Koszelew 2, 09-530 Gąbin, tel. (24)267-51-51 fax. (24)267-51-68
 
 
   dpskoszelew.plArchiwum aktualności 2016 rok

WIGILIA W NASZYM DOMU

 

Wigilia to cudowny czas najbardziej uroczysty i wzruszający dzień w roku. W tym dniu mieszkańcy naszego domu według tradycji śpiewali kolędy i składali sobie świąteczne życzenia, dzielili się opłatkiem. Wszyscy zasiedli przy wigilijnym stole gdzie królowały tradycyjne potrawy. Mieszkańcom towarzyszył ksiądz kanonik Jerzy Szczeciński, dyrektor p. Marlena Marciniak, kierownik p. Grażyna Dubielak oraz pracownicy domu.

dps koszelew

dps koszelew

 

WIZYTA DELEGACJI MIESZKAŃCÓW W STAROSTWIE POWIATOWYM W PŁOCKU

 

W dniu 22.12. 2016r. delegacja mieszkańców z naszego domu:
p. Barbara Antczak
p. Hanna Miszewska
p. Tadeusz Nadolski
p. Danuta Włodarska
p. Stefan Szymański
wraz z dyrektorem p. Marleną Marciniak i przedstawicielami Stowarzyszenia ,,Bezpieczna Przystań” p. Jolantą Bluszcz p. Joanną Matuszewską została zaproszona do Starostwa Powiatowego w Płocku. Celem spotkania było podziękowanie przez Starostę p. Mariusza Bieńka i W-ce Starostę p. Iwonę Sierocką za udział mieszkańcom w wystawie, która prezentowała prace o tematyce Bożonarodzeniowej wykonanych podczas zajęć terapeutycznych. Prezentacja prac była kontynuacją projektu „Do szopy hej pasterze” współfinansowanego ze środków Powiatu Płockiego. Zadanie polegało na dwóch modułach. Pierwszy moduł polegał na wydaniu publikacji ,,Gdy gwiazdka zabłyśnie” która zawiera prace Bożonarodzeniowe naszych mieszkańców. Drugi moduł polegał na przygotowanie szopek Bożonarodzeniowych przez Domy Pomocy Społecznej,Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowych Domów Samopomocy z Powiatu Płockiego które brały udział w konkursie „Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”.

dps koszelew

dps koszelew

 

Mocarzewo 2016

 

Dnia 15.12.2016r. nasi mieszkańcy wraz z terapeutą Andrzejem Machnickim uczestniczyli w przedstawieniu bożonarodzeniowym. Przedstawienie wystawiły dzieci ze Szkoły Specjalnej w Mocarzewie wraz z nauczycielami i opiekunami. Licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami nagrodziła wykonawców. Dodatkowo odbył się kiermasz z pracami dzieci o tematyce świątecznej.

dps koszelew

dps koszelew

 

„Zapiski Anioła” w Płocku

 

Dnia 19.12.2016r. nasi mieszkańcy uczestniczyli w spektaklu „Zapiski Anioła” zorganizowanym przez uczniów z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, połączonym z podsumowaniem realizacji Rządowego Programu Bezpieczna +. Nasz Dom reprezentowali: pan Tadeusz Nadolski, pan Marek Zientarski, pan Marek Zieliński, pan Marek Płoszyński, pani Danuta Włodarska. Imprezę zakończył uroczysty poczęstunek, na który zostaliśmy zaproszeni. Opiekunami grupy byli instruktorzy terapii zajęciowej: pani Magdalena Sierocka i pan Andrzej Machnicki.

dps koszelew

dps koszelew

 

ZAJĘCIA KULINARNE W NASZYM DOMU

 

Dnia 13.12.2016r. odbyły się w naszym Domu zajęcia kulinarne, podczas których mieszkańcy robili sałatki warzywne. Do produkcji sałatek wykorzystaliśmy m.in. ogórki, pomidory, kapustę pekińską. Wszystko doprawiliśmy majonezem, solą i pieprzem. Na degustacji naszych sałatek była pani dyrektor Marlena Marciniak oraz pani kierownik Grażyna Dubielak. Mieszkańcy byli zadowoleni ze swojej pracy, bo sałatki wyglądały przepięknie i smakowały wybornie.

dps koszelew

dps koszelew

 

WYSTAWA PRAC MIESZKAŃCÓW „GDY GWIAZDKA ZABŁYŚNIE”
KONKURS „NAJPIEKNIEJSZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA”

 

W dniu 6.12.2016 r. w Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie odbyła się realizacja projektu „Do szopy hej pasterze” który był współfinansowany ze środków Powiatu Płockiego składał się z dwóch modułów. Pierwszy moduł polegał na wydaniu publikacji „GDY GWIAZDKA ZABŁYŚNIE” która zawiera prace naszych mieszkańców o tematyce Bożonarodzeniowej wykonanych podczas zajęć terapeutycznych oraz zdjęcia szopek które zostały wykonane przez zaprzyjaźnione placówki. Drugi moduł projektu polegał na przygotowaniu szopek Bożonarodzeniowych przez Domy Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Domy Samopomocy z Powiatu Płockiego które wzięły udział w konkursie na „NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWA”. Celem konkursu było przede wszystkim pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świat Bożonarodzeniowych. Rozwijanie postaw twórczych ,kreatywności rozwijanie wyobraźni plastycznej uczestników.

