Koszelew 2, 09-530 Gąbin, tel. (24)267-51-51 fax. (24)267-51-68
 
 
   dpskoszelew.plArchiwum aktualności 2014 rok

WIGILIA 2014

 

”Wśród nocnej ciszy” - słowa tej kolędy rozbrzmiewały w naszym Domu dn 24.XII.2014 roku, wtedy to odbyła się uroczysta Wigilia. W tym wyjątkowym dniu przy wigilijnym stole zebrali się nasi mieszkańcy i pracownicy. Pani dyrektor Dorota Jędra i ksiądz kanonik Józef Szczeciński złożyli wszystkim życzenia, następnie odczytano fragment Pisma Św. „O narodzeniu Jezusa” i podzielono się opłatkiem. Po spożyciu wigilijnych potraw odwiedził nas MIKOŁAJ wręczjąc drobne podarunki.dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

WYJAZD DO TEATRU

 

Dnia 16.12.2014r mieszkańcy naszego domu uczestniczyli w wyjeździe do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na widowisku muzycznym na podstawie opowiadania - Charlesa Dickensa ,,Opowieść Wigilijna”.

To historia samotnego skąpca Scrooge'a, który każde Święta Bożego Narodzenia spędza w łóżku, wychodzac z założenia, że na świeta nie warto marnować czasu ani pieniędzy. W czasie nocy wigilijnej nawiedzają go duchy, które ukazują mu sceny z życia z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Mówią o skutkach samotności spowodowanej egoizmem i chciwością oraz przypominają o potrzebie wzajemnej życzliwości, która w obliczu szczerej skruchy potrafi odmienić widzenie świata i ludzi.

Ta piękna opwieść o przemianie głównego bohatera wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Mieszkańcom towarzyszyli z-ca kierownika p. Marlena Marciniak oraz pracownicy terapii zajęciowej.dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

ANDRZEJKI W GĄBINIE

 

Tradycją stało się zaproszenie mieszkańców naszego domu na bal Andrzejkowy, zorganizowany dla seniorów Gąbina i Gminy Gąbin w dniu 29.11.2014r przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin w OSP w Gąbinie. Gości przywitał i rozpoczął uroczystość Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin p. Krzysztof Jadczak, Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich p. Bogdan Stęplewski oraz Proboszcz Parafii ks. Józef Szczeciński. Podczas uroczystości na scenie wystąpił nasz zespół ,, Mucha” pod kierownictwem p. Andrzeja Machnickiego oraz zespół ludowy z Czermna. W zabawie mieszkańcom towarzyszyli instruktorzy terapii zajęciowej p. Joanna Matuszewska oraz p. Jolanta Bluszcz.dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w Galerii „Wisła” - 28 listopada 2014r.

 

 

Spotkanie zostało zorganizowane przez Urząd Miasta Płocka w partnerstwie z Domem Pomocy Społecznej „ Przyjaznych Serc” w Płocku. Uroczystość otworzył Prezydent Miasta Płocka p. Andrzej Nowakowski. Następnie odśpiewano hymn niepełnosprawnych „Bóg się mamo nie pomylił”. Nasz zespół „Mucha” wystąpił w II części imprezy. Zaprezentował program słowno - muzyczny o Mazowszu pt: : „Mnie ta ziemia od innych droższa”.

Następnie wystąpili również:

  • zespół taneczny „ Impresja”

  • zespół z Domu Pomocy Społecznej w Miszewie Murowanym

  • kwartet smyczkowy „Bemolla”

  • zespół „Sekstet” ze Szkoły Muzycznej w Płocku.

Główną atrakcją był koncert Kasi Wilk z zespołem. Nasi mieszkańcy bardzo mile wspominają pobyt na tej imprezie.dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

ANDRZEJKI W DPS W KOSZELEWIE

 

Dnia 27.11.2014r. odbyły się w naszym Domu Andrzejki. W tym roku zabawa andrzejkowa połączona została z recytacją wierszy przez naszych mieszkańców. Jak co roku na imprezie zjawiły się: wróżka i cyganka. Każdy mieszkaniec mógł sobie powróżyć z kości, kart, wyciągając słodką wróżbę z czarodziejskiego pudełka oraz przekłuwając serce z imieniem wybranka. Wieczór upływał w atmosferze magii, wróżb i pięknej recytacji. Mieszkańcom podczas zabawy towarzyszyła pani Dyrektor naszej placówki Dorota Jędra.dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

Andrzejki w Warsztatach Terapii Zajęciowej Fundacji „PANACEUM”
w Koszelewie

 

Dnia 27 listopada braliśmy udział w zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji „PANACEUM”w Koszelewie. Poczęstowano nas różnymi potrawami i słodkościami. Następnie była wspólna zabawa i wróżby. Ukryte w ciasteczkach przepowiednie dostarczyły wiele emocji. Spotkanie to było okazją do rozmów i nawiązania nowych przyjaźni. Miło spędziliśmy wspólnie czas.dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

IMIENINY MIESZKAŃCÓW

 

Dnia 20 listopada 2014 roku odbyła się uroczystość imieninowa dla naszych mieszkańców obchodzących imieniny w październiku, listopadzie i grudniu.

