Koszelew 2, 09-530 Gąbin, tel. (24)267-51-51 fax. (24)267-51-68
 
 
   dpskoszelew.plArchiwum aktualności 2015 rok

SPOTKANIE WIGILIJNE W DPS KOSZELEW

 

 

Dnia 24-12-2015r. zgodnie z tradycją spotkaliśmy się wszyscy razem przy wigilijnym stole. Spotkanie rozpoczęła: Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie Pani Dorota Jędra, która życzyła wszystkim spokoju i radości na nadchodzące święta.

Pracownicy i mieszkańcy dzielili się opłatkiem składając sobie serdeczne, szczere życzenia - zdrowia i wszelkiej pomyślności. Przy dźwiękach kolęd spożyliśmy przygotowany posiłek a Św. Mikołaj przyniósł wszystkim słodkie prezenty.

dps koszelew

dps koszelew

 

Konkurs plastyczny Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa”

 

 

W dniu 18.12.2015r. w Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie odbył się konkurs pt. „NAJPIĘKNIEJSZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA”.

Celem konkursu było przede wszystkim pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia, kształtowanie postaw twórczych i kreatywności, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni plastycznej uczestników konkursu.

W konkursie brali udział:

  • Dom Pomocy Społecznej w Goślicach

  • Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie

  • Dom Pomocy Społecznej w Nowym Miszewie

  • Dom Pomocy Społecznej w Wyszogrodzie

  • Dom Pomocy Społecznej w Koszelewie

  • Dom Pomocy Społecznej w Płocku

  • Środowiskowy Dom Samopomocy Wyszogrodzie

  • Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zakrzewie

  • Warsztaty Terapii Zajęciowej w Koszelewie.

  • Warsztaty Terapii Zajęciowej w Nowym Miszewie


Organizatorem konkursu był Dom Pomocy Społecznej w Koszelewie. Nagrody dla uczestników konkursu ufundowało Stowarzyszenie „Bezpieczna Przystań” na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie oraz ludzi w podeszłym wieku działające w Koszelewie.

Wystawione szopki oceniła komisja w składzie: Przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani Urszula Zadrożna-Masłowska, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie Pani Dorota Jędra i prezes Stowarzyszenia „Bezpieczna Przystań” Pani Marlena Marciniak. I miejsce przyznano szopce wykonanej przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Wyszogrodzie, II miejsce zajęła szopka wykonana przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Koszelewie, a III miejsce zdobyły 2 szopki: wykonana przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Goślicach oraz szopka wykonana przez mieszkańców Naszego Domu. Zebrani goście i organizatorzy wraz z zespołem „MUCHA” śpiewali kolędy i pastorałki. Na koniec wszyscy zebrani zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Od dnia 20 grudnia 2015 roku wystawa szopek prezentowana jest w Starostwie Powiatowym w Płocku.

dps koszelew

dps koszelew

 

JASEŁKA W MOCARZEWIE

 

 

Dnia 17-12-2015r. zostaliśmy zaproszeni do Zespołu Szkół Specjalnych w Mocarzewie na coroczne Jasełka. Myślą przewodnią tegorocznych Jasełek było „Jestem ukochanym dzieckiem Boga”. W przedstawieniu Bożonarodzeniowym wzięli udział uczniowie oraz kadra nauczycielska. Po zakończonym przedstawieniu zaproszeni goście wspólnie z gospodarzami imprezy zaśpiewali kilka kolęd i pastorałek. Występy były połączone z wystawą prac o tematyce Bożonarodzeniowej, które wykonali uczniowie ze szkoły w Mocarzewie.

dps koszelew

dps koszelew

 

WIECZÓR WIGILIJNY W ZESPOLE SZKÓŁ W GĄBINIE

 

 

Dnia 16.12.2015r. grupa naszych mieszkańców: pani Kosior Teresa, pani Pawlak Halina, pani Woźniak Marianna, pan Wiśniewski Piotr, pan Zieliński Marek, pan Radgowski Janusz, oraz pani Dyrektor Dorota Jędra, pani Kierownik Grażyna Dubielak, instruktorzy terapii zajęciowej pani Jolanta Bluszcz i pan Andrzej Machnicki na zaproszenie Dyrektora Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie i Młodzieżowego Wolontariatu - „Klubu Ośmiu” uczestniczyli w „Wieczorze Wigilijnym”, który odbył się w sali konferencyjnej tutejszej szkoły. Wszystkich obecnych przywitała pani Dyrektor szkoły, która złożyła życzenia świąteczne i noworoczne. Wieczór umilił zespół muzyczny wykonując popularne kolędy. Po podzieleniu się opłatkiem konsumowaliśmy pyszne potrawy wigilijne. Na koniec spotkania wolontariusze obdarowali wszystkich uczestników prezentem w postaci czekolady. Wieczór upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

dps koszelew

dps koszelew

 

Wizyta mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie w Starostwie Powiatowym w Płocku.

 

 

Dnia 10 grudnia 2015 roku grupa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie wraz z Dyrektorem DPS w Koszelewie Panią Dorotą Jędra i przedstawicielami Stowarzyszenia „Bezpieczna Przystań” została zaproszona do Starostwa Powiatowego w Płocku. Mieszkańcy spotkali się z Wicestarostą Powiatu Płockiego Panią Iwoną Sierocką, Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Panią Małgorzatą Lewandowską oraz Zastępcą Dyrektora PCPR Panią Bożeną Myszkowską. Celem spotkania było uroczyste zamknięcie wystawy pt.„Moje dzieło to ślad mojego istnienia” prezentowanej w budynku Starostwa Powiatowego w Płocku. Zaprezentowane zostały dzieła mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie wykonane podczas zajęć terapeutycznych. Tematyka prac była różnorodna m. in.: rzeźba, malarstwo, haft krzyżykowy, wypalanie w drewnie, poezja. Wystawa była kontynuacją projektu „By pamięć została, gdy lata przeminą”, której organizatorem było Stowarzyszenie „Bezpieczna Przystań” w partnerstwie z Domem Pomocy Społecznej w Koszelewie. Wyżej wymieniony projekt był współfinansowany ze środków Powiatu Płockiego.

dps koszelew

dps koszelew

 

MIKOŁAJKI W PŁOCKU

 

 

Dnia 07-12-2015 r. zostaliśmy zaproszeni przez Stowarzyszenie „SILNI RAZEM” na Zabawę Mikołajkową. Impreza odbyła się w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno – Wychowawczym „STUDNIA” w Płocku. Gościem honorowym imprezy był Prezydent Miasta Płocka Pan Andrzej Nowakowski, który złożył wszystkim uczestnikom Mikołajek gorące życzenia Świąteczne i Noworoczne. Podczas imprezy nie mogło zabraknąć również Świętego Mikołaja, który spacerował między uczestnikami i rozdawał prezenty. To był dla Nas niezapomniany wieczór.

dps koszelew

dps koszelew

 

ANDRZEJKI W GĄBINIE

 

 

W dniu 28.11.2015r. mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w balu Andrzejkowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin w OSP w Gąbinie. Gości przywitał i rozpoczął uroczystość Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin p. Krzysztof Jadczak, Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich p. Bogdan Stęplewski oraz Proboszcz Parafii ks. Józef Szczeciński. W czasie uroczystości na scenie wystąpił nasz zespół „Mucha” pod kierownictwem p. Andrzeja Machnickiego.

