z Gąbina „Gąbiniacy”. Uczestnicy Dni Otwartych skorzystali z poczęstunku w postaci potraw z grilla.


dpskoszelew

dpskoszelew
 
 

DZIEŃ GIER

Dnia 10 maja 2013r. odbył się w naszym domu „DZIEŃ GIER”. Na holu głównym w budynku „pawilonu” licznie zgromadzeni mieszkańcy wzięli udział w następujących konkurencjach: szachy, warcaby, domino, puzzle, karty, bierki. W miłej atmosferze przy kawie, herbacie oraz ciasteczku konkurencje były rozgrywane do późnych godzin popołudniowych.

Powodzenia w rozgrywanych konkurencjach życzyła mieszkańcom dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie pani Dorota Jędra.

Spotkanie integracyjne dla naszych mieszkańców zorganizowali instruktorzy terapii zajęciowej, osobami prowadzącymi były: pani Joanna Matuszewska oraz pani Jolanta Bluszcz.


dpskoszelew

dpskoszelew
 
 

XII CRACOVIA MARATON 2013

28 kwietnia 2013r. mieszkaniec naszego Domu pan Janusz Radgowski uczestniczył w „XII Cracovia Maraton 2013” w Krakowie. To jedna z największych imprez biegowych w Polsce. Towarzyszy jej hasło „Z historią w tle”. W dwunastej edycji metę osiągnęło 4415 osób spośród 5025, które odebrały numery startowe. Start zawodników nastąpił z Alei 3 Maja na Krakowskich Błoniach o godz. 9.30. Magnesem dla maratończyków jest możliwość przebycia trasy wiodącej z Błoń Krakowskich zabytkowymi ulicami Krakowa, przez Rynek Główny, wokół Wawelu, Bulwarami Wiślanymi do Nowej Huty, by z powrotem wrócić na Błonia.
Zwycięzcą maratonu został Patryk Niangero z Tanzanii. Na krakowski Maraton Równych Szans przyjeżdża najliczniejsza w Polsce grupa uczestników niepełnosprawnych. Rywalizację niepełnosprawnych wygrał znów podwójny złoty medalista londyńskiej Paraolimpiady Rafał Wilk. Mieszkaniec naszego Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie pan Janusz Radgowski, z numerem startowym 2190 reprezentował nasz Dom. Do przebycia był odcinek 42 km i 195 m. Pan Janusz Radgowski zakończył maraton z dużym sukcesem, zdobywając miejsce 6 z czasem 4 godziny 54 minuty 26 sekund. Był to 3 maraton pana Janusza Radgowskiego. Maraton był ciężki z powodu dokuczliwego wiatru. Na 38 kilometrze pan Janusz przeżył kryzys, pokonał go ze łzami w oczach. Ostatnie 150 metrów okupione były wielkim bólem mięśni. Przekraczając linię mety 12 Maratonu Cracovia nasz mieszkaniec przeżył wzruszenie i szczęście, że dzięki przeszczepionej nerce dokonał rzeczy zdawać by się mogło niemożliwej. Impreza odbywała się pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa.

dpskoszelew

dpskoszelew
 
 

XIV POWIATOWE DNI ZIEMI W SŁUBICACH

W niedziele 21 kwietnia 2013 roku pod hasłem „ Elektroodpady -proste zasady” odbył się w Słubicach XIV Powiatowy Dzień Ziemi. Tradycją stało się nasze uczestnictwo w festynie podczas, którego zaprezentowaliśmy prace naszych mieszkańców wykonane różnymi technikami. Nie jeden przechodzeń poznał natchnienie i moc dzieła twórczości ludowej , które przyciągały spojrzenie. Nasze stoisko odwiedziła Dyrektor naszej placówki pani Dorota Jędra. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, a następnie uczestnicy przemaszerowali na teren Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Słubicach. Otwarcie uroczystości dokonał wójt Gminy Słubice-Józef Walewski, a następnie przekazał głos staroście płockiemu -Michałowi Boszko głos zabrali także marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Po przemówieniach zasadzono drzewa w Alei Dnia Ziemi w Słubicach. Uroczystości towarzyszyły liczne występy artystyczne oraz rozstrzygnięto Powiatowy konkurs „Smakowitość Ziemi Płockiej”. W trakcie festynu można było podziwiać stoiska sztuki ludowej, rękodzieła i rzemiosła artystycznego. Służby państwowe prezentowały posiadany sprzęt i wyposażenie: Policja, Wojsko Polskie, Państwowa Straż Pożarna.
Nasz dom reprezentowali mieszkańcy :pani Halina Popławska, pan Tadeusz Nadolski, pod opieką instruktorów terapii: p. Bożeną Madej, p. Jolantą Bluszcz wraz z-cą kierownika p. Marleną Marciniak.