Na wstępie uroczystości pani Dyrektor Dorota Jędra złożyła solenizantom serdeczne życzenia jednocześnie wręczając piękne bibułowe kwiaty. Wszyscy zebrani goście tradycyjnie odśpiewali 100 lat.

Następnie przy melodiach granych przez pana A. Machnickiego biesiadowano zajadając się pysznym domowym ciastem i pijąc herbatę oraz kawę.dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

PRZEGLAD TWÓRCZOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
„WIERSZOKLECI I POECI”

 

W dniu 24 października 2014r. Stowarzyszenie ,,Bezpieczna Przystań” działające przy Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie zorganizowało Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Wierszokleci i Poeci”. Przegląd odbył się w Ośrodku Rekreacji i Rehabilitacji i Wypoczynku „12 Dębów” w Zaździerzu. Była to jednodniowa prezentacja Domów Pomocy Społecznej z woj. mazowieckiego (DPS Koszelew, DPS Nowe Miszewo, DPS Ciechanów, DPS Zakrzewo, DPS Brwilno, DPS Wyszogród, DPS Goślice, DPS Płock- Krótka) oraz osób niepełnosprawnych z Gminy Gąbin.

Podczas uroczystego rozpoczęcia przeglądu głos zabrali: Z-ca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku p. Marek Pietrzak, Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin p. Krzysztof Jadczak, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie p. Dorota Jędra oraz Prezes Stowarzyszenia „Bezpieczna Przystań” p. Marlena Marciniak.

Uczestnicy przeglądu przygotowali 10 min. prezentację twórczości – piosenka, wiersz, taniec. Poprzez prezentacje wiele osób niepełnosprawnych miało możliwość pokazania się artystycznie szerszej publiczności, wyrażenia siebie i zaprezentowania swoich umiejętności.

Za udział w występach każdy Dom otrzymał nagrody w formie statuetek, dyplomów i słodyczy. Projekt był współfinansowany z Budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

dps koszelew

dps koszelew

 

TARGI ZDROWEGO ŻYCIA - SENIOR 2014

 

Dnia 04.10.2014r. nasz Dom uczestniczył w Targach Zdrowego Życia - Senior 2014 zorganizowanych w Orlen Arena w Płocku. Przygotowane przez nas stoisko prezentowało prace naszych mieszkańców wykonane podczas zajęć terapeutycznych. Każdy zainteresowany naszym Domem mógł otrzymać na naszym stoisku nieodpłatne konsultacje w zakresie warunków przyjęcia do DPS w Koszelewie oraz uzyskać odpowiedzi na różne nurtujące pytania. Prace naszych mieszkańców cieszyły się dużym zainteresowaniem seniorów. Piknik Zdrowia zorganizowany był z ramienia Forum Zdrowia działającym przy Wojewodzie Mazowieckim MUW w Warszawie.

dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

BRWILNO

 

Dnia 24 września 2014 roku braliśmy udział w uroczystościach wyświęcenia kaplicy i nowych pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych w Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. celebrowaną przez Biskupa Płockiego Romana Marcinkowskiego, brali w niej udział mieszkańcy i pracownicy Antoniówki oraz goście z zaproszonych DPS-ów, a także władze powiatu z wicestarostą Panem Janem Ciastek na czele i osoby które wsparły to przedsięwzięcie.

Pani Dyrektor Beata Karpińska podziękowała za okazaną pomoc w realizacji tej inwestycji. Następnie mieszkańcy i pracownicy tego DPS-u przedstawili barwną inscenizację wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima. Po części oficjalnej był poczęstunek, zabawa taneczna i konkursy.


dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

XII DZIEŃ PRZYJAZNYCH SERC W DPS W PŁOCKU

 

 

Dnia 19.09.2014r. nasi mieszkańcy zostali zaproszeni do DPS „Przyjaznych Serc” w Płocku na XII Dzień Przyjaznych Serc. Nasz zespół „Mucha” przygotował występ na temat Mongolii. Wykonawcami programu o Mongolii byli następujący mieszkańcy: pan Aleksander Dułkowski, pan Leszek Kostkiewicz, pan Marek Zieliński, pani Leokadia Urban, pani Marianna Woźniak, pani Halina Pawlak. Mieszkańcy czytali ciekawostki o Mongolii, informacje o fladze Mongolii, recytowali wiersze. W ramach występu dwie osoby były przebrane w strój mongolski. Opiekunami grupy byli: pan Andrzej Machnicki i pani Magdalena Sierocka.


dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

VIII TARGI PRACY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

 