W zabawie mieszkańcom towarzyszyli instruktorzy terapii zajęciowej p. Magdalena Sierocka oraz p. Anna Wojciechowska.

dps koszelew

dps koszelew

 

ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

27 LISTOPADA 2015r. - GALERIA WISŁA


 

 

W dniu 27.11.2015r nasz zespół ,,Mucha” został zaproszony na Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w Galerii Handlowej Wisła. Spotkanie zostało zorganizowane przez Urząd Miasta Płock w partnerstwie z Domem Pomocy Społecznej ,,Przyjaznych Serc” w Płocku. Uroczystość otworzył Prezydent Miasta Płocka p. Andrzej Nowakowski. Następnie odśpiewano hymn niepełnosprawnych „Bóg się mamo nie pomylił”. Nasz zespół zaprezentował program słowno – muzyczny. Wystąpił również, zespół z Domu Pomocy Społecznej w Miszewie Murowanym, zespoły ze Szkół, kwartet smyczkowy ,,Bemolla”, Chór Vox Singers. Spotkaniu towarzyszyły wspólne konkursy i zabawy z animatorami (andrzejkowe, edukacyjne, sportowe, ruchowe, plastyczne itp.). Bezpłatne wejście na kręgielnię. Spotkanie pokazało nam że ludzie niepełnosprawni są wśród nas i potrzebują naszego wsparcia. Nasi mieszkańcy bardzo miło wspominają pobyt na tej imprezie. Opiekunami zespołu byli instruktorzy terapii zajęciowej.

dps koszelew

dps koszelew

 

ROZGRYWKI WARCABOWE W DPS ZAKRZEWO

 

 

W dniu 26.11.2015r. Stowarzyszenie Pomocowe ,,Bliżej Siebie” oraz Dyrekcja Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie zaprosili mieszkankę naszego domu panią Barbarę Antczak na finał Turnieju warcabowego. W kategorii kobiet pani Barbara Antczak zajęła VI miejsce. Imprezie towarzyszył wieczór Andrzejkowy ze słodkim poczęstunkiem. Po rozgrywkach wszystkich zaproszono na kolację. Opiekunem była p. Jolanta Bluszcz pracownik terapii zajęciowej.

dps koszelew

dps koszelew

 

ANDRZEJKI W DPS W KOSZELEWIE

 

 

Dnia 25.11.2015r. odbyły się w naszym Domu Andrzejki. Na zabawę andrzejkową zaproszony został Klub Seniora z Gąbina. Jak co roku na imprezie zjawiła się wróżka. Każdy mieszkaniec oraz goście mogli sobie powróżyć z monet, kolorowych karteczek, zaczarowanych kubków oraz jabłek. Wieczór upływał w atmosferze magii, wróżb i wesołej zabawy. Mieszkańcom oraz przybyłym gościom podczas zabawy towarzyszyła pani Dyrektor naszej placówki Dorota Jędra.

dps koszelew

dps koszelew

 

IMIENINY MIESZKAŃCÓW

 

 

Dnia 19.11.2015r. w naszym domu uroczyście obchodzili imieniny mieszkańcy z października, listopada i grudnia. Życzenia solenizantom złożyła pani dyrektor Dorota Jędra. Odśpiewaliśmy tradycyjne „100 LAT” następnie pani dyrektor wraz z kierownikiem panią Grażyną Dubielak wręczyły solenizantom kwiaty, zrobione podczas zajęć terapeutycznych.

Kawa, herbata oraz symboliczne ciasteczko, a także melodie grane na akordeonie przez pana Andrzeja Machnickiego uprzyjemniły solenizantom i ich gościom wspólnie spędzony czas.

dps koszelew

dps koszelew

 

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA W ZESPOLE SZKÓŁ W GĄBINIE

 

Dnia 18 listopada 2015r. grupa mieszkańców: pan Tadeusz Nadolski, pani Barbara Antczak, pan Piotr Wiśniewski, pan Janusz Radgowski, pan Stefan Sadokierski udali się na wystawę fotograficzną z działalności wolontariuszy „Klubu Ośmiu” do Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie. W ramach tego projektu młodzież odwiedziła nasz Dom, ale również inne placówki m.in. Szkołę Specjalną w Mocarzewie, DPS w Goślicach. Podczas spotkań związanych z projektem młodzież czytała zainteresowanym poezję oraz prozę, co cieszyło się dużym zainteresowaniem.

dps koszelew

dps koszelew

 

Akademia z okazji 11 listopada w Gimnazjum w Gąbinie

 

 

Dnia 16 listopada 2015r. delegacja naszych mieszkańców została zaproszona do Gimnazjum w Gąbinie na uroczystą Akademię z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Akademia zaczęła się od wniesienia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego. W nastrój Święta Niepodległości wprowadziła nas patriotyczna scenografia przygotowana na tę okazję. Występ przybliżył nam historię Polski, tragiczne losy naszej Ojczyzny, jej drogi do odzyskania wolności.

Akademia spotkała się z dobrym przyjęciem przez naszych mieszkańców. Delegację reprezentującą nasz Dom tworzyli: pani Barbara Antczak, pani Halina Pawlak, pan Tadeusz Nadolski, pan Marian Chmurski, pan Stefan Sadokierski. Opiekunami grupy byli instruktorzy terapii zajęciowej: pani Magdalena Sierocka oraz pan Andrzej Machnicki.

dps koszelew

dps koszelew

 

PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

,,WIERSZOKLECI I POECI''

 

 

W dniu 23.10.2015r. Stowarzyszenie Bezpieczna Przystań działające przy Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie zorganizowało w Ośrodku Szkoleniowo -Wypoczynkowym w Zaździerzu Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych ,,Wierszokleci i Poeci''. Podczas uroczystego przeglądu głos zabrali – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku p. Małgorzata Lewandowska, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie p. Dorota Jędra oraz Prezes Stowarzyszenia Bezpieczna Przystań p. Marlena Marciniak. Przegląd polegał na prezentacji różnych form twórczości przez Domy Pomocy Społecznej z woj. mazowieckiego. W Przeglądzie udział wzięli: DPS Nowe Miszewo, DPS Ciechanów, DPS Zakrzewo, DPS Brwilno, DPS Wyszogród, DPS Goślice, DPS Płock oraz osoby niepełnosprawne z Miasta i Gminy Gąbin wraz z opiekunami. Uczestnicy przeglądu przygotowywali 10 minutowe prezentacje twórczości – piosenka, wiersz, taniec. Poprzez prezentację osoby niepełnosprawne miały możliwość wykazania się artystycznie szerszej grupie publiczności, dzielenia się przeżyciami, marzeniami. Przegląd był również okazją do wspólnej rozmowy i zabawy. Twórczość niepełnosprawnych pokazała nam sprawnym piękno niedostrzegane w rzeczywistości. Za udział w występach każdy dom otrzymał nagrody w formie statuetek, dyplomów i upominku.