W konkursie brały udział:
DPS W GOŚLICACH
DPS W ZAKRZEWIE
DPS W NOWE MISZEWO
DPS W WYSZOGRODZIE
DPS W PŁOCKU
DPS W BRWILNIE
DPS W KOSZELEWIE
ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY SPOŁECZNEJ W WYSZOGRODZIE
WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ W ZAKRZEWIE
WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ W KOSZELEWIE
WARSZTATY TERAPII ZAJECIOWEJ W NOWYM MISZEWIE.

Wystawione szopki oceniała W-ce Starosta Powiatu Płockiego p. Iwona Sierocka, Z-ca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie p. Rafał Barciński oraz Dyrektor Naszego Domu p. Marlena Marciniak z grupą pensjonariuszy. I miejsce przyznano szopce wykonanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej w Wyszogrodzie, II miejsce zajęła szopka wykonana przez Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie, a III miejsce zdobyła szopka wykonana przez Dom pomocy Społecznej w Płocku.

dps koszelew

dps koszelew

 

ROZGRYWKI WARCABOWO-SZACHOWE W ZAKRZEWIE

 

W dniu 30.11.2016r. nasi mieszkańcy uczestniczyli w rozgrywkach warcabowo-szachowych w Zakrzewie. Nasz Dom reprezentowali: pani Barbara Antczak i pan Tadeusz Nadolski. Mieszkańcy grali w warcaby w miarę swoich sił i możliwości i widać było u nich ducha walki oraz rywalizacji. Nasze zmagania utrwaliliśmy na zdjęciach oraz otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy. Organizatorami imprezy był DPS i Stowarzyszenie Samopomocy „Bliżej Siebie” z Zakrzewa.

dps koszelew

dps koszelew

 

ANDRZEJKI W GĄBINIE

 

Sobotni andrzejkowy wieczór spędziliśmy w sali OSP w Gąbinie. Na Bal Andrzejkowy zaprosiło nas Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z Gąbina oraz Burmistrz Miasta i Gminy Gabin p. Krzysztof Jadczak. Wspólnie z p. dyrektor Marleną Marciniak oraz p. kierownik Grażyną Dubielak miło spędziliśmy czas wśród znajomych i przyjaciół . Podczas imprezy wystąpił nasz zespół „ Mucha”. Mieszkańcy zaśpiewali kilka piosenek biesiadnych m.in. „KTO ZA TOBĄ W SZKOLE GANIAŁ”, „UPŁYWA SZYBKO ŻYCIE”, „NIE ŻAŁUJCIE SERCA DZIEWCZYNY”.

Miłym zaskoczeniem był podarunek w postaci rzeźby anioła dla zespołu „Mucha” za całokształt pracy artystycznej który wręczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin oraz prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich na ręce naszej p. dyrektor Marleny Marciniak.

dps koszelew

dps koszelew

 

ANDRZEJKI W DPS W KOSZELEWIE

 

Dnia 25 listopada instruktorzy terapii zajęciowej zorganizowali „Wieczór Andrzejkowy”. Główną atrakcją tego wieczoru były wróżby andrzejkowe, konkursy z nagrodami i zagadki. Wieczór upłynął nam a miłej atmosferze przy dźwiękach muzyki biesiadnej w towarzystwie dyrektora placówki p. Marleny Marciniak oraz kierownika p. Grażyny Dubielak, które również brały udział w naszych wróżbach i zabawach andrzejkowych.

dps koszelew

dps koszelew

 

IMIENINY MIESZKAŃCÓW

 

Dnia 23 listopada odbyła się kolejna edycja imprezy integracyjnej „IMIENINY MIESZKAŃCÓW”. W uroczystości wzięli udział solenizanci, zaproszeni przez nich goście oraz dyrekcja i kierownictwo naszej placówki. Życzenia solenizantom złożyła p. dyrektor Marlena Marciniak, mieszkańcy otrzymali drobne upominki w postaci bukietów, które zostały zrobione przez pensjonariuszy na zajęciach terapeutycznych. Podczas uroczystości odśpiewano tradycyjne „100 LAT”, mieszkańcy zostali poczęstowani kawą, herbatą oraz ciastem.

dps koszelew

dps koszelew

 

ZAJĘCIA KULINARNE – TOSTY

 

W listopadzie odbyły się kolejne zajęcia kulinarne w naszej placówce. Tym razem mieszkańcy postanowili wykazać się kulinarnie w robieniu tostów. Nasze tosty zrobiliśmy z następujących składników: chleba tostowego, szynki, sera, ogórków konserwowych oraz masła którym smarowaliśmy chleb. Następnie z majonezu i ketchupu zrobiliśmy smaczny sos tostowy a na degustację zaprosiliśmy p. dyrektor Marlenę Marciniak, z-cę dyrektora p. Izabelę Lemanowicz Miernik oraz kierownika p. Grażynę Dubielak.

dps koszelew

dps koszelew

 

ORZEŁ MOŻE !

