Koszelew 2, 09-530 Gąbin, tel. (24)267-51-51 fax. (24)267-51-68
 
 
   dpskoszelew.plArchiwum aktualności 2017 rok

WIGILIA W NASZYM DOMU

 

W tym wyjątkowym dniu mieszkańcy naszego domu wraz z księdzem kanonikiem Józefem Szczecińskim, panią dyrektor Marleną Marciniak oraz panią kierownik Grażyną Dubielak i personelem dyżurującym tego dnia zasiedli do wspólnej wigilii.

Spotkanie wigilijne rozpoczęło się śpiewaniem kolęd, czytaniem Pisma Świętego i dzieleniem się opłatkiem. Pani dyrektor złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne a ksiądz kanonik skierował kilka ciepłych słów do mieszkańców i modlił się przed spożywaniem potraw.

Na wigilijnym stole znalazły się tradycyjne potrawy: ryba smażona, pierogi z kapusta i grzybami, śledzie w oleju, sałatka, kapusta z grochem, susz i czerwony barszczyk oraz słodkości - sernik i makowiec i owoce. Z okazji Świąt odwiedził nasz dom również Mikołaj, który dzień przed wigilia obdarował mieszkańców słodkimi podarunkami.

dps koszelew

dps koszelew

 
Święty Mikołaj

Z okazji świąt Bożego Narodzenia
dostatku i radości przy wigilijnych stołach
ciepłych i serdecznych chwil
w gronie rodziny i przyjaciół
oraz szampańskiego sylwestra
i wszelkiej pomyślności
w Nowym 2018 Roku

życzą

Mieszkańcy, Dyrektor i Pracownicy
Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie

Boże Narodzenie 2017 r.

KONKURS NA „NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ”

 

W dniu 6.12.2017r. w Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie odbyło się podsumowanie projektu „DO SZOPY HEJ PASTERZE”, który był współfinansowany ze Środków Powiatu Płockiego i składał się z dwóch modułów. Pierwszy moduł polegał na wydaniu kalendarza na 2018 rok „DZIELIMY SIĘ Z WAMI NASZYMI TALENTAMI”, który zawierał prace naszych mieszkańców o różnej tematyce wykonane podczas zajęć terapeutycznych. Drugi moduł projektu polegał na przygotowaniu szopek Bożonarodzeniowych przez Domy Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowe Domy Samopomocy z Powiatu Płockiego, które wzięły udział w konkursie na „NAJPIEKNIEJSZĄ SZOPKE BOŻONARODZENIOWĄ”. Celem konkursu było przede wszystkim pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świat Bożonarodzeniowych. W konkursie brały udział:

 • DPS W GOŚLICACH
 • DPS W ZAKRZEWIE
 • DPS W NOWE MISZEWO
 • DPS W PŁOCKU
 • DPS W BRWILNIE
 • DPS W KOSZELEWIE
 • ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY SPOŁECZNEJ W WYSZOGRODZIE
 • WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ W ZAKRZEWIE
 • WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ W KOSZELEWIE
 • WARSZTATY TERAPII ZAJECIOWEJ W NOWYM MISZEWIE.

Wystawione szopki oceniał Starosta Powiatu Płockiego Mariusz Bieniek, Wicestarosta Powiatu Płockiego Iwona Sierocka, Radny Powiatu Płockiego Józef Walewski, Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak oraz Dyrektor Naszego Domu Marlena Marciniak. Miejsce I przyznano szopce wykonanej przez WTZ w Nowym Miszewie, miejsce II zajęła szopka wykonana przez DPS w Koszelewie, a miejsce III zdobyła szopka wykonana przez DPS w Zakrzewie. Całość uświetniło wspólne kolędowanie z zespołem Mucha oraz występ młodzieży z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica i słodki poczęstunek.

dps koszelew

dps koszelew

 

ANDRZEJKI W GĄBINIE

 

Tradycją się stało że mieszkańcy naszego domu uczestniczyli w balu andrzejkowym organizowanym przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z Gąbina. Jak co roku imprezę uświetnił występ zespołu „Mucha”, który skocznymi utworami bardzo rozbawił uczestników balu. W podziękowaniu Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak wręczył na ręce dyrektor naszego Domu Marleny Marciniak upominek – wizerunek anioła.

Wśród tanecznych utworów muzycznych i pysznego poczęstunku, miło bawiliśmy się do późnych godzin wieczornych.

dps koszelew

dps koszelew

 

ANDRZEJKI W NASZYM DOMU

 

Dnia 30 listopada 2017 roku odbyła się Impreza Andrzejkowa w naszym domu. Był to wieczór przepełniony wróżbami i magią. Nie zabrakło również konkursów np. na najdłuższą obierkę jabłka, na najpiękniejszą piosenkę oraz układanie puzzli na czas. Za udział w konkursach mieszkańcy otrzymali słodkie nagrody. Aby tradycji stało się zadość pracownicy terapii przygotowali kilka wróżb na ten szczególny wieczór. Wróżyli mieszkańcom oraz Pani Dyrektor z kart, kości i zapałek. Wszystkie wróżby tradycyjnie były pomyślne i optymistyczne.

dps koszelew

dps koszelew

 

Wyjazd do kina

 

Dnia 22 listopada wybraliśmy się z grupą naszych mieszkańców do kina Przedwiośnie w Płocku na film pt. „DWIE KORONY”. To pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty o życiu o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Film był dla nas pouczającą lekcją historii.

dps koszelew

dps koszelew

 

Zajęcia kulinarne - listopad 2017

 

W czwartek 16 listopada odbyła się kolejna edycja zajęć kulinarnych w naszym domu. Tym razem uczestnicy zajęć przygotowali tradycyjną sałatkę warzywną. W skład jej weszły jajka, jabłka, ziemniaki, groszek, por, ogórki konserwowe, marchew i pietruszka a wszystko doprawiliśmy solą, pieprzem, majonezem i musztardą. Tradycyjnie na koniec zajęć odbyła się degustacja z udziałem terapeutów oraz dyrektora p. Marleny Marciniak.

dps koszelew

dps koszelew

 

Bajka pt. Krowa Kłamczucha

 

Dn. 14 listopada 2017 r. do naszego domu zawitał Teatr lalek z Nowego Sącza z przedstawieniem „Krowa Kłamczucha”. Mieszkańcy z wielkim zainteresowaniem śledzili losy Paulinki, poznali losy wielu bajkowych bohaterów, dowiedzieli się, że kłamstwo zawsze zostaje ujawnione i przynosi przykre konsekwencje. Bajka przeniosła nas w dziecinny świat, ucząc jak odróżnić dobro od zła. Mieszkańcom bardzo podobał się artystyczny przekaz, a w szczególności zachwyciły piękne śpiewy.

dps koszelew

