Koszelew 2, 09-530 Gąbin, tel. (24)267-51-51 fax. (24)267-51-68
 
 
   dpskoszelew.plŚwiadczone usługi

Usługi medyczne
Dom Pomocy Społecznej w Koszelewie świadczy całodobowo usługi pielęgniarskie i opiekuńcze. Mieszkańcy mają zapewnioną fachową opiekę lekarską przez lekarzy internistów z przychodni w Gąbinie, a także mieszkańcy dowożeni są na specjalistyczne badania lekarskie do szpitali i poradni lekarskich w Płocku i Gostyninie. Do naszego domu przyjeżdżają na konsultacje lekarz psychiatra i psycholog.

Usługi terapeutyczne i rehabilitacyjne
Działają trzy pracownie terapii zajęciowej i gabinet rehabilitacji. w ramach terapii zajęciowej wykonywane są lekkie prace manualne i plastyczne oraz prace w terenie przy pielęgnacji kwiatów i krzewów ozdobnych, prowadzona jest muzykoterapia. wykonywane są zabiegi rehabilitacyjne: sollux, jontoforeza, prądy diadynamiczne ultradźwięki, magnetronik, elektrostymulacja, ćwiczenia bierne, samowspomagające, czynne, oporowe, nauka chodzenia, ćwiczenia korekcyjne, itp. Dom świadczy także usługi pielęgnacyjne i rehabilitacyjne dla środowiska.

Usługi dietetyczno - żywieniowe
Dom zapewnia trzy posiłki podstawowe i posiłki dodatkowe dla cukrzyków, których skład ustala dietetyk. Poza tym przy posiłkach mieszkańcy otrzymują słodkie dodatki i owoce. posiłki są urozmaicone, pełnowartościowe z uwzględnieniem różnego rodzaju diet zgodnie z zaleceniem lekarza. Jadłospis opracowywany jest w porozumieniu z samorządem mieszkańców.
Usługi pralnicze, krawieckie, fryzjerskie
Przy domu działa pralnia, która pierze pościel i rzeczy osobiste mieszkańców. Przy pralni świadczone są usługi krawieckie. Nasza krawcowa szyje, naprawia, przerabia odzież mieszkańców. Na terenie domu istnieje kącik fryzjerski - fryzjer wykonuje strzyżenie i golenie mieszkańców.
Usługi duchowe
Zaspokajane są potrzeby duchowe mieszkańców, dom posiada piekną kaplicę, w której w każde święto odbywają się msze święte i uroczystości kościelne. W stałym kontakcie z mieszkańcami jest ks. Proboszcz Parafii Gąbin. który w każdą niedzielę odprawia Mszę Świętą oraz indywidualnie odwiedza mieszkańców w ich pokojach.
Usługi socjalne
Za pośrednistwem pracowników socjalnych utrzymywany jest kontakt z rodzinami mieszkańców. Sprawują opiekę nad mieszkańcem podczas wyjazdów do poradni specjalistycznych. Odwiedzają mieszkańców przebywających w szpitalu. Organizują wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. Pomagają mieszkańcom w załatwianiu spraw urzędowych. Na prośbę mieszkańca dokonują zakupów odzieży, żywności i innych artykułów. DPS posiada samochód do przewozu osób niepełnosprawnych.

 

 
Dom Pomocy Społecznej w Koszelewie 2004 - 2012