 

Dnia 15 listopada 2016 roku byliśmy z wizyta w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gąbinie na uroczystej akademii z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości. Akademia nosiła tytuł ”ORZEŁ MOŻE”. Podczas uroczystości odbyły się dwa konkursy – uczniowie mieli zaprezentować jedna z postaci historycznych np. Adama Mickiewicza, Józefa Piłsudskiego, Zawiszę Czarnego, Świętego Jana Pawła II, oraz wykonać flagę - technika wykonania była dowolna i uzależniona wyłącznie od inwencji twórczej klasy. Dzięki temu mogliśmy podziwiać kreatywność naszej młodzieży, a efekty ich pracy były naprawdę zaskakujące. Gratulujemy świetnego pomysłu!

dps koszelew

dps koszelew

 

11 LISTOPADA – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

Dnia 14 listopada 2016 roku byliśmy z wizytą w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gąbinie na VI FESTIWALU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „Z pieśnią przez dzieje Polski”. Uczniowie tejże szkoły oraz z zaproszonych szkół w duetach prezentowali repertuar o charakterze patriotycznym. Przeszłość naszego narodu ukazali nam również swym przedstawieniem uczniowie ze szkolnego koła teatralnego „CHOCHLIK”. Przepiękne występy wprowadziły wszystkich w poważny nastrój i atmosferę minionego czasu.

dps koszelew

dps koszelew

 

AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA 2016 r. W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. ST. STASZICA W GĄBINIE

 

W dniu 10.11.2016 r. delegacja naszych mieszkańców oraz p. dyrektor Marlena Marciniak została zaproszona do Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Gabinie na uroczystą akademię z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pani Dyrektor Szkoły Danuta Kowalkowska - Fiłoniuk powitała wszystkich i zapoznała z genezą tego święta, przypominając że to najważniejsze Polskie Święto Narodowe oraz że po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. W nastrój Święta Niepodległości wprowadził wszystkich program muzyczny poświęcony wolności i niepodległości. Akademia pokazała czym jest patriotyzm i długo zostanie w naszej pamięci.

dps koszelew

dps koszelew

 

ZAJĘCIA KULINARNE – PAŹDZIERNIK

 

Dnia 17-10-2016 r. odbyły się w naszym Domu kolejne zajęcia kulinarne, podczas których mieszkańcy robili koreczki. Do produkcji koreczków wykorzystaliśmy ogórki, wędlinę, pieczarki, kolorową paprykę, oliwki, ser, rzodkiewkę, mandarynki oraz chleb razowy i tostowy. Na degustację kolorowych koreczków pensjonariusze zaprosili dyrekcję domu p. Marlenę Marciniak oraz p. Izabelę Lemanowicz–Miernik a także kierownika p. Grażynę Dubielak.

dps koszelew

dps koszelew

 

TARGI PRACY I KARIERY W PŁOCKU

 

Dnia 06-10-2016 r. Odbyły się Targi Pracy i Kariery 2016. Impreza odbywała się w Centrum Widowiskowo - Sportowym ORLEN ARENA w Płocku, Plac Celebry Papieskiej 1.
Organizatorami tegorocznych Targów byli: Miejski Urząd Pracy w Płocku, Powiatowy Urząd Pracy w Płocku, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, Filia w Płocku oraz Politechnika Warszawska Filia w Płocku. Celem Targów było stworzenie Wystawcom jak najlepszych warunków do przeprowadzenia profesjonalnego naboru przyszłych pracowników. Podczas Targów Domy Pomocy Społecznej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej prezentowały prace swoich podopiecznych wykonane podczas zajęć terapeutycznych. Nasz Dom podczas imprezy reprezentowali: dyrektor placówki p. Marlena Marciniak oraz instruktorzy terapii: p. Joanna Matuszewska i p. Jolanta Bluszcz.

dps koszelew

dps koszelew

 

GOŚLICE 2016

 

Dnia 30 września 2016 r. mieszkańcy naszego domu wspólnie z dyrektorem naszej placówki p. Marleną Marciniak oraz instruktorami terapii zajęciowej p. Joanną Matuszewską oraz p. Jolantą Bluszcz gościli na imprezie integracyjnej w Domu Pomocy Społecznej w Goślicach. Była to impreza plenerowa podczas której mieszkańcy podziwiali występy artystyczne dzieci i młodzieży z okolicznych szkół. Tradycją już się stało że na Dniu Pieczonego Ziemniaka w Goślicach serwowane są potrawy z ziemniaków: placki ziemniaczane, kartoflak, frytki, sałatka ziemniaczana a na obiad poczęstowano nas m.in. pyszną grochówką. Nasi mieszkańcy brali udział w licznych konkursach oraz zabawie tanecznej. W imprezie uczestniczyli: p. Tadeusz Nadolski, p. Hanna Miszewska, p. Marian Chmurski, p. Danuta Włodarska, p. Marek Zieliński, p. Aleksander Dułkowski.

dps koszelew

dps koszelew

 

WYCIECZKA SROMÓW – NIEBORÓW - ARKADIA

 

W dniu 21.09.2016r. uczestniczyliśmy w wycieczce Sromów - Nieborów - Arkadia. Podczas wyjazdu mogliśmy podziwiać Muzeum Ludowe w Sromowie. Muzeum to zostało założone z inicjatywy ludowego artysty Juliana Brzozowskiego i mogliśmy tu zobaczyć ruchome rzeźby, stroje ludowe, skrzynie, kredensy, pająki, wycinanki łowickie, pojazdy konne również z terenu ziemi łowickiej. W Nieborowie zwiedzaliśmy barokowy Pałac Radziwiłłów. Dowiedzieliśmy się między innymi, że obecnie mieści się tutaj oddział Muzeum Narodowego prezentujący wnętrza pałacowe doby baroku oraz Dom Pracy Twórczej. Piękne wnętrza Pałacu przeniosły nas na chwilę do innej epoki. Końcowym etapem naszej wycieczki był spacer po pięknym Arkadyjskim zespole parkowym, założonym w 1778r. przez Helenę Radziwiłłową. Zobaczyliśmy jak wygląda Świątynia Diany, z ciekawym freskiem. Jest to miejsce pełne zieleni, sprzyjające wyciszeniu. W wycieczce uczestniczyła 9-osobowa grupa mieszkańców naszego Domu wraz z panią dyrektor Marleną Marciniak, panią kierownik Izabelą Lemanowicz - Miernik i opiekunami.