W dn. 17 września 2014 r. odbyła się VIII Edycja Płockich Targów Pracy Osób Niepełnosprawnych w Spółdzielczym Domu Kultury w Płocku. Targi odbyły się pod honorowym patronatem Pana Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego, Pana Michała Boszko Starosty Płockiego oraz Pana Andrzeja Nowakowskiego Prezydenta Miasta Płocka. Główne założenie targów to możliwość bezpośredniego spotkania osób niepełnosprawnych z pracodawcami z terenu Płocka i Powiatu Płockiego co daje znacznie większą perspektywę na znalezienie zatrudnienia. Idea przedsięwzięcia to także integracja społeczna oraz szansa zdobycia wiedzy o aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy. Uczestnicy imprezy mogli także oglądać stoiska zaprezentowane przez ok. 30 wystawców m. in. przez nasz dom oraz wziąć udział w warsztatach artystycznych: robienia biżuterii, wizażu, fotograficznych, artystycznego wycinania w owocach i warzywach oraz w konkursach z nagrodami. Na zakończenie targów zorganizowany był piknik integracyjny, na którym skosztować można było potrawy z grilla oraz wysłuchać występu zespołu Quest.


dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

PIKNIK INTEGRACYJNY - BIELSK

 

 

Dnia 14 września 2014r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku z udziałem Władz Gminy Bielsk zorganizowało Środowiskowy Piknik Integracyjny dla osób niepełnosprawnych. W imprezie wzięły udział Domy Pomocy Społecznej z naszego Powiatu oraz wiele innych instytucji. Imprezę rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele pw. Jana Chrzciciela w Bielsku. Po mszy świętej goście i gospodarze imprezy przeszli na plac przy Gminnym Ośrodku Kultury gdzie rozpoczęła się część oficjalna podczas której głos zabrała dyrektor PCPR w Płocku p. Małgorzata Lewandowska oraz Wójt Gminy Bielsk p. Józef Jerzy Rozkosz. Organizatorzy zapewnili nam pyszny poczęstunek oraz wiele atrakcji w postaci występów Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Bielska oraz zespołów disco polo.


dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

V Turniej Karciany DPS Szczutowo 2014r.

 

 

Dnia 11.09.2014 r. mieszkańcy naszego Domu: pan Zbigniew Kwiatkowski, pan Piotr Wiśniewski, pan Marian Chmurski, pan Jerzy Morawski uczestniczyli w V TURNIEJU KARCIANYM w DPS Szczutowo, gdzie rywalizowali z mieszkańcami z innych Domów. Nasi zawodnicy bardzo dobrze się spisali. Pan Jerzy Morawski w generalnej klasyfikacji zajął II miejsce i otrzymał cenną nagrodę. Turniej uświetnił występ mażoretek z Sierpca oraz występ Parafialnej Orkiestry Dętej ze Szczutowa.


dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

WYCIECZKA INWROCŁAW - KRUSZWICA

 

 

W dniu 9.09.2014r. grupa mieszkańców naszego domu wraz z opiekunami i kierownictwem uczestniczyła w wycieczce Inowrocław - Kruszwica. Kruszwica to miasto w woj. kujawsko - pomorskim leży na Kujawach w powiecie inowrocławskim na północnym brzegu jeziora Gopło. Jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, handlowym i przemysłowo - rolniczym z dobrze rozwiniętym przemysłem chemicznym, maszynowym, metalowym, poligraficznym i sopżywczym. Zakłady Tłuszcowe ,,Kruszwica”, Cukrownia Kruszwica, Polskie Zakłady Zbożowe. Ogromną rolę w życiu odgrywa turystyka. Mieszkańcy zwiedzali Kolegiataę św. Piotra i Pawła (z 1120-1140) w stylu romańskim, ruiny póżno gotyckiego zamku z pozostałą Mysią Wieżą, basztą o wysokości 32 m z której rozpościera się widok na miasto i jezioro Gopło. Mieszkańcy odbyli rejs statkiem wycieczkowym ,,Rusałka''. Drugim miastem, które zwiedziliśmy to Inowrocław. Inowrocław jest położony na Kujawach zachodnich w środkowym biegu Noteci. Rozwinięty jest tam przemysł chemiczny, szklarski, maszynowy, metalowy, poligraficzny i spożywczy. Wizytówką Inowrocławia jest uzdrowiskowy 85 hektarowy Park Solankowy jeden z trzech tego typu w Polsce obiektów lecznictwa zdrojowego. Dumą są kolorowe dywany kwiatowe w parku. Mieszkańcy naszego domu odwiedzili to piękne miejsca. Wycieczka Inowrocław - Kruszwica mogła odbyć się dzięki finansowemu wsparciu działającego przy Naszym domu Stowarzyszeniu ,,Bezpieczna Przystań” za co serdecznie dziękujemy.


dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

DOŻYNKI W STAROŹREBACH

 

 