Projekt był współfinansowany z Budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

dps koszelew

dps koszelew

 

Wystawa prac mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie w ramach projektu: „By pamięć została, gdy lata przeminą”

 

 

Dnia 15 października 2015 roku w Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie została zorganizowana wystawa prac mieszkańców Naszego Domu w ramach projektu „By pamięć została, gdy lata przeminą”.

Prezentowane dzieła zostały wykonane podczas zajęć terapeutycznych oraz stworzone w zaciszu pokoju mieszkańca. Tematyka prac była różnorodna m.in.: rzeźba, haft krzyżykowy, malarstwo, poezja, monologi, tkactwo, wypalanie w drewnie. W ramach projektu została wydana również publikacja pt. „Moje dzieło to ślad mojego istnienia” prezentująca twórczość mieszkańców DPS w Koszelewie. Uczestnicy wystawy otrzymali publikację, wysłuchali występów zespołu „MUCHA” z Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie oraz zespołu „Gąbiniacy” z Klubu Seniora z Gąbina. Autorzy wystawianych prac zostali obdarowani upominkami.

W wystawie uczestniczyli m.in. Urszula Zadrożna – Masłowska – reprezentująca PCPR w Płocku, Halina Rogalska - kierownik MGOPS w Gąbinie, Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli z Gąbina, społeczność lokalna oraz mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie.

Organizatorami wystawy byli: Stowarzyszenie „Bezpieczna Przystań” działające na rzecz DPS w Koszelewie oraz Dom Pomocy Społecznej w Koszelewie.

Projekt „... By pamięć została, gdy lata przeminą” był współfinansowany ze środków Powiatu Płockiego.

dps koszelew

dps koszelew

 

TARGI ZDROWEGO ŻYCIA SENIOR 2015

 

 

3 października 2015 roku Orlen Arena zamieniła się w najbardziej przyjazne seniorom miejsce w Płocku, tego dnia odbyła się druga edycja Targów Zdrowego Życia - wydarzenie dedykowane seniorom.

Udział w imprezie wzięło blisko 70 firm i instytucji. Nasz Dom również uczestniczył w tym wydarzeniu. Na stoisku prezentowaliśmy prace naszych mieszkańców wykonane na zajęciach terapeutycznych. Wszystkim zainteresowanym naszym Domem udzielaliśmy informacji i rozdawaliśmy foldery.

Targi Zdrowego Życia w Płocku odwiedziła Premier Ewa Kopacz, której niezapowiedziana wizyta przysporzyła seniorom i uczestnikom targów wiele wrażeń. Towarzyszyli Pani premier politycy: pani Elżbieta Gapińska, Pan Marcin Kierwiński i Pan Michał Kamiński. Pani Premier i Pan Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podczas otwarcia Targów, skierowali kilka ciepłych słów do seniorów, następnie Pani Premier obejrzała występy artystyczne i rozmawiała z wystawcami.

Organizatorami Targów Zdrowego Życia byli Miasto Płock i Stowarzyszenie Innovacja.

dps koszelew

dps koszelew

 

MIĘDZYNARODOWE TARGI PRACY I INTEGRACJI PŁOCK 2015

 

 

Dnia 2 października 2015 roku braliśmy udział w Międzynarodowych Targach Pracy i Integracji w Płocku. Impreza odbywała się w Centrum Widowiskowo – Sportowym Orlen Arena. Była to jednocześnie XX edycja Płockich Targów Pracy oraz IX edycja Płockich Targów Pracy Osób Niepełnosprawnych. Ideą przewodnią tegorocznych targów była promocja najbardziej przedsiębiorczych firm. Swoje stoiska prezentowały również Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Domy Pomocy Społecznej m.in. z: Zakrzewa, Nowego Miszewa, Wyszogrodu, Goślic oraz Nasz Dom z Koszelewa. Podczas imprezy osoby niepełnosprawne wzięły udział w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach kształtujących rozmaite umiejętności. Odbyły się również występy artystyczne i konkursy z nagrodami.

Organizatorami imprezy byli: Miejski Urząd Pracy w Płocku, Powiatowy Urząd Pracy w Płocku, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Płocku, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Polskiej Wsi „Razem Lepiej” w Nowym Miszewie, Politechnika Warszawska Filia w Płocku, oraz Centrum Widowiskowo – Sportowe Orlen Arena Płock.

dps koszelew

dps koszelew

 

DZIEŃ PRZYJAZNYCH SERC W DPS W PŁOCKU

 

 

Dnia 25.09.2015r. nasi mieszkańcy zostali zaproszeni do DPS „Przyjaznych serc” w Płocku. Mieszkańcy wraz z terapeutami przygotowali na tą okazję bajkę pt. „Czerwony Kapturek”. Wykonawcami bajki byli następujący mieszkańcy: pani Barbara Antczak, pani Halina Pawlak, pan Tadeusz Nadolski, pan Sławomir Węclewski, pan Marek Zieliński oraz terapeuci: pani Bożena Madej, pan Andrzej Machnicki, pani Magdalena Sierocka. W ramach występu przebrani byliśmy w stroje bajkowe co dodawało występowi dodatkowego waloru. Wracaliśmy zadowoleni, że po raz kolejny sprostaliśmy zadaniu jaki postawił przed nami DPS w Płocku.

dps koszelew

dps koszelew

 

DOŻYNKI PARAFIALNE W CZERMNIE

 

 

Dnia 20 września 2015r. zaproszono nas do udziału w Dożynkach Parafialnych w Czermnie. Podczas imprezy nasz Dom Pomocy Społecznej w Koszelewie promował prace mieszkańców wykonane podczas zajęć terapeutycznych.

Po uroczystej Mszy Św, która odbyła się w Kościele w Czermnie o godz. 12.00, nastąpiło uroczyste otwarcie Dożynek przez Proboszcza Parafii Czermno ks. Tadeusza Żerdziewskiego, Dyrektora Szkoły Podstawowej p. Marzenę Ledzion oraz Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin p. Krzysztofa Jadczaka.