dps koszelew

dps koszelew

 
 

DOŻYNKI POWIATOWE W WYSZOGRODZIE

 

W niedzielę 18 września nasza placówka wzięła udział w Dożynkach Powiatowych, które w tym roku odbywały się w Wyszogrodzie. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie Mszą Świętą następnie korowód ze sztandarami i wieńcami dożynkowymi udał się na wyszogrodzki rynek gdzie zaproszonych gości powitał Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Burmistrz Wyszogrodu Jan Boszko. Nasz dom podczas tej imprezy promował prace mieszkańców wykonane podczas zajęć terapeutycznych. W imprezie dożynkowej wzięli udział mieszkańcy: p. Danuta Włodarska, p. Tadeusz Nadolski, p. Aleksander Dułkowski. Mieszkańcom towarzyszyli: dyrektor placówki p. Marlena Marciniak oraz kierownik p. Izabela Lemanowicz – Miernik, instruktorzy terapii zajęciowej p. Joanna Matuszewska oraz p. Jolanta Bluszcz.

dps koszelew

dps koszelew

 
 

DZIEŃ PRZYJAZNYCH SERC W DPS PŁOCK

 

Dnia 15-09-2016r. byliśmy uczestnikami imprezy która odbyła się w Domu Pomocy Społecznej w Płocku. Nasza placówka wzięła udział w dwóch konkursach: fotograficznym pt. "Najciekawsze ujęcie ze spotkań w Dniu Przyjaznych Serc” i kulinarnym pt. „Barwy Unii Europejskiej” w konkursie fotograficznym nasz mieszkaniec p. Tadeusz Nadolski zdobył trzecią nagrodę, a ciasto w kolorach naszej flagi narodowej, upieczone przez p. Barbarę Antczak cieszyło się wielką popularnością. Uroczystość uświetniły konkursy, zabawy z animatorami, występy zespołów, Bal Przyjaznych Serc oraz wspólne grillowanie.

dps koszelew

dps koszelew

 
 

WIELKIE GRILLOWANIE

 

Dnia 30 sierpnia 2016r. został zorganizowany grill dla naszych pensjonariuszy. Oprócz tradycyjnego pieczenia kiełbaski i kaszanki mieszkańcy z wielkim entuzjazmem uczestniczyli w konkursach przygotowanych przez naszych terapeutów. Najwięcej emocji i wiele radości wyzwolił konkurs „Zgadnij o kim mowa?” W miłej atmosferze z piosenką na ustach spędziliśmy to wtorkowe popołudnie.

dps koszelew

dps koszelew

 
 

Dożynki w Gąbinie

 

Dnia 28.08.2016r. odbyły się Dożynki Parafialne w Gąbinie, na które został zaproszony nasz Dom. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, podczas której zostały poświęcone wieńce, kosze warzyw i owoców. Podczas uroczystej Mszy wręczano przedstawicielom różnych stanów wypieczony wcześniej chleb. Nasi mieszkańcy odebrali również chleb jako osoby starsze, którym wspólnie się podzielili. Po uroczystości oficjalnej były występy zespołów artystycznych m.in. wystąpił nasz zespół „Mucha”, który zdobył duże uznanie publiczności. Dla amatorów swojskich przysmaków czekał chleb ze smalcem, grochówka oraz ciasto i napoje.

dps koszelew

dps koszelew

 
 

IMIENINY MIESZKAŃCÓW

 

Dn. 25.08.2016r. uroczyście obchodziliśmy imieniny naszych mieszkańców, solenizantów z lipca , sierpnia i września. Na imprezę przybyli solenizanci oraz zaprzyjaźnieni z nimi współmieszkańcy domu i personel. Życzenia solenizantom złożyła pani dyrektor Marlena Marciniak. Następnie tradycyjnie odśpiewano „100 lat”. Po czym każdy solenizant został obdarowany bukietem kwiatów wykonanych na terapii zajęciowej. Tę miłą uroczystość dopełnił słodki poczęstunek i wspólne śpiewanie..

dps koszelew

dps koszelew

 
 

ZAJĘCIA KULINARNE

 

We wtorkowe przedpołudnie tj. 09.08.2016r. Odbyły się cieszące dużym zainteresowaniem zajęcia kulinarne, podczas których gotowaliśmy leczo. Mieszkańcy obierali cebulę, patisony, marchewkę, paprykę oraz pomidory a pozostałe osoby uczyły się podpatrując sposób wykonywania. Wszystkie produkty zostały pokrojone w kostkę i umieszczone w dużym garnku. Instruktorzy terapii pomagali doprawić potrawę świeżą bazylią oraz przyprawami. Rozchodzący się zapach gotowanego lecza zgromadził wielu chętnych do wspólnej degustacji.

dps koszelew

dps koszelew

 
 

OGNISKO W NASZYM DOMU

 

Dnia 01.08.2016r. zorganizowane zostało dla naszego domu ognisko. Mieszkańcy konsumowali gorącą kiełbaskę i kaszankę, popijając napojami chłodzącymi. Przy muzyce granej na keyboardzie przez pana Andrzeja Machnickiego wszyscy mieszkańcy radośnie się bawili. W trakcie ogniska odbyły się również konkursy min. konkurs śpiewu, odgadywanie przysłów polskich oraz łowienie rybek. Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymali nagrody. W imprezie uczestniczyła pani Dyrektor Marlena Marciniak oraz pani Kierownik Izabela Lemanowicz Miernik, z-ca Kierownik Grażyna Dubielak. Przy pięknej pogodzie mieszkańcy miło spędzili popołudnie i zadowoleni wrócili do swoich pokoi.