W niedzielę 7 września 2014r. przedstawiciele powiatów, gmin, parafii spotkali się na stadionie w Staroźrebach na Dożynkach Województwa Mazowieckiego. W uroczystości wzięły również udział Domy Pomocy Społecznej z naszego powiatu prezentując prace plastyczne swoich mieszkańców wykonane podczas zajęć terapeutycznych. Mszy świętej poświęconej rolnikom przewodniczył Biskup Piotr Libera. Po mszy było wspólne dzielenie się chlebem i ceremoniał dożynkowy w wykonaniu Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „ Dzieci Płocka”. Wybierany był najładniejszy wieniec dożynkowy, organizatorzy zaprosili na wystawę płodów rolnych i sprzętu rolniczego, kiermasz sztuki ludowej, prezentację firm związanych z rolnictwem oraz koncert zespołu Kombii. Wszyscy chętni mogli skosztować regionalnych produktów.


dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

GRZYBOBRANIE

 

Dn.05.09.2014 grupa mieszkańców wraz z pracownikami terapii wybrała się do pobliskiego lasu na grzybobranie. Spacer po lesie sprawił dużą radość mieszkańcom, a kosze pełne borowików, podgrzybków, koźlarzy ogromną satysfakcję. Przed powrotem do DPS-u zrobilismy „ mały piknik” częstując się ciasteczkami i napojami.


dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

OGNISKO INTEGRACYJNE

 

Z okazji pożegnania lata dnia 03.09.2014r. odbyło się ognisko integracyjne dla mieszkańców naszego Domu oraz uczestników WTZ Fundacji Panaceum. W trakcie ogniska wszyscy poczęstowani zostali kiełbasami i kaszankami z grilla. Zaproszeni goście oraz nasi mieszkańcy brali udział w ciekawych konkursach wygrywając wiele nagród. Pani Dyrektor Dorota Jędra wręczyła dyplomy mieszkańcom biorącym czynny udział w pracach na rzecz Domu. Natomiast uczestnicy WTZ otrzymali słodkie prezenty. Wszyscy radośnie się bawili w rytm muzyki biesiadnej, integrując się w tańcu. Zniknęły bariery wiekowe: starsi bawili się z młoszymi.


dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

DOŻYNKI PARAFIALNE W GABINIE

 

 

31 sierpnia 2014r. w Gąbinie odbyły się Dożynki Parafialne. Uroczystość rozpoczeła się Mszą Świętą, podczas której parafianie dziękowali za zebrane plony oraz zostały poświęcone wieńce kosze warzyw i owoców. Podczas uroczystej mszy rolnicy wręczali przedstawicielom róznych stanów, specjalnie na tą okazję wypieczony chleb z tegorocznych zbóż. Odbierali przedstawiciele Rady Miasta i Gminy Gąbin, policja, strażacy, lekarze, wczasowicze, rzemieślnicy, nauczyciele, kierowcy oraz osoby starsze. Uroczystość uświetnił występ artystyczny zespołu księdza Frańciszka Kucia oraz orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Gąbina. Dla amatorów swojskich przysmaków czekał chleb ze smalcem i ogórkiem, grochówka oraz ciasto.


dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

X PLENER MALARSKO FOTOGRAFICZNY

,,EKO WYSZOGRÓD ROUTE 2014''

 

 

29 sierpnia 2014 w Dom Pomocy Społecznej w Wyszogrodzie już po raz dziesiąty organizowany był plener malarski ,,Eko- Wyszogród route 2014''. To artystyczne spotkanie w którym brali udział mieszkańcy mazowieckich domów pomocy społecznej, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej oraz mieszkańcy domu i społeczność miasta. Plener był znakomitą okazją do integracji tych środowisk poprzez wspólną twórczość. Pięciu mieszkańców z naszego domu tj.p. H. Popławska, p. M. Wożniak, p. T. Nadolski, p. S. Sadokierski, p. P. Wisniewski staneli za sztalugami wykonując prace artystyczne w Parku Miejskim. Tematy i technika prac była dowolna. Po wykonaniu pracy twórczej uczestnicy mieli zapewnione różne atrakcje tj. przejazd po wiśle tramwajem wodnym ,,Wisula'', zwiedzenie Sanktuarium Maryjnego w Czerwińsku. Dla uczestników imprezy przewidziano również konkursy, poczęstunek. Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Na zakończenie wieczoru odbyła się zabawa integracyjna.


dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

IMIENINY MIESZKAŃCÓW

 

W dniu 28.08.2014 roku odbyła się uroczystość imieninowa mieszkańców Naszego Domu, którzy swoje imieniny obchodzą w miesiącu lipcu, sierpniu i wrześniu.
Podczas uroczystości p. Dyrektor Dorota Jędra wraz z kierownikiem p. Grażyną Dubielak złożyły życzenia solenizantom oraz wręczyły upominki w postaci bibułowych kwiatów zrobione przez mieszkańców podczas zajęć terapeutycznych. Zebrani goście odśpiewali tradycyjne „STO LAT”. Następnie przy dźwiękach muzyki ludowej zajadali słodkie ciasta, pijąc kawę i herbatę.