Podczas imprezy mogliśmy podziwiać występy dzieci z okolicznych szkół oraz Wielopokoleniowego Zespołu Ludowego „Czermno” a także piękne dekoracje dożynkowe. Dziękujemy za gościnność i miło spędzony czas.

dps koszelew

dps koszelew

 

JARMARK W DUNINOWIE

 

 

W sobotę 19 września 2015r. gościliśmy na I Jarmarku Duninowskie Dary Lasu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Nasze Lipianki przy wsparciu Gminy Nowy Duninów. Podczas imprezy twórcy ludowi, Domy Pomocy Społecznej m.in. z Brwilna, Goślic oraz Nasz z Koszelewa mogły zaprezentować swój dorobek artystyczny i kulturowy. Na kiermaszu dużym zainteresowaniem cieszyły się rzeźby p. Tadeusza Nadolskiego oraz broszki z filcu zrobione przez naszych mieszkańców podczas zajęć terapeutycznych. Nasze stoisko odwiedził m.in. Poseł RP Piotr Zgorzelski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego p. Lech Dąbrowski. Na Jarmarku można było skosztować białego barszczu, chleba ze smalcem i ogórkiem, ryby oraz domowe ciasta. Uroczystość uświetniły występy młodych artystów oraz seniorów z okolic Nowego Duninowa.

dps koszelew

dps koszelew

 

OGNISKO W NASZYM DOMU

 

 

Dnia 17.09.2015r. zorganizowaliśmy dla naszego Domu ognisko. Mieszkańcy konsumowali gorącą kiełbaskę i kaszankę, popijając napojami chłodzącymi. Przy muzyce mechanicznej oraz granej na keyboardzie przez pana Andrzeja Machnickiego bardziej sprawni mieszkańcy tańczyli prosząc do tańca także personel. W trakcie zabawy odbyły się również konkursy m.in. konkurs śpiewu, tańca, rzut piłką do kręgli. Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymali nagrody. Punktem kulminacyjnym ogniska było wręczenie prezentów dla mieszkańców, którzy aktywnie uczestniczą w zajęciach terapii zajęciowej oraz w pracach na rzecz Domu. Prezenty wręczała pani Dyrektor Dorota Jędra oraz pani Kierownik Grażyna Dubielak. Wyróżnieni zostali następujący mieszkańcy: pani Barbara Antczak, pani Kazimiera Wojciechowska, pan Tadeusz Nadolski, pan Marek Zieliński, pan Marek Zientarski, pan Stefan Sadokierski, pani Lucyna Fabiszewska, pani Marianna Woźniak, pani Teresa Kosior, pani Halina Pawlak, pan Aleksander Dułkowski, pan Piotr Wiśniewski, pan Marian Chmurski, pani Janina Czarnocka, pani Leokadia Urban, pani Danuta Włodarska, pan Stefan Szymański, pan Janusz Radgowski. Przy pięknej pogodzie mieszkańcy miło spędzili popołudnie i zadowoleni wrócili do swoich pokoi.

dps koszelew

dps koszelew

 

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA – DPS GOŚLICE

 

 

Dnia 16.09.2015 roku na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej w Goślicach braliśmy udział w imprezie pod nazwą „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. występy uczennic ze szkół z Bielska Laury i Kingi Gutowskich, które zaprezentowały grę na perkusji i na keybordzie. Następnie odbył się pokaz mody w wykonaniu Mieszkańców DPS w Goślicach oraz występ grupy teatralnej „Na przekór”. Dużym zainteresowaniem cieszył się występ szczudlarza i artystów cyrkowych, a grupa taneczna „Old Country” ze Stowarzyszenia Trzeciego Wieku z Płocka porwała wszystkich do wspólnej zabawy.

Imprezie towarzyszyła foto budka, pokaz strażacki, wikliniarstwo, rękodzieło ludowe-bukieciarstwo, przejażdżka motorem i hipoterapia. Przysmakiem kulinarnym tego dnia była sałatka ziemniaczana oraz frytki i placki ziemniaczane.

Nasz Dom reprezentowali pani Marianna Woźniak, pani Teresa Kosior, pani Halina Pawlak, pan Aleksander Dułkowski, pan Stefan Sadokierski, pan Marek Zieliński, instruktor terapii zajęciowej pani Bożena Madej, kierownik pani Grażyna Dubielak oraz dyrektor DPS w Koszelewie pani Dorota Jędra.

dps koszelew

dps koszelew

 

TURNIEJ KARCIANY W DPS W SZCZUTOWIE

 

 

Dnia 10.09.2015 roku nasi mieszkańcy uczestniczyli w Turnieju Karcianym w DPS w Szczutowie. Reprezentantami naszego Domu byli:

Pani Barbara Antczak

Pan Aleksander Dułkowski

Pan Tadeusz Nadolski

Pan Marian Chmurski

Pan Sławomir Węclewski.

 

Duża część tej grupy została wyłoniona podczas przeprowadzonych wewnętrznych rozgrywek karcianych w naszym Domu. Zadaniem zawodników podczas turnieju w DPS w Szczutowie było zdobycie tysiąca punktów, a następnie przejście do dalszej rozgrywki i zdobycie wymarzonego I miejsca. W tym turnieju najwyżej zakwalifokował się Pan Tadeusz Nadolski, choć pozostałych mieszkańców również nie opuszczał duch walki. W wolnym czasie dla uczstników przewidziane zostały konkursy z nagrodami. Tutaj prym wiedli Pan Aleksander Dułkowski i Pan Sławomir Węclewski deklasując pozostałych uczestników. Na zakończenie odbyło się wspólne grillowanie połączone z zabawą taneczną. Opiekunami grupy byli terapeuci zajęciowi: Pani Magdalena Sierocka i Pani Anna Wojciechowska.

dps koszelew

dps koszelew

 

WYCIECZKA DO PŁOCKIEGO OGRODU ZOOLOGICZNEGO

 

 

W dniu 02.09.2015r grupa mieszkańców naszego domu wraz z opiekunami, kierownictwem i p. dyrektor Dorotą Jędra uczestniczyła w wycieczce do Płockiego Ogrodu Zoologicznego, położonego na malowniczym obszarze wysokiej skarpy wiślanej. To miejsce, w którym można oglądać m.in. lwy, lamparty perskie, małpy, gibbony, słonie indyjskie, kangury rude, zebry, żyrafy, żółwie, kaczki, pingwiny, pelikany, żurawie. W budynku herpetarium znajduje się spora kolekcja węży, krokodyli, aligator, jaszczurki w tym jedyne w Polsce jadowite jaszczurki. Stworzone w ZOO korzystne warunki dla hodowli dzikich zwierząt jest miejscem aktywnej rekreacji mieszkańców Płocka a także województwa mazowieckiego. To miejsce gdzie można zobaczyć wiele dzikich zwierząt. W ramach wyjazdu wszyscy uczestnicy mieli zapewniony poczęstunek kawowy i obiad oraz okazję korzystania i podziwiania uroków krajobrazu nadwiślańskiego.

Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego w Płocku mogła odbyć się dzięki finansowemu wsparciu działającego przy Naszym Domu Stowarzyszeniu ,, Bezpieczna przystań” za co serdecznie dziękujemy.

dps koszelew

dps koszelew

 

IMIENINY MIESZKAŃCÓW

 

 

Dn. 27.08.2015 r. odbyła się uroczystość imieninowa mieszkańców Naszego Domu, którzy swoje imieniny obchodzą w lipcu, sierpniu i wrześniu. Życzenia imieninowe solenizantom złożyła pani Dyrektor Dorota Jędra. Odśpiewano tradycyjne 100 lat. Solenizanci zostali obdarowani przez panią kierownik Grażynę Dubielak kwiatami wykonanymi na zajęciach terapii zajęciowej. Przy dźwiękach muzyki akordeonowej granej przez pana Andrzeja Machnickiego mieszkańcy biesiadowali zajadając się pysznym ciastem, pijąc kawę i herbatę. Spotkanie upłynęło w wesołej atmosferze.

dps koszelew

dps koszelew

 

ZAJĘCIA KULINARNE

 

 

W środę przed południem tj.12.08.2015r. odbyły się kolejne zajęcia kulinarne. Tym razem gotowaliśmy leczo. Mieszkańcy chętnie przygotowywali produkty na tę potrawę. Obierali cebulę, marchew, patisony, pomidory, pieczarki, paprykę i kiełbasę. Wszystkie produkty zostały poszatkowane i umieszczone w dużym garnku. Instruktorzy terapii pomagali doprawić potrawę ziołami i przyprawami. Rozchodzące się zapachy gotowanego lecza zgromadziły wielu smakoszy, co zachęciło wszystkich do próbowania, konsumowania oraz wspólnego biesiadowania.

dps koszelew

dps koszelew

 

ROZGRYWKI KARCIANE W NASZYM DOMU

 

 

Dnia 07.08.2015r. w naszym Domu odbyły się rozgrywki karciane – w tysiąca. Grało 9-ciu naszych mieszkańców. Rozgrywki miały za zadanie wyłonić zwycięzców, dla których nagrodą będzie wyjazd we wrześniu 2015 roku do Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie na coroczne rozgrywki karciane.

Mieszkańcy podczas gry poczęstowani zostali słodyczami, kawą i herbatą. Rozgrywki przeprowadzili pracownicy terapii zajęciowej.

dps koszelew

dps koszelew

 

XXII DZIEŃ HUMORU I SATYRY – ZAKRZEWO 2015

W dniu 1 lipca 2015r. mieszkańcy naszego domu: p. H. Popławska, p. T. Nadolski, p. St. Sadokierski, p. M. Wożniak, p. L. Urban z opiekunami kierownikiem p. G. Dubielak i pracownikiem terapii zajęciowej p. J. Bluszcz uczestniczyli w imprezie integracyjnej XXII Dzień Humoru i Satyry w Zakrzewie - zatytułowanej ,,Nasz Portret”. Program spotkania zapewniał wszystkim uczestnikom dobrą zabawą poprzez zajęcia tj. warsztaty dźwięku, warsztaty teatralne - poprowadzone przez aktorkę Grażynę Zielińską i warsztaty kostiumowe. Nasi mieszkańcy uczestniczyli w warsztatach kostiumowych, używając własnej wyobraźni pod okiem prowadzącej wizażystki, kostiumologa Elżbiety Tolak. Efekt zajęć podziwiano i oklaskiwano podczas gali finałowej na zakrzewskiej scenie. Uzupełnił ją pokaz filmowy zmontowany z nadesłanych scenek przez zaproszone placówki. Na zakończenie wystąpił zespół ,,Wiecznie Młodzi”, który chóralnym śpiewem i muzyką poderwał wszystkich do wspólnej zabawy. W zabawie towarzyszyły gry i konkursy oraz inne atrakcje m.in. przejażdżka bryczką zaprzężoną w kucyki.

dps koszelew

dps koszelew

 

Noc Świętojańska 2015

Dnia 25 czerwca 2015r. w Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie odbyła się impreza integracyjna pod nazwą „Noc Świętojańska” święto ognia, wody, słońca, księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. Uczestnicy spotkania na tę uroczystość przywieźli wianki, wykonane z żywych kwiatów. Wianki wzięły udział w konkursie na najładniejszy wianek świętojański, który później puszczany został na wodę. Pierwsze miejsce zajął DPS w Kutnie, drugie miejsce DPS w Młodzieszynie, trzecie miejsce DPS w Płocku. Noc Świętojańską rozpoczęła Dyrektor DPS w Koszelewie Pani Dorota Jędra następnie głos zabrali Pan Radosław Lewandowski - Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku, Pani Mirosława Woźniakowska - Kierownik Oddziału Wydziału Polityki Społecznej w Delegaturze w Płocku i Pani Małgorzata Lewandowska - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku oraz Ks. Paweł Biedrzycki z Parafii św. Mikołaja w Gąbinie. W imprezie wzięły udział 22 placówki: mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy, a także Klub Seniora z Gąbina i Przedstawiciele rodzin osób niepełnosprawnych.

Z wielu przygotowanych atrakcji największym powodzeniem cieszył się występ zespołu „Mucha” ,który na tę uroczystość przygotował program o tematyce country. Imprezę uatrakcyjnił występ Chóru Miasta i Gminy Gąbin. Zaproszeni goście mieli okazję skorzystać z poczęstunku, przejażdżek bryczkami oraz brali udział w ciekawych konkursach. Goście mieli możliwość obejrzenia i zakupienia na kiermaszu prac naszych mieszkańców, które zostały wykonywane w ramach terapii zajęciowej różnymi technikami. Dużym powodzeniem cieszyła się również wystawa fotograficzna pod nazwą „Z życia Domu” jak również - studio foto. Imprezę wsparli swoją pomocą wolontariusze z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gąbinie.

Za pomoc i wsparcie finansowe oraz rzeczowe serdecznie dziękujemy sponsorom i darczyńcom, którymi byli:

Piotr Kunikowski -firma „OPTIS” Gąbin

Jadwiga Garstka -Bank Spółdzielczy Gąbin

Andrzej Żabka „ŻAWAKOL” Gąbin

Ewa Szymerska, Mariusz Skowroński -Spółdzielnia Pracy Usług

Kominiarskich Płock

Zbigniew Krosnowski -Gospodarstwo Ogrodnicze Śmiłowice

Stanisław Gromnicki, Michał Wiklak- Apteka „GALLEN” Strzelce

Krzysztof Chlewiński -P.P.H.U „HARTEX”Gąbin

Renata Osęka -Przedstawiciel PAUL HARTMANN POLSKA Pabianice

Tadeusz Kowalski ,Henryk Litwicki -Firma Produkcyjno

Handlowo Usługowa”GRAKO”Koszelew

Piotr Majewski P.P.H.U „H.P.S.”Golonka

Ewa Motylewska Kwiatkowska,

Iwona Motylewska Białek DEKORATORZY.PL

Katarzyna Brzezińska MEDILOGISTYKA Płock

Tomasz Marciniak PPHU TIMCOMP Budy Kozickie

Stowarzyszenie „Bezpieczna Przystań”na rzecz Domu Pomocy Społecznej

w Koszelewie oraz ludzi w podeszłym wieku

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
dps koszelew

dps koszelew

 

 

 

 

 

 

 

Bramki 2015

 

Dnia 23.06.2015r. nasi mieszkańcy uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym WIANKI 2015 zorganizowanym przez DPS w Bramkach. Myślą przewodnią tego spotkania był świat Dzikiego Zachodu.W imprezie bramkowskiej uczestniczyli: pani M.Woźniak, pani L.Urban, pan A.Dułkowski, pan M.Zieliński, pan S.Sadokierski przebrani za kowbojów.