dps koszelew

dps koszelew

 
 

VII Jarmark Gąbiński

 

Dnia 31 lipca 2016 r. nasz Dom uczestniczył w imprezie plenerowej”VII Jarmark Gąbiński” zorganizowanej na gąbińskiej starówce. Podczas imprezy wystawialiśmy kiermasz z pracami naszych mieszkańców, wykonanymi różnymi technikami na zajęciach terapeutycznych. Nie zabrakło również stoisk z innymi rękodziełami, rozrywek, ciekawych występów gwiazd. Nasz kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wzburzając ogólny podziw.

dps koszelew

dps koszelew

 
 

DNI HUMORU I SATYRY W ZAKRZEWIE

 

Dnia 05-07-2016r. Zostaliśmy zaproszeni na Dni Humoru i Satyry do Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Myślą przewodnią imprezy było: „To co nas kręci”. Każdy Dom przygotował krótki film który został zaprezentowany podczas imprezy. Równocześnie odbywały się zajęcia warsztatowe - plastyczne i montażu filmowego. Naszych mieszkańców najbardziej „kręciły” warsztaty plastyczne, a prace które powstały podczas zajęć zostały zaprezentowane w trakcie trwania uroczystości. Podczas imprezy mogliśmy wziąć udział w konkursach zręcznościowych, przejechać się bryczką zaprzężoną w kucyki a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy upominek.

dps koszelew

dps koszelew

 
 

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA 2016

 

Dnia 23 czerwca 2016 r. w Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie odbyła się impreza integracyjna pod nazwą „Noc Świętojańska”. Obecnie używa się kilku nazw: Noc Kupały, Noc Jana Chrzciciela, Sobótka, Kupalnocka. To święto przywitania lata, magiczny wieczór przesilenia letniego, kiedy dzień jest najdłuższy w roku. Uczestnicy spotkania na tę uroczystość przywieźli wianki, które wzięły udział w konkursie na najładniejszy wianek świętojański. W trakcie imprezy puszczano je na wodę. Pierwsze miejsce zajął DPS w Wyszogrodzie, drugie miejsce ŚDS w Wyszogrodzie, trzecie miejsce DPS w Goślicach. Noc Świętojańską rozpoczęła uroczyście Dyrektor DPS w Koszelewie Marlena Marciniak, następnie głos zabrali Iwona Sierocka -W-ce Starosta Płocki, Ewa Kowalak - Przewodnicząca Komisji do Spraw Społecznych w Płocku, Krzysztof Jadczak - Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin, Anna Ostrowska - Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Gąbińskiej, Ks. Józef Szczeciński - Proboszcz Parafii Gąbin. W imprezie wzięło udział 13 placówek: mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy, a także Klub Seniora z Gąbina i Przedstawiciele rodzin osób niepełnosprawnych. Z wielu przygotowanych atrakcji największym powodzeniem cieszył się występ zespołu „Mucha”, który na tę uroczystość przygotował program o tematyce ludowej pt.”Wsi spokojna, wsi wesoła”. Zaproszeni goście mieli okazję skorzystać z poczęstunku, przejażdżek bryczkami oraz brali udział w ciekawych konkursach. Goście mieli możliwość obejrzenia i zakupienia na kiermaszu prac naszych mieszkańców, które zostały wykonywane w ramach terapii zajęciowej różnymi technikami. Dużym powodzeniem cieszyło się również - studio foto. Imprezę wsparli swoją pomocą wolontariusze z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gąbinie. Za pomoc i wsparcie finansowe oraz rzeczowe serdecznie dziękujemy sponsorom i darczyńcom, którymi byli:
Piotr Kunikowski - „OPTIS” Gąbin
Andrzej Żabka „ŻAWAKOL” Gąbin
Marek Zagórski -PAUL HARTMANN POLSKA Pabianice
Tadeusz Kowalski ,Henryk Litwicki -”GRAKO” Gąbin
Piotr Majewski P.P.H.U „H.P.S.”Golonka
Ewa Motylewska Kwiatkowska, Iwona Motylewska Białek -DEKORATORZY .PL Gąbin
Stowarzyszenie „Bezpieczna Przystań”na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie oraz ludzi w podeszłym wieku
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Leszek Fortuński - Usługi Transportowo Rolnicze Gąbin
Adam i Michał Kaczmarek „KAHMA” Gostynin
Tomasz Salata -Partner Premium Salata Płock
A. Bartkowska i J. Wiszowaty - Pako Opakowania Płock
Wiesław Jasiński -Zakład Piekarniczo - Cukierniczy Gąbin
Anna Kowalczyk P.H.U.T Gąbin
Teresa Kwiatkowska -P.P.H.U Tech-Bud Gąbin
Tomasz Janicki „TOMEX”-Gostynin
Zbigniew Janicki „CYTRUS” Gostynin
Jarosław Zawadzki-Kancelaria Adwokacka Sanniki

dps koszelew

dps koszelew

 
 

OLIMPIADA SPORTOWA W NOWYM MISZEWIE

 

Dnia 16 czerwca 2016 r. nasi mieszkańcy brali udział w XXIV Letniej Olimpiadzie Sportowej dla Osób Niepełnosprawnych w DPS w Nowym Miszewie. Nasz Dom reprezentowali: pan Stefan Sadokierski, pan Marian Chmurski, pan Marek Zieliński, pan Piotr Wiśniewski, pan Sławomir Węclewski. W trakcie imprezy mieszkańcy startowali w dwóch dyscyplinach sportowych: w rzucie piłką do kosza i w rzucie lotką do tarczy. Choć nie udało nam się zająć miejsc na podium, to wracaliśmy zadowoleni, że godnie reprezentowaliśmy nasz Dom. Mamy nadzieję, że za rok przywieziemy medale. Opiekunami grupy byli: pani Magdalena Sierocka i pan Andrzej Machnicki.