 


dpskoszelew

 

dps koszelew 
 
 

ZAKRZEWO 2014

 

 

Dnia 01 lipca 2014r. mieszkańcy naszego Domu byli na imprezie integracyjnej w DPS w Zakrzewie. Spotkanie rozpoczęło się zajęciami na warsztatach terapii, gdzie zaproszeni goście mogli nauczyć się min. malowania pejzaży na warsztatach plastycznych, gotowania, zdobienia i dekoracji potraw na warsztatach kulinarnych itp. Impreza odbywała się w stylu country, do tańca przygrywał nam zespół C CLUB z Bydgoszczy, a stroje uczestników w pełni oddawały atmosferę „DZIKIEGO ZACHODU”. Było mnóstwo konkursów i dobrej zabawy w stylu kowbojskim i indiańskim. Wśród zaproszonych gości była m.in. dyrektor PCPR Ww Płocku p. Małgorzata Lewandowska, wójt gminy Bodzanów p. Grażyna Pietrzak oraz radni powiatu i gminny. Mieszkańcom podczas wyjazdu towarzyszyli instruktorzy terapii zajęciowej p. Joanna Matuszewska oraz p. Bożena Madej.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl

 
 
 

KAROLINOWO 2014

 

 

W dniu 26. 06. 2014 odbył się w DPS w Karolinowie integracyjny festyn piosenki pod hasłem ,,..nie wszyscy wielcy już przestali grać...''. Udział brali mieszkańcy zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej i dziennego pobytu, warsztaty terapii, kluby seniora, związki emerytów i ręcistów oraz stowarzyszenie ,,Wiecznie młodzi w Płońsku''. Wszystkie grupy w tańcu, śpiewie i skeczach reprezentowały się szerokiej publiczności. Występy artystyczne uwieńczone zostały nagrodami, które wręczał starosta płoński pan Jan Mączewski i dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Karolinowie pani Agnieszka Klimczewska. Nasz Dom reprezentowali mieszkańcy p. Halina Popławska, p. Marianna Woźniak, p. Halina Pawlak p. Danuta Włodarska, p. Tadeusz Nadolski, p. Sławomir Węclewski oraz pracownicy z-ca kierownika p. Marlena Marciniak i instruktor terapii zajęciowej p. Jolanta Bluszcz. Spotkanie integracyjne uświetniła zabawa taneczna oraz poczęstunek.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl

 
 
 

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA 2014

 

 

DDnia 25 czerwca 2014 r. w Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie odbyła się impreza integracyjna pod nazwą „Noc Świętojańska” święto ognia, wody, słońca, księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. Uczestnicy spotkania na tę uroczystość przywieźli wianki, wykonane z żywych kwiatów. Wianki wzięły udział w konkursie na najładniejszy wianek świętojański, który później puszczany został na wodę.

Z wielu przygotowanych atrakcji największym powodzeniem cieszył się występ zespołu „Mucha”, który na tę uroczystość przygotował program o tematyce góralskiej. Zaproszeni goście mieli okazję skorzystać z poczęstunku, przejażdżek bryczkami oraz brali udział w ciekawych konkursach. Goście mieli możliwość obejrzenia i zakupienia na kiermaszu prace naszych mieszkańców, które są wykonywane w ramach terapii zajęciowej różnymi technikami. Mieszkańcy i goście bawili się w rytm muzyki do późnych godzin wieczornych.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl

 
 
 

OLIMPIADA SPORTOWA W NOWYM MISZEWIE

 

 

Dnia 18.06.2014 roku uczestniczyliśmy w XXII Letniej Olimpiadzie Sportowej dla Osób Niepełnosprawnych w Nowym Miszewie. Uczestnikami zawodów sportowych byli Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Ośrodków Szkolno - Wychowawczych, Zakładów Aktywności Zawodowej, Środowiskowych Domów Samopomocy. Ogólnie w imprezie brało udział 29 drużyn.