Nasi mieszkańcy mieli możliwość wysłychania opowieści indiańskich. Ważną częścią imprezy było puszczanie wianków na wodę. Imprezę zakończyła zabawa taneczna. Wracaliśmy zadowoleni i pełni nowych wspomnień. Opiekunami grupy byli :pani Magdalena Sierocka oraz pan Andrzej Machnicki.
dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

 

Olimpiada Sportowa w Nowym Miszewie

 

Dnia 18.06.2015 roku uczestniczyliśmy w XXIII Letniej Olimpiadzie Sportowej dla Osób Niepełnosprawnych w Nowym Miszewie. Honorowym patronem Olimpiady był Starosta Płocki Pan Mariusz Bieniek. Impreza ta przeznaczona dla osób niepełnosprawnych (intelektualnie i ruchowo) z Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Ośrodków Szkolno - Wychowawczych, Zakładów Aktywności Zawodowej, Środowiskowych Domów Samopomocy z terenu Mazowsza oraz województw ościennych. Ogólnie w imprezie brały udział 23 drużyny. Olimpiada rozpoczęła się przemarszem wszystkich drużyn, złożeniem przysięgi olimpijskiej i zapaleniem znicza. W trakcie trwania Olimpiady rozegranych zostało 8 konkurencji sportowych: rzut piłką do kosza, rzut lotką do tarczy, skok w dal, rzut piłką miękką, tenis stołowym, bieg na 50m., pchnięcie kulą i przeciąganie liny. Nasz Dom reprezentowali: p. Marianna Wożniak, p. Halina Pawlak, p. Aleksander Dułkowski, p. Nadolski Tadeusz p. Marian Chmurski z opiekunami z-ca kierownika działu pielęgnacyjno - opiekuńczego p. Marlena Marciniak i pracownik terapii zajęciowej p. Jolanta Bluszcz. Mieszkańcy brali udział w rzucie piłką do kosza, rzucie piłką miękką, rzut lotką do tarczy. Atrakcją imprezy był występ zespołu MAVERS, występ artystyczny CAPOUERIA PŁOCK i zabawa integracyjna, którą prowadził zespół QVEST. W trakcie rozgrywek sportowych odbyły się liczne konkursy i zabawy integracyjne. Po zakończeniu konkurencji sportowej odbyła się ceremonia zamknięcia imprezy. Każda drużyna otrzymała puchar okolicznościowy, nagrody rzeczowe oraz paczki ze słodkościami i dyplomy uczestnictwa.
dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

 

BRWILNO 2015r

 

W dniu 12.06.2015r. mieszkańcy naszego domu uczestniczyli w imprezie integracyjnej w Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie z okazji imienin patrona Domu Błogosławionego Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego. Impreza rozpoczęła się Mszą Świętą, w której uczestniczyli goście oraz mieszkańcy z zaprzyjaźnionych domów. Po mszy przedstawiciele władz oraz domów złożyli na ręce Pani Dyrektor kwiaty oraz drobne upominki składając jednocześnie najserdecznejsze życzenia.

Pobyt uprzyjemnił występ mieszkańców z DPS w Brwilnie. Odbyły się liczne konkursy, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Dla wszystkich przygotowano stoiska z pysznym poczęstunkiem. Dużo rozrywki dostarczyła wspólna zabawa. Nasz dom reprezentowali: pani Halina Popławska, pan Tadeusz Nadolski, pan Marek Zieliński. Pan Marek Zientarski, pan Marian Chmurski, pan Aleksander Dułkowski. Opiekę nad mieszkańcami sprawowali pani Marlena Marciniak oraz pani Anna Wojciechowska.
dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

 

X Festiwal Piosenki - Karolinowo 2015

 

11 czerwca 2015 roku byliśmy w Domu Pomocy Społecznej w Karolinowie na X Jubileuszowym Festiwalu Piosenki, który w tym roku odbył się pod hasłem „Wspomnienia niechaj płyną”. Tego dnia licznie przybyli mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej, członkowie Klubów i Związków Seniora, słuchając i oglądając występy wokalno - taneczne przedstawicieli goszczących w DPS w Karolinowie placówek, wspólnie się bawili. Pogoda wyjątkowo sprzyjała wspólnej zabawie. Gości miło przyjęto i ugoszczono różnymi smakołykami. Niespodzianką imprezy był występ płońskich Mażoretek z zespołu Diament. Następnie przy dźwiękach zespołu DOMEKS odbyła się zabawa taneczna.

Nasz dom reprezentowali: p. Marianna Woźniak, p Halina Pawlak, p. Teresa Kosior, p. Marek Zieliński ,p. Stefan Sadokierski p. Aleksander Dułkowski. Opiekunami grupy byli p. Anna Wojciechowska i p. Bożena Madej.
dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

 

IMIENINY NASZYCH MIESZKAŃCÓW

 

Dnia 27.05.2015r. odbyła się uroczystość imieninowa dla naszych mieszkańców obchodzących imieniny w kwietniu, maju i czerwcu.

Zaproszeni goście odśpiewali tradycyjne Sto Lat , życząc solenizantom zdrowia, szczęścia, pomyślności. Pani Dyrektor Dorota Jędra i pani Kierownik Grażyna Dubielak wręczyły solenizantom symboliczne prezenty- kolorowe kwiaty.

Wszyscy zostali poczęstowani pysznym ciastem i miło spędzili czas przy melodiach granych przez pana A.Machnickiego.
dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

 

JARMARK NORBERTAŃSKI 24.05.2015r.

 

Już po raz 11 w Bodzanowie odbył się Jarmark Norbertański. Nie zawiodła ani pogoda, ani goście, którzy licznie przybyli do Bodzanowa żeby spróbować lokalnych przysmaków, obejrzeć prace wykonane przez podopiecznych Domów Pomocy Społecznej m.in. z Goślic, Brwilna, Nowego Miszewa oraz Koszelewa a także wysłuchać wielu lokalnych zespołów.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał: Starosta Płocki p. Mariusz Bieniek, Wójt Gminy Bodzanów p. Jerzy Staniszewski oraz Radny Powiatu Płockiego p. Andrzej Kuliński.

Tradycyjnie jarmark rozpoczęło przekazanie kluczy do bram gminy Bodzanów legendarnemu przedstawicielowi pierwszych, średniowiecznych osiedleńców w gminie.

Nasz dom podczas tej uroczystości reprezentowali: mieszkańcy DPS p. Tadeusz Nadolski, p. Stefan Sadokierski, z-ca kierownika p. Marlena Marciniak oraz instr. terapii zajęciowej p. Joanna Matuszewska, p. Anna Wojciechowska.dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

 

WADOWICE 2015r

 

Dnia 11.05.2015r. delegacja z naszego domu w składzie: dyrektor DPS Koszelew p. Dorota Jędra, z-ca kierownika p. Marlena Marciniak, instr. terapii p. Joanna Matuszewska, p. Andrzej Machnicki wraz z mieszkańcami p. Piotrem Wiśniewskim i p. Izabelą Radgowską przyjechała do Wadowic aby złożyć gratulacje p. Januszowi Radgowskiemu - mieszkańcowi naszego domu który na wózku inwalidzkim przebył długą drogę z Rzymu do Wadowic.