dps koszelew

dps koszelew

 
 

IMIENINY DOMU-BRWILNO 2016

 

Dnia 15 czerwca byliśmy gośćmi corocznej imprezy integracyjnej w Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie pod nazwą „Imieniny Domu”. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą a następnie uroczystym przywitaniem gości na dziedzińcu Antonówki. Na uroczystość przybyli: Starosta Powiatu Płockiego Mariusz Bieniek, W-ce Starosta Iwona Sierocka, Dyrektor PCPR w Płocku Małgorzata Lewandowska, Dyrektorzy Domów Pomocy Społecznej naszego Powiatu oraz wielu innych znamienitych gości. Podczas imprezy braliśmy udział w różnych konkursach, skosztowaliśmy smacznych potraw przygotowanych na tą okoliczność a także uczestniczyliśmy w zabawie tanecznej.

dps koszelew

dps koszelew

 
 

DZIEŃ INTEGRACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W PŁOCKU

 

Dnia 7 czerwca 2016 roku zostaliśmy zaproszeni na DZIEŃ INTEGRACJI I AKTYWNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Impreza odbywała się na terenie Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych w Płocku. Dla uczestników imprezy przygotowano zajęcia warsztatowe min. fotograficzne, malarskie, ręcznego dekorowania albumów, pierwszej pomocy przedmedycznej. Atrakcją pikniku były również: konkursy z nagrodami, zabawa taneczna oraz grill. Mieszkańcy naszego domu uczestniczyli w zajęciach malarskich oraz ręcznego dekorowania albumów.

dps koszelew

dps koszelew

 
 

XII JARMARK NORBERTAŃSKI W BODZANOWIE

 

5 czerwca 2016 roku braliśmy udział w XII Jarmarku Norbertańskim, który odbył się na rynku głównym w Bodzanowie. Jest to impreza, która łączy funkcje handlową z klimatem barwnego widowiska, promuje historie i tradycje Gminy Bodzanów. Otwarcia imprezy dokonali p. Mariusz Bieniek -Starosta Płocki oraz p. Jerzy Staniszewski -Wójt Gminy Bodzanów, który tradycyjnie rozpoczęcie imprezy obwieścił wystrzałem z piszczeli. Na Jarmarku można było obejrzeć i nabyć prace, lokalnych artystów, szkół, stowarzyszeń, oraz prace mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego w tym również naszego Domu, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na scenie drużyna Kusznicza z Płocka pokazała piękny pokaz walki rycerskiej, a Harcerski Zespół „Dzieci Płocka” uraczył wszystkich pięknym śpiewem i tańcem. Świetna zabawa i degustowanie regionalnych potraw trwało do późnych godzin.

dps koszelew

dps koszelew

 
 

IMIENINY MIESZKAŃCÓW

 

W dniu 19.05.2016 roku odbyła się uroczystość imieninowa mieszkańców Naszego Domu, którzy swoje imieniny obchodzą w kwietniu, maju i czerwcu. Życzenia imieninowe złożyły pani Dyrektor Marlena Marciniak i pani kierownik Grażyna Dubielak. Odśpiewaliśmy tradycyjne 100 lat a solenizanci obdarowani zostali pięknymi bukietami wykonanymi na zajęciach terapii zajęciowej. Uczestników spotkania poczęstowaliśmy ciastem, kawą i herbatą. Dźwięki muzyki wprowadziły wszystkich w melodyjny nastrój i zachęciły do wspólnego śpiewania. W miłej i serdecznej atmosferze spędziliśmy ten czas.

dps koszelew

dps koszelew

 
 

XVII POWIATOWY DZIEŃ ZIEMI W SŁUBICACH

 

W dniu 8.05.2016r. gmina Słubice razem z Samorządem powiatu płockiego po raz XVII zorganizowała Powiatowym Dzień Ziemi, który obchodzony był pod hasłem „EKOLOGIA- TRADYCJA-WSPÓŁCZESNOŚĆ ”. W festynie uczestniczył Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wicestarosta Iwona Sierocka, Wójt gminy Słubic Krzysztof Dylicki, Radny Powiatu Płockiego Józef Walewski, radni gminy Słubice oraz mieszkańcy gminy Słubice i Powiatu Płockiego. Po części oficjalnej zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać koncertu jednej z najlepszych orkiestr dętych w regionie Orkiestry Dętej przy OSP w Słubicach oraz występów wielu zespołów: ,,Turnioki”, ,,Trzy Gitary”, ,,Young Angel”, Gminna Biblioteka Publiczna w Słubicach, ,,Skafander”, ,,Promyk” ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Piotrkówku, ,,Po staropolsku z poetyckim przytupem” z Publicznego Gimnazjum w Słubicach. W trakcie festynu każdy miał możliwość degustacji regionalnych potraw oraz podziwiać stoiska wystawców sztuki ludowej, rękodzieła, rzemiosła artystycznego oraz piękne kwiaty i krzewy. Odbywały się liczne konkursy i warsztaty z których każdy mógł skorzystać. Swoje prace zaprezentowali mieszkańcy DPS wystawiając kiermasze z pracami mieszkańców wykonanych na terapii zajęciowej. Nasz Dom również prezentował prace mieszkańców wykonane różnymi technikami. Nie jeden przechodzeń poznał natchnienie i moc dzieła twórczości ludowej, które przyciągały spojrzenie. Nasze stoisko odwiedziła Dyrektor naszej placówki pani Marlena Marciniak. Nasz Dom reprezentowali mieszkańcy : pan Tadeusz Nadolski i pan Stefan Sadokierski oraz kierownik pani Grażyna Dubielak i instruktorzy terapii zajęciowej : pani Magdalena Sierocka, pani Jolanta Bluszcz.