Olimpiada rozpoczęła się przemarszem wszystkich drużyn, złożeniem przysięgi olimpijskiej i zapaleniem znicza. Następnie brano udział w następujących konkurencjach: rzucie piłką do kosza, rzucie lotka do tarczy, skoku w dal, rzucie piłką miękką, tenisie stołowym i przeciąganiu liny. Nasz Dom reprezentowali: p.Marianna Wożniak, p. Halina Pawlak, p. Stefan Sadokierski, p. Jerzy Morawski p.Marian Chmurski, p.Zbigniew Kwiatkowski. Atrakcją imprezy był występ zespołu Majk. W trakcie rozgrywek sportowych odbyły się liczne konkursy i zabawy integracyjne.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl

 
 
 

JARMARK NORBERTAŃSKI W BODZANOWIE

 

 

W niedzielę 8 czerwca 2014 r. uczestniczyliśmy w X Jarmarku Norbertańskim w Bodzanowie. Program obchodów X edycji Jarmarku był bardzo bogaty, rozpoczęła go Msza Św. w kościele parafialnym. Po uroczystości kościelnej nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy i przywitanie zaproszonych gości przez władze gminy Bodzanów oraz Starostę Powiatu Płockiego p. Michała Boszko. Wśród wystawców prezentujących swoje wyroby były również Domy Pomocy Społecznej z Wyszogrodu, Brwilna, Nowego Miszewa i nasz Dom z Koszelewa.

W części artystycznej wzięły udział różnego rodzaju placówki m.in. Publiczne Gimnazjum w Bodzanowie, Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, Gminny Ośrodek Kultury w Słupnie i tradycyjnie nasz zespół wokalny „Mucha” który od wielu lat prowadzi pan Andrzej Machnicki. Mieszkańcom podczas imprezy towarzyszyły: Z-ca kierownika p. Marlena Marciniak oraz instruktor terapii zajęciowej p. Joanna Matuszewska.

 


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl

 
 
 

IMIENINY MIESZKAŃCÓW

 

 

Dnia 28 maja 2014 roku uroczyście świętowaliśmy imieniny mieszkańców Naszego Domu,którzy swoje imieniny obchodzą w kwietniu,maju i czerwcu.
Na wstępie uroczystości pan dyrektor Marek Kubasik złożył solenizantom życzenia, a pani kierownik Grażyna Dubielak wręczyła piękne bibułowe kwiaty, wykonane przez instruktorów terapii zajęciowej. Zebrani goście  tradycyjnie odśpiewali 100 lat.Następnie przy dźwiękach akordeonowych melodii biesiadowano zajadając się pysznym domowym  ciastem i pijąc herbatę oraz  kawę. 


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl

 
 
 

XV  POWIATOWY  DZIEŃ  ZIEMI   W SŁUBICACH POD  HASŁEM  
,, ZMIENIAJ NAWYKI - NIE KLIMAT”

 

11.05.2014 to jedna z największych tradycyjnych uroczystości integrujących mieszkańców powiatu płockiego. Tradycją stało się uczestnictwo  naszego domu w festynie, podczas którego zaprezentowaliśmy prace naszych mieszkańców  wykonane różnymi technikami. Nie jeden przechodzień poznawał natchnienie i moc dzieła twórczości ludowej.  Nasze stoisko odwiedził Starosta Płocki Michał Boszko, który brał udział w uroczystości. Wśród zaproszonych gości był Asystent  Posła  na Sejm Rzeczpospolitej  Polski  Piotra Zgorzelskiego - kolega Michał Dylicki, Wójt  Gminy Słubice - Józef Walewski, Radni Powiatu Płockiego, Rady Gminy Słubice, przedstawiciele samorządów z powiatu płockiego i powiatów ościennych oraz wiele innych zaproszonych gości. Po oficjalnej  uroczystości  nastąpiła część artystyczna, występy dzieci  i młodzieży ze szkół powiatu płockiego. Wydarzeniu  towarzyszyły również konkursy oraz wręczane były nagrody zorganizowane z tej okazji. Podczas festynu zostały zorganizowane ciekawe wystawy i prezentacje gmin, firm prezentujących nowoczesne technologie w zakresie ochrony środowiska.
Nasz dom reprezentowali instruktorzy terapii zajęciowej, p. Jolanta Bluszcz, p Andrzej Machnicki.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl

 
 
 

„ZDOBĘDĘ SWÓJ MOUNT EVEREST”

 

Dnia 6 maja 2014r. grupa naszych mieszkańców razem z dyrektorem p. Markiem Kubasikiem oraz pracownikami DPS Koszelew wybrała się do Gąbina, aby tam przed Urzędem Miasta i Gminy powitać p. Janusza Radgowskiego  naszego mieszkańca, który postanowił przebyć drogę z Krakowa do Sopotu na wózku inwalidzkim.  Wyprawę tą zadedykował choremu chłopcu. Celem tej wyprawy jest pomoc w leczeniu niepełnosprawnego Czarka, ale również pokazanie wszystkim ludziom, że osoby niepełnosprawne mają takie same możliwości jak osoby zdrowe. W Gąbinie przed ratuszem zebrała się młodzież z okolicznych szkół, Ochotnicza Straż Pożarna oraz mieszkańcy i władze miasta – gminy Gąbin, aby gromkimi brawami powitać bohatera tej wyprawy. Następnie delegacja z naszej placówki towarzyszyła p. Radgowskiemu podczas pokonywania trasy Gąbin - Płock oraz w uroczystym powitaniu na Starym Mieście w Płocku, w tym p. dyrektor Dorota Jędra, której był dedykowany odcinek wyprawy Żychlin – Płock. Taki dzień - nie zdarza się co dzień, a osobom które pomogły spełnić marzenie  p. Janusza składamy seredczne podziękowania.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl

 
 
 

II POWIATOWY FESTIWAL ZIELENI W GALERII  WISŁA W PŁOCKU

 

Dnia 26.04.2014r. nasz Dom uczestniczył w II Powiatowym Festiwalu Zieleni w Galerii Wisła w Płocku. Wystawialiśmy kiermasz z pracami naszych mieszkańców. Największym zainteresowaniem cieszyły się prace pana Tadeusza Nadolskiego. W ofercie wystawienniczej, oprócz naszego kiermaszu, znajdowały się przepiękne rośliny, oryginalne ozdoby i prace rękodzielników. W trakcie imprezy odbywały się też występy zespołów ludowych. Za  kiermasz odpowiadały instruktorki terapii zajęciowej: pani Joanna Matuszewska i pani Magdalena Sierocka. 


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl

 
 
 

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ „POKÓJ  WAM”

 

Dnia 10 kwietnia 2014r. w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. Matki Celiny Borzęckiej w Mocarzewie przedstawione zostało Misterium Męki Pańskiej pt.„ Pokój Wam”. Ta wspaniała inscenizacja realizowana co roku przed Świętami Wielkanocnymi  jest wielkim przeżyciem duchowym dla oglądających. Misterium nawiązuje do współczesnych problemów i zagrożeń, skłania do zastanowienia się nad własnym życiem, dla widzów są to również niezwykłe rekolekcje wielkopostne. Dlatego co roku mieszkańcy naszego domu z wielką radością udają się do Mocarzewa by uczestniczyć w tym wydarzeniu. Zaproszeni goście byli pod wielkim wrażeniem oryginalnych dekoracji, przekazu treści oraz muzyki. Mieszkańcom naszego domu towarzyszyli instruktorzy terapii zajęciowej: p. Joanna Matuszewska oraz p. Bożena Madej.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl

 
 
 

ROZGRYWKI WARCABOWO – SZACHOWE W ZAKRZEWIE

 

Dnia 25.03.2014r. nasi mieszkańcy uczestniczyli w rozgrywkach warcabowo - szachowych zorganizowanych przez Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie. W rozgrywkach warcabowych wzięli udział następujący mieszkańcy: pan Aleksander Dułkowski, pan Sławomir Węclewski, pani Barbara Antczak, pan Leszek Kostkiewicz, pan Zbigniew Kwiatkowski. Mieszkańcy zajęli miejsca poza podium, ale i tak czuli się wygrani i spełnieni. Opiekunami grupy byli terapeuci zajęciowi: pani Magdalena Sierocka i pan Andrzej Machnicki.


dpskoszelew.pl

 
 
 

 

ZAJĘCIA KULINARNEW czwartkowe przedpołudnie tj 20.03.2014 roku odbyły się kolejne zajęcia kulinarne ,tym razem piekliśmy gofry. Mieszkańcy chętnie uczestniczą w tego typu zajęciach tak więc i tym razem była duża grupa chętnych. Sprawni mieszkańcy wykonywali proste czynności,a te bardziej skomplikowane pracownice terapii, reszta osób uczyła się podpatrując sposób wykonywania Rozchodzące się zapachy upieczonych gofrów zgromadziły wielu smakoszy,co zachęciło innych do wspólnego biesiadowania.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

 

DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU W GĄBINIEDnia 11.03.2014r. Grupa naszych mieszkanek została zaproszona do Przedszkola Samorządowego w Gąbinie na akademię z okazji „Dnia Kobiet”. Zaproszonych gości ciepło i serdecznie powitała dyrektor placówki p. Joanna Jasińska oraz młodzi artyści. Podczas akademii dzieci śpiewały piosenki ,recytowały wiersze, grały na instrumentach oraz obdarowały nas kwiatami i zaprosiły na słodki poczęstunek. Mieszkankom w uroczystości towarzyszyli instruktorzy terapii zajęciowej; p. Joanna Matuszewska oraz p. Magdalena Fijałkowska


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

 

8 MARCA 2014 r.Mężczyźni naszego Domu zorganizowali uroczystą Akademię z okazji Dnia Kobiet. Męska część zespołu „Mucha” śpiewała piosenki oraz recytowała wiersze sławiące płeć piękną. Mieszkanki oraz pracownice zostały poczęstowane słodyczami .Paniom wręczono również skromne upominki. Panowie odśpiewali tradycyjne „Sto Lat”.Na zakończenie Akademii wystąpili pan Andrzej Machnicki i pan Zdzisław Dolman, którzy śpiewali piękne piosenki. Ostatnią piosenkę bisowali.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

 