Celem wyprawy była zbiórka pieniędzy i pomoc chorej dziewczynce o imieniu Klaudia. W Wadowicach p. Janusza przywitali mieszkańcy miasta, turyści zwiedzający okolicę, przedstawiciele władz Wadowic, OSP - Wadowice, motocykliści - ZBÓJE Z GÓR PODHALE, nasza delegacja z Koszelewa.
dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

 

ROZGRYWKI WARCABOWO-SZACHOWE W DPS W ZAKRZEWIE

 

W dniu 5. 05. 2015r. nasi mieszkańcy w osobach: p. A. Dułkowski, p. M. Zieliński, p. St. Sadokierski oraz p. B. Antczak, p. M. Wożniak uczestniczyli w rozgrywkach warcabowo-szachowych zorganizowanych przez Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie. W kategorii męskiej panowie zajęli:

V miejsce – p. A. Dułkowski

XV miejsce p. St. Sadokierski

XVII miejsce p. M. Zieliński


W kategorii kobiet panie zajęły:

III miejsce p. B. Antczak

VI miejsce p. M. Wożniak

Opiekunami grupy były z-ca kierownika p. M. Marciniak oraz p. J. Bluszcz pracownik terapii zajęciowej. Po rozgrywkach wszystkich gości zaproszono na kolację.dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

 

XVI Powiatowy Dzień Ziemi w Słubicach

 

26 kwietnia 2015 roku gmina Słubice razem z Samorządem powiatu płockiego po raz XVI zorganizowała Światowy Dzień Ziemi. Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem: „Z energią zmieniamy źródła”.

Wśród wielu wystawców byli: twórcy sztuki ludowej, rękodzieła, hodowcy roślin oraz wystawcy ekologicznej żywności, swoje wyroby zaprezentowali też mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej wystawiając kiermasze z pracami mieszkańców wykonanymi na terapii zajęciowej. Nasz Dom również prezentował swoje prace, a rzeźby p. Tadeusza Nadolskiego wśród odwiedzających stoisko wzbudzały szczególny zachwyt.

Role gospodarzy imprezy pełnili Wójt Gminy Słubice p. Krzysztof Dylicki i Starosta Powiatu Płockiego p. Mariusz Bieniek, wśród zaproszonych gości byli: Marszałek Województwa Mazowieckiego p. Adam Struzik, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie p. Radosław Lewandowski, Wicestarosta p. Iwona Sierocka i Przewodniczący Rady Powiatu p. Lech Dąbrowski. Po części oficjalnej odbyły się liczne koncerty, pokazy i zabawa taneczna. Zaproszeni goście na pamiątkę tego festynu, tradycyjnie posadzili drzewa.

Nasz dom reprezentowali kierownik p. Grażyna Dubielak i instruktorzy terapii p. Magdalena Sierocka i p. Bożena Madejdps koszelew

dps koszelew

 
 
 

 

Spotkanie integracyjne - Bank Żywności Płock

 

 

W dn.16.04.2015r. Płocki Bank Żywności w Spółdzielczym Domu Kultury w Płocku zorganizował imprezę integracyjną pod hasłem „Pomóż nam pomagać”. Oprócz innych zaproszonych gości była pięcioosobowa delegacja naszych mieszkańców. Prezes P.B.Ż p. Marek Kuczyński oraz wiceprezes p. Aldona Cybulska podziękowali wszystkim wolontariuszom a zwłaszcza najmłodszym a także najstarszym za ich wysiłek w zbiórce żywności, która przeznaczona została dla osób potrzebujących. Dzięki nim w wielu rodzinach w Płocku i powiecie płockim święta były bardziej radosne i uśmiechnięte. W sumie zebrano ponad 16 ton żywności. Podziękowanie złożył także Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego p. Lech Dąbrowski. Spotkanie uświetniły występy dzieci i młodzieży działających przy Domach Kultury i Świetlicach Środowiskowych np. w Radziwiu.

Po występach wszyscy zaproszeni goście częstowali się smacznymi kanapkami, ciastem i napojami. W luźnych rozmowach wymieniali swoje poglądy na temat Organizacji Pożytku Publicznego.dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

 

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ W MOCARZEWIE

 

 

W czwartek 25 marca 2015 r. wspólnie z młodzieżą z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gąbinie wybraliśmy się do Ośrodka Szkolno Wychowawczego Zgromadzenia im. Matki Celiny Borzęckiej Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Mocarzewie na Misterium Męki Pańskiej pod tytułem „KRZYŻ JEST BRAMĄ”. Misterium wspólnie z nami obejrzały dzieci i młodzież z okolicznych szkół, władze samorządowe oraz mieszkańcy pobliskich miejscowości. Zawsze z wielką radością jedziemy do naszych przyjaciół z Mocarzewa, aby wspólnie przeżywać ten wyjątkowy czas.dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

 

DZIEŃ KOBIET - AKADEMIA MLODZIEŻY Z ZESPOŁU SZKÓŁ
IM. ST. STASZYCA W NASZYM DOMU

 

 

W dniu 13 .03. 2015r nasz Dom odwiedziła grupa młodzieży wraz z opiekunką z Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie z akademią z okazji ,, Dnia Kobiet”. Mówione były piękne wiersze i śpiewane piosenki .Składane były życzenia, zdrowia ,szczęścia, pomyślności i spełnienia marzeń oraz tego żeby każdy dzień był inny i niósł ze sobą wiarę i nadzieję na lepsze jutro. Wręczone zostały wszystkim Paniom zrobione przez młodzież kwiatki. Po przedstawieniu uczniowie zostali poczęstowani słodyczami i napojami.dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

 

DZIEŃ KOBIET W DPS KOSZELEW

 

 

Dn. 09.03.2015r. w naszym Domu odbyła się uroczysta akademia dla mieszkanek i pracownic z okazji Dnia Kobiet. Z programem słowno – muzycznym wystąpili panowie z zespołu „Mucha”. Atrakcją uroczystości był występ Płockiej Kapeli Podwórkowej.