dps koszelew

dps koszelew

 
 

SUPERMARATON PO USA PACYFIK- ATLANTYK

 

Pan Janusz Radgowski jest mieszkańcem Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie. Jest niepełnosprawnym maratończykiem. Startował w wielu maratonach, na swoim koncie ma już pokonanie trasy z Krakowa do Sopotu, a także z Rzymu/Watykanu do Wadowic. Teraz zdobywa Amerykę. 20 kwietnia 2016 roku Janusz Radgowski wyleciał z Polski do Stanów Zjednoczonych, chce przejechać supermaraton „PACYFIK -ATLANTYK - wózkiem aktywnym przez USA”. Od Pacyfiku- miejscowość Seatle WA do Lewes DE nad Atlantykiem. W sumie ma do pokonania ponad 5 tysięcy kilometrów. Pan Janusz postanowił połączyć swoją wyprawę ze zbieraniem funduszy dla chorego dziecka Zuzi Jędrachowicz. Pan Janusz sam nie będzie zbierał pieniędzy, ale jadąc na wózku inwalidzkim będzie eksponował numer konta Zuzi, by w ten sposób każdy, komu leży na sercu pomoc innym, mógł dorzucić swój datek na leczenie dziewczynki. Trasa wyprawy prowadzi przez 12 stanów: Waszyngton, Idaho, Dakota Północna, Dakota Południowa, Minnesota, Iowa, Illinois, Indiana, Ohio, Pensylwania, Maryland, New Jersey. 28 września Pan Janusz Radgowski zamierza zakończyć wyprawę. Zaplanowane przedsięwzięcie jest wyczynem sportowym na skalę globalną. Życzymy powodzenia...

dps koszelew

dps koszelew

 
 

DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

 

 

Dnia 17 marca 2016 roku w Przedszkolu Samorządowym im. Króla Maciusia Pierwszego w Gąbinie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy wierszem i piosenką złożyli najpiękniejsze życzenia wszystkim kobietom i wręczyli wiosenne kwiatki. Nasz dom reprezentowały panie: Barbara Antczak, Danuta Włodarska, Leokadia Urban, Halina Pawlak, Teresa Kosior, Bożena Madej i Grażyna Dubielak. Na zakończenie spotkania zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek. Dziękujemy za piękny występ i życzenia, oraz miło i serdecznie spędzony czas.

dps koszelew

dps koszelew

 
 

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

 

 

Dnia 17-03-2016r. tradycyjnie jak co roku zaproszono nas na Misterium Męki Pańskiej do Mocarzewa. Tegoroczne Misterium nosiło tytuł „ NIKT CIĘ NIE KOCHA TAK JAK JA”. W widowisku teatralnym wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Mocarzewie. Po zakończeniu spektaklu zostaliśmy zaproszeni na kiermasz ozdób Wielkanocnych zorganizowany na terenie szkoły. To było niezwykłe przeżycie duchowe którego mogliśmy doświadczyć - DZIĘKUJEMY

dps koszelew

dps koszelew

 
 

DZIEŃ KOBIET

 

 

8 marca 2016 r. Tego dnia mężczyźni naszego Domu zorganizowali akademie z okazji Dnia Kobiet. Panowie z zespołu „Mucha” śpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz wygłaszali monologi sławiące płeć piękna. Atrakcją tego dnia był koncert instrumentalny wykonany przez pana Andrzeja Machnickiego i pana Tadeusza Zalewskiego. Po złożeniu życzeń wszystkim paniom wręczono małe upominki wykonane w ramach terapii zajęciowej oraz zaproszono na słodki poczęstunek.

dps koszelew

dps koszelew

 
 

IMIENINY MIESZKAŃCÓW

 

 

Dn.25.02.2016 roku uroczyście świętowaliśmy imieniny mieszkańców naszego domu którzy swoje imieniny obchodzą w miesiącach: styczeń, luty, marzec. Pani dyrektor Marlena Marciniak i pani kierownik Grażyna Dubielak złożyły solenizantom życzenia i wręczyły bukieciki z bibułowych kwiatków wykonanych przez mieszkańców na terapii zajęciowej. Następnie odśpiewano tradycyjne „100 lat”. Solenizantów i ich gości poczęstowano ciastem, kawą i herbatą. Dźwięki akordeonu wprowadziły wszystkich w melodyjny nastrój i zachęciły do wspólnego śpiewania. W miłej i serdecznej atmosferze spędziliśmy razem czas.

dps koszelew

dps koszelew

 
 

CZERWONY KAPTUREK W ŁĄCKU

 

 

Dnia 20-02-2016r. wybraliśmy się do Łącka, gdzie na Hali Widowiskowo- Sportowej młodzież oraz dzieci z Gminy Łąck prezentowały swoje umiejętności artystyczne. Mogliśmy podziwiać ich piękny śpiew oraz taniec. Natomiast rodzice przedszkolaków przygotowali inscenizację bajki „Czerwony Kapturek”. Imprezę zakończył występ Zespołu Pieśni i Tańca z Łącka. Po uroczystości gospodarze imprezy zaprosili nas na słodki poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich m.in. z Łącka i Korzenia.