dpskoszelew

dpskoszelew
 
 

ZAJĘCIA KULINARNE

Wśród wielu zajęć prowadzonych w naszym Domu dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia kulinarne. 12 kwietnia 2012 roku odbyły się kolejne takie zajęcia, tym razem robiliśmy tosty. Nasze danie powstało z gotowych produktów: chleb tostowy, masło, ser żółty i wędlina. Grupa 9 mieszkańców z dużym zaangażowaniem wykonywała kolejne czynności służące przygotowaniu tostów, a następnie odbyło się pieczenie i konsumowanie. W ramach zaprezentowania efektów wspólnej pracy i zachęceniu do udziału w takich zajęciach, inni mieszkańcy zostali także zaproszeni do degustacji.
W zajęciach uczestniczyli: panie: Danuta Włodarska, Kazimiera Wojciechowska, Halina Popławska, Izabella Radgowska, Janina Czarnocka, Janina Ambroziak, Marianna Niemirowska i panowie Tadeusz Nadolski i Piotr Wiśniewski. Zajęcia prowadzili instruktorzy terapii zajęciowej: Magdalena Sierocka i Bożena Madej.

dpskoszelew
dpskoszelew
 
 

100 LAT PANI LAURY SOWIŃSKIEJ

8 kwietnia 2013r. setne urodziny obchodziła mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie p. Laura Sowińska.
Pani Laura jest osobą zasłużoną i powszechnie znaną na terenie gminy Gąbin, była żołnierzem AK, społecznikiem i patriotką.
W tym uroczystym dniu jubilatkę otoczyli licznie zgromadzeni członkowie rodziny, przyjaciele, przedstawiciele samorządu, dyrektorzy, mieszkańcy i pracownicy domu. Szacownej jubilatce życzenia składali min.: dyrektor D. P. S. w Koszelewie p. Dorota Jędra, dyrektor P.C.P.R. p. Małgorzata Lewandowska, burmistrz Miasta i Gminy Gąbin p. Krzysztof Jadczak, przedstawiciele z KRUS-u oraz Związku Piłsudczyków.
Specjalnie dla jubilatki z programem artystycznym wystąpił zespół „Mucha”z D.P.S. Koszelew. Podczas uroczystości p. Laura Sowińska oprócz życzeń otrzymała mnóstwo kwiatów i upominków. Na zakończenie był „słodki poczęstunek” z tortem i lampką szampana.
Był to bardzo uroczysty i wyjątkowy dzień w naszym domu, który zapadnie w pamięci nie tylko wzruszonej dostojnej jubilatce, ale także wielu zgromadzonym gościom.

dpskoszelew
dpskoszelew
 
 

 

 

ROZGRYWKI WARCABOWO-SZACHOWE W DPS W ZAKRZEWIE


Dnia 19 marca 2013r. nasi mieszkańcy: p. B. Antczak, p. H. Popławska, p. J. Morawski, p. L. Kostkiewicz, uczestniczyli w rozgrywkach warcabowo-szachowych zorganizowanych przez Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Po zaciętej rywalizacji w grze w warcaby III miejsce zajęły panie : p. B. Antczak, p. H. Popławska. Nasi panowie zajęli miejsca poza podium, chociaż walczyli bardzo dzielnie. Wracaliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi.

dpskoszelew
dpskoszelew
 
 

 

8 MARCA 2013 ROKU


Tego dnia mężczyźni naszego Domu zorganizowali akademię z okazji Dnia Kobiet. Męska część zespołu wokalnego „Mucha” śpiewała piosenki oraz recytowała wiersze i wygłaszała monologi sławiące płeć piękną. Atrakcją tego dnia był występ męskiej części załogi DPS-u p. Dolmana i p. Machnickiego, którzy śpiewali piękne piosenki. Po złożeniu życzeń wszystkim paniom wręczono kwiatki (wykonane w ramach terapii zajęciowej) oraz zaproszono na słodki poczęstunek.

dpskoszelew
dpskoszelew
 
 

WYJAZD DO TEATRU

Dnia 24 lutego 2013r. mieszkańcy naszego Domu oraz osoby niepełnosprawne ze środowiska lokalnego biorące udział w warsztatach teatralnych były na wyjeździe integracyjnym w teatrze w Płocku. Sztuka nosiła tytuł „Wydmuszka” ,opowiadała o kobiecie która jest bibliotekarką-mądrą , oczytaną lecz samotną.
Wydmuszka to komedia z pięknym przesłaniem. Opowiada o wierze we własne siły, pracy nad sobą i o prawdziwej przyjaźni, która nie zna granic.
Reżyserem sztuki jest Zbigniew Lesień a w głównych rolach zobaczyliśmy znakomite aktorki: Hannę Zientarę oraz Katarzynę Anzorge.
Po spektaklu czekała nas jeszcze jedna niespodzianka a mianowicie kolacja w restauracji „Piano”w Gąbinie.
Niedzielny wyjazd do teatru był wstępem do rozpoczynających się warsztatów teatralnych, które są kontynuacją projektu „DODAĆ ŻYCIA DO LAT”
Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych
na lata 2012-2013.
Opiekunami grupy byli członkowie Stowarzyszenia „Bezpieczna Przystań”na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie.

dpskoszelew
dpskoszelew
 
 

IMIENINY MIESZKAŃCÓW

Dn.21.02.2013 roku uroczyście świętowaliśmy imieniny mieszkańców Naszego Domu, którzy swoje imieniny obchodzą w I kwartale tego roku.
Pani Dyrektor Dorota Jędra i p. Kierownik Grażyna Dubielak złożyły solenizantom życzenia i wręczyły kolorowe laurki .Zebrani goście zaśpiewali tradycyjne „sto lat”. Następnie wszyscy zostali poczęstowani pysznym ciachem. Przy dźwiękach akordeonowych melodii, granych przez p. Andrzeja Machnickiego miło spędziliśmy popołudnie.
Solenizantami byli:
1. Mariusz Czarnecki
2. Skierska Julianna
3. Józefa Grzelak
4. Zbigniew Kwiatkowski
5. Krystyna Świgost
6. Józef Klimczak
7. Zbigniew Turbak
8. Kazimiera Wojciechowska
9. Józefa Krajewska
10. Józef Lipowski
11. Józef Zeifert
12. Feliksa Gnyp
13. Mariusz Majewski
14. Jacek Józwik
15. Antonina Barańska
16. Helena Niedzielska
17. Krystyna Bieńkowska
18. Józef Stępczyński

dpskoszelew
dpskoszelew
 
 

 

WIECZÓR WALENTYNKOWY

 

W dniu 14.02.2013 r. mieszkańcy naszego domu świętowali Dzień Zakochanych, czyli popularne Walentynki. Czytali i recytowali wiersze o tematyce miłosnej przy akompaniamencie wykonanym przez pana Andrzeja- instruktora terapii zajęciowej. Aby umilić ten szczególny wieczór wszyscy, którzy przybyli na spotkanie poczęstowani zostali kawą , herbatą i słodyczami.
Nie zabrakło również odczytania życzeń walentynkowych, które mieszkańcy składali do przygotowanej wcześniej Skrzynki Walentynkowej.

dpskoszelew
dpskoszelew
 
 

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA


Dnia 12.02.2013r. w naszym Domu odbyła się zabawa karnawałowa dla naszych mieszkańców oraz dla mieszkańców z DPS z Płocka i z Nowego Miszewa. Zabawę uświetnił nam DJ puszczając znane melodie oraz nowoczesne przeboje. Wszyscy goście bawili się chętnie nawiązując nowe znajomości z naszymi podopiecznymi. Uczestnicy zabawy brali udział w ciekawych konkursach: z balonami oraz w nawijaniu na nić serc.
Rozstaliśmy się z nadzieją na kolejne spotkanie w tym samym gronie.

dpskoszelew
dpskoszelew
 
 

 

CHOINKA


W dniu 25 stycznia dzieci pracowników miały zorganizowaną choinkę, wspólnie z mieszkańcami. Zabawa miała charakter integracyjny, mieszkańcy naszego domu to osoby starsze, które bardzo dobrze czują się wśród dzieci. Wywołują one w nich pozytywne emocje i wspomnienia domu rodzinnego. Poza poczęstunkiem i tańcami na uroczystość przybył Mikołaj z paczkami. Wysłuchał wierszyki i piosenki śpiewane przez dzieci, co sprawiło dla mieszkańców rodzaj przedstawienia.

dpskoszelew
dpskoszelew
 
 

 

KULIG


W dniu 24 stycznia 2013 roku grupa mieszkańców z personelem uczestniczyła w kuligu. Piękne konie w saniach i saneczkach wiozły nas poprzez leśne drogi po okolicznych lasach. Po przejażdżce rozpalone zostało ognisko i pieczone kiełbaski. Były wspólne śpiewy. Mimo chłodu i mrozu wszyscy byli bardzo zadowoleni.

dpskoszelew
dpskoszelew
 
 

 

 

 

 
Dom Pomocy Społecznej w Koszelewie 2004 - 2012