Mieszkańcy poczęstowani byli słodyczami oraz napojami. Spotkanie przebiegało w bardzo serdecznej atmosferze. Kobiety otrzymały kwiatki zrobione w ramach terapii zajęciowej.dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

 

IMIENINY MIESZKAŃCÓW

 

 

Dn.26.02.2015 roku odbyła się uroczystość imieninowa mieszkańców Naszego Domu, którzy swoje imieniny obchodzą w styczniu, lutym i marcu. Na wstępie uroczystości pani dyrektor Dorota Jędra złożyła solenizantom życzenia, a kierownik Grażyna Dubielak wręczała piękne bukiety kwiatów, wykonane na zajęciach terapii zajęciowej. Spotkanie prowadził muzykoterapeuta Andrzej Machnicki, który wraz zebranymi gośćmi odśpiewał tradycyjne 100 lat. Następnie przy dźwiękach akordeonowej muzyki biesiadowano zajadając się pysznym ciastem i pijąc herbatę oraz kawę.dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

 

ZABAWA WALENTYNKOWA -WTZ KOSZELEW

 

 

Dnia 13 lutego 2015r. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji „Panaceum” w Koszelewie zaprosili nas na Bal Walentynkowy. Impreza odbywała się przy dźwiękach muzyki Disco Polo. Podczas zabawy wzięliśmy udział w konkursach przygotowanych przez instruktorów terapii oraz uczestników warsztatów. W czasie trwania imprezy gospodarze zaprosili nas do degustacji potraw zrobionych podczas zajęć kulinarnych. Były to różnego rodzaju sałatki, wiosenne kanapki oraz pieczone kiełbaski. Piątkowe popołudnie upłynęło nam w miłej i wesołej atmosferze.dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

 

ŻYCZENIA WALENTYNKOWE

 

 

W piątek tj. 13 lutego 2015 roku mieszkańcy naszego domu zebrali się na świetlicy terapeutycznej aby przy muzyce, słodkim poczęstunku, kawie i herbacie posłuchać odczytanych przez instruktorów terapii życzeń walentynkowych. Życzenia wypisywano na kolorowych serduszkach i wrzucano do szczelnie zamkniętego pudełka. Serdecznością nie było końca, życzono sobie: spełnienia marzeń cudownych chwil, szczęścia i radości a przede wszystkim … morza miłości.dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

 

BAL WALENTYNKOWY W KOSZELEWIE

 

 

Dnia 12.02.2015r. odbyła się w naszym Domu zabawa walentynkowa. Zaproszonymi gośćmi był Klub Seniora z Gąbina oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Koszelewie Fundacji Panaceum. Imprezę rozpoczęła pani Dyrektor Dorota Jędra witając wszystkich przybyłych mieszkańców oraz zaproszonych gości. Zabawę walentynkową uświetnił nam występ Klubu Seniora śpiewając piękne piosenki min. „Laura i Filon”. W trakcie imprezy przeprowadzone zostały trzy konkursy: z sercem poduszką, taniec w sercu oraz najpiękniejszy wiersz miłosny i piosenka. Za udział w konkursach zostały wręczone nagrody: kubki wymalowane w czerwone serduszka i broszki wykonane na zajęciach terapeutycznych. Podczas imprezy wszyscy zostali poczęstowani ciastem, pączkami i faworkami zrobionymi na zajęciach kulinarnych zorganizowanych przez terapeutów zajęciowych. Bawiliśmy się w miłej atmosferze do późnych godzin wieczornych.dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

 

ZAJĘCIA KULINARNE

 

 

We wtorkowe przedpołudnie tj. 10.02.2015r. odbyły się cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia kulinarne, podczas których piekliśmy faworki. Z wcześniej przygotowanego ciasta uczestnicy zajęć wspólnie z instruktorami terapii wałkowali cienkie placki, wycinali i formowali kształtne słodkości. Następnie przy kawie i herbacie odbyła się degustacja świeżo upieczonych faworków, które smakowały wybornie.dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

 

BAL KARNAWAŁOWY W KARSZNICACH

 

 

Dnia 6 lutego 2015r. nasi mieszkańcy uczestniczyli w balu karnawałowym zorganizowanym przez DPS w Karsznicach. W zabawie wzięli udział: pan A. Dułkowski, pan M. Chmurski, pan T. Nadolski, pani H. Popławska, pani B. Antczak. Każdy z mieszkańców miał na twarzy karnawałową maskę. Mieszkańcy brali udział w ciekawych konkursach wygrywając piękne nagrody. Wracaliśmy z Karsznic zadowoleni, pełni nowych wrażeń. Mieszkańcom podczas wyjazdu towarzyszyli z-ca kierownika p. Marlena Marciniak oraz instruktor terapii zajęciowej p. Jolanta Bluszcz.dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA DPS PŁOCK

 

 

Dnia 30.01.2015r. zostaliśmy zaproszeni na na Bal Karnawałowy który odbył się w Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” w Płocku. Miło spędziliśmy czas biorąc udział w konkursach. Przy muzyce biesiadnej w radosnej atmosferze bawiliśmy się do późnych godzin popołudniowych. Udział w Zabawie Karnawałowej wzięli: p. Marianna Woźniak, p. Stefan Sadokierski, p. Marian Chmurski, p. Teresa Kosior, p. Halina Pawlak, p. Marek Zieliński, mieszkańcom towarzyszyli instruktorzy terapii zaj. p. Joanna Matuszewska oraz p. Magdalena Sierocka.dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

 

OGNISKO INTEGRACYJNE

 

 

Dn.27.01.2015r. nasi mieszkańcy wraz z uczestnikami WTZ Fundacji „Panaceum” oraz mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej z Płocka świetnie bawili się na ognisku integracyjnym zorganizowanym na terenie naszego DPS-u. W pełni zimowa aura, padający śnieg sprawiły, że w tej scenerii miło było spędzać czas, a upieczone kiełbaski nad ogniskiem smakowały wybornie.dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

 

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA W NASZYM DOMU

 

 

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe święta, to jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu. Dnia 22.01.2015 r. w naszym Domu odbyła się uroczystość upamiętniająca to Święto.

Pani Dyrektor Dorota Jędra złożyła najserdeczniejsze życzenia naszym Babciom i Dziadkom. Mieszkańcy zostali poczęstowani ciastem oraz kawą i herbatą. Wszyscy dobrze się bawili śpiewając i wspominając młode lata.dps koszelew

dps koszelew

 
 
 

 

XXIII FINAŁ WOŚP W KOSZELEWIE

 

 

W dniu 11 stycznia 2015r. odbył się XXIII Finał WOŚP. Międzygminny Sztab XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bodzanowie w dniu 11 stycznia 2015r. zebrał łącznie kwotę 85 211,61 zł. W zbiórce pieniędzy pomagało 241 wolontariuszy. Nasz dom również brał udział w tym przedsięwzięciu, dzięki ludziom dobrej woli, mieszkańcom i pracownikom DPS Koszelew– zebraliśmy 228,80 zł. Koordynatorem oraz wolontariuszem WOŚP w Domu Pomocy w Koszelewie była p. Joanna Matuszewska.dps koszelew

 

 
 
 

ZABAWA SYLWESTROWA

Szampańską zabawę rozpoczęliśmy o godz. 15.00. W rytm muzyki w wykonaniu p.Andrzeja Machnickiego mieszkańcy i pracownicy świetnie się bawili.

Pani Dyrektor Dorota Jędra złożyła wszystkim mieszkańcim i pracownikom najlepsze życzenia na nadchodzący Nowy Rok. Przy huku strzelających szampanów chóralnie odśpiewaliśmy symboliczne „sto lat”. Mieszkańcy brali udział w licznych konkursach z nagrodami. Odbył się także wybór króla i królowej balu, zostali nimi p. Marianna Woźniak i p. Stefan Sadokierski.

Osobami prowadzącymi tegoroczny bal były p. Joanna Matuszewska oraz p. Anna Wojciechowska.

dps koszelew

dps koszelew

 
 
 
 
Dom Pomocy Społecznej w Koszelewie 2004 - 2016