dps koszelew

dps koszelew

 
 

ŻYCZENIA WALENTYNKOWE

 

 

W dniu15.02.2016r mieszkańcy naszego domu zebrali się w świetlicy terapeutycznej aby przy muzyce, słodkim poczęstunku, kawie i herbacie posłuchać odczytywanych przez instruktorów terapii życzeń walentynkowych. Do szczelnie zamkniętego pudełka wrzucano życzenia wypisywane na kolorowych serduszkach. Życzeniom nie było końca: szczęścia, miłości, radości i spełnienia marzeń. Ten dzień długo zostanie w pamięci mieszkańców.

dps koszelew

dps koszelew

 
 

BAL KARNAWAŁOWY W KARSZNICACH

 

 

Dnia 5 lutego 2016r. nasi mieszkańcy uczestniczyli w balu karnawałowym zorganizowanym przez DPS w Karsznicach. W zabawie wzięli udział: pan A. Dułkowski, pan S. Węclewski, pan M. Zieliński, pan M. Chmurski i pani H. Pawlak. Każdy z mieszkańców miał na twarzy karnawałową maskę. Wszyscy chętnie się bawili nawiązując nowe znajomości. Zabawę uświetnił DJ grając znane melodie oraz nowoczesne przeboje. Uczestnicy balu brali udział w ciekawych konkursach wygrywając piękne nagrody. W jednym z nich I miejsce zajął pan S. Węclewski. Mieszkańcom towarzyszyli instruktorzy terapii zaj. p. Bożena Madej oraz p. Anna Wojciechowska.

dps koszelew

dps koszelew

 
 

ZABAWA OSTATKOWA

 

 

Dnia 04.02.2016 r. odbyła się w naszym Domu zabawa ostatkowa. Imprezę rozpoczęła uroczyście pani Dyrektor DPS w Koszelewie pani Marlena Marciniak. W trakcie zabawy terapeuci zajęciowi przeprowadzili liczne konkursy: w postaci układanki z puzzli, odgadywania różnych przedmiotów z zakrytymi oczami, odgadnięcie liczby zapałek z zakrytego pudełka. Zabawę uświetniły występy mieszkańców, którzy śpiewali znane i mniej znane piosenki. Każdy kto wyróżnił się w konkursach otrzymał słodki prezent. Uczestnicy zabawy tańczyli w rytm muzyki granej przez pana Andrzeja Machnickiego.

dps koszelew

dps koszelew

 
 

BANK ŻYWNOŚCI W PŁOCKU-SPOTKANIE INTEGRACYJNE 2016

 

 

W dniu 28.01.2016 r. Płocki Bank Żywności zorganizował w Spółdzielczym Domu Kultury w Płocku imprezę integracyjną. Wśród zaproszonych gości była 5 – osobowa delegacja naszych mieszkańców. Na początku spotkania głos zabrali: Prezes P.B.Ż p. Marek Kuczyński oraz W-ce Prezes p. Aldona Cybulska, którzy podziękowali najmłodszym wolontariuszom a także najstarszym za ich ciężką pracę w zbiórce żywności na rzecz osób potrzebujących. Świąteczna zbiórka żywności sprawiła, że w wielu domach zagościł uśmiech oraz poczucie, że człowiek nie jest na świecie sam a świat nie jest tak bardzo zły. W sumie zebrano ponad 20 ton żywności. Podziękowanie złożył także Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego p. Lech Dąbrowski. Spotkanie uświetniły występy dzieci i młodzieży działających przy Domach Kultury i Świetlicach Środowiskowych w Płocku. Po występach wszyscy goście częstowali się smacznymi kanapkami, ciastem i napojami. W rozmowach wymieniali poglądy na temat wolontariatu i Organizacji Pożytku Publicznego.

dps koszelew

dps koszelew

 
 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

 

Dn.21.01.2016r uroczyście obchodziliśmy święto Babci i Dziadka, tego dnia nasz dom odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej z Gąbina. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki, a swój występ zakończyły śpiewem kolęd. P. o. dyrektora pani Marlena Marciniak złożyła wszystkim mieszkańcom życzenia zdrowia, długich lat życia, samych pogodnych dni, życzliwości i radości. Następnie goście i mieszkańcy zostali poczęstowani słodkościami oraz kawą i herbatą. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze

dps koszelew

dps koszelew

 
 

ZABAWA SYLWESTROWA 31 GRUDNIA 2015

 

 

Jest to wyjątkowy dzień dla każdego ponieważ tego dnia żegnamy się ze Starym Rokiem, a witamy Nowy Rok. W naszym Domu tradycyjnie odbyła się zabawa sylwestrowa. Uczestnicy imprezy świetnie bawili się przy wielu hitach muzycznych wykonanych przez pana Andrzeja Machnickiego Zabawie towarzyszyły liczne konkursy oraz odczytane zostały horoskopy na 2016 rok. Atrakcją imprezy był wybór króla i królowej balu. W tym roku zaszczytny tytuł przypadł pani Hannie Miszewskiej i panu Stefanowi Sadokierskiemu. Na zakończenie imprezy lampką szampana wznieśliśmy toast za Nowy Rok i odśpiewaliśmy „ sto lat”. Pani kierownik Grażyna Dubielak życzyła wszystkim zebranym dużo zdrowia i samych radosnych chwil w nadchodzącym Nowym Roku.

dps koszelew

dps koszelew

 
 
 
Dom Pomocy Społecznej w Koszelewie 2004 - 2017