KARNAWAŁ W KARSZNICACHDnia 28.02.2014r. nasi mieszkańcy uczestniczyli w balu karnawałowym zorganizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Karsznicach. W zabawie wzięli udział pan Tadeusz Nadolski, pan Marian Chmurski, pan Aleksander Dułkowski, pani Barbara Antczak, pani Halina Popławska. Każdy z nas miał na twarzy maskę karnawałową wykonaną na świetlicy terapeutycznej z pomocą mieszkańców. Nasi mieszkańcy brali udział w wielu konkursach odnosząc sukcesy. Wracaliśmy z Karsznic zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia. Opiekunem grupy była pani Magdalena Sierocka.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

 

IMIENINY MIESZKAŃCÓWDn.26.02.2014 roku odbyła się uroczystość imieninowa mieszkańców naszego domu obchodzących imieniny w styczniu, lutym i marcu. Spotkanie prowadził muzykoterapeuta Andrzej Machnicki, który w imieniu dyrekcji złożył solenizantom życzenia i wręczył piękne bibułowe kwiaty, wykonane na terapii zajęciowej. Pracownicy, goście i pozostali mieszkańcy naszego domu zaśpiewali solenizantom tradycyjne „sto lat”. Następnie przy dźwiękach akordeonowej muzyki biesiadowano zajadając słodkości.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

 

WALENTYNKI 2014W dniu 13.02.2014 dla mieszkańców naszego domu została zorganizowana zabawa walentynkowa. Przy dźwiękach melodii wykonanych przez pana Andrzeja Machnickiego były wspólne tańce i śpiewy. Atrakcją było czytanie życzeń walentynkowych, które na czerwonych serduszkach były pisane, a następnie składano do specjalnie przygotowanych wcześniej skrzyneczek walentynkowych. W przerwach instruktorzy terapii przeprowadzili konkursy. Śpiewane były piosenki o tematyce miłosnej i opowiadane dowcipy. Aby umilić ten szczególny wieczór wszyscy, którzy przybyli na spotkanie poczęstowani zostali kawa, herbatą i słodyczami.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA W DOMU PRZYJAZNYCH SERC W PŁOCKUDnia 28.01.2014 r. uczestniczyliśmy w Zabawie Karnawałowej, którą zorganizował Domu Pomocy Społecznej w Płocku. Duża część uczestników zaprezentowała się w pięknych strojach jak na karnawał przystało, co sprawiło że zabawa była jeszcze bardziej udana. Dodatkowych radości dostarczyły również wszelkie konkursy i zabawy które nam zapewnili organizatorzy. Każdy uczestnik konkursu został nagrodzony słodkościami. Mieszkańcy do domu wrócili uśmiechnięci i bardzo zadowoleni, że w tak miłej atmosferze mogli spędzić ten wieczór.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY- BODZANÓW

Dnia 12 stycznia 2014r. na zaproszenie szefa sztabu p. Ewy Ciastkowskiej nasz Dom brał udział w XXII finale WOŚP w BODZANOWIE. Na terenie placówki odbyła się zbiórka pieniędzy do puszki na ten szczytny cel oraz przekazaliśmy na licytację gadżety, które zostały wykonane podczas zajęć terapeutycznych.

O godz. 14.00 grupa naszych mieszkańców należąca do zespołu wokalnego „Mucha” który działa w naszym Domu, pojechała do Bodzanowa aby tam zaśpiewać na koncercie XXII FINAŁU WOŚP. Było to dla nas wielkie przeżycie zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami. Wśród gości oficjalnych, którzy licznie przybyli na tą uroczystość był Starosta Płocki p. Michał Boszko, Wójt Gminy Bodzanów p. Grażyna Pietrzak, Radny Powiatu Płockiego p. Andrzej Kuliński, który ponad 20 lat temu pełnił zaszczytną funkcję szefa sztabu WOŚP w Bodzanowie, oraz Dyrektor naszej placówki p. Dorota Jędra.

Mieszkańcom podczas wyjazdu towarzyszyli: p. Joanna Matuszewska, p. Andrzej Machnicki, oraz p. Zdzisław Dolman.


dpskoszelew.pl

dpskoszelew.pl
 
 

GALERIA SZTUKI

Dn.10.01.2014roku byliśmy w Płockiej Galerii Sztuki na pokazie mody w stylizacji Marty Roman, który towarzyszył wernisażowi wystawy fotograficznej „Niezwykle piękni” autorstwa Piotra Hejke. W pokazie brała udział grupa płockich wolontariuszy oraz osoby niepełnosprawne. Piękne stylizacje. światła, czerwony dywan, duża ilość błyskających fleszy z aparatów sprawiły, że jako widzowie czuliśmy wyjątkową atmosferę tego wydarzenia. Młodzież biorąca udział w pokazie udowodniła jak wiele piękna, jest w każdym człowieku.

dpskoszelew.pl

 
Dom Pomocy Społecznej w Koszelewie 2004 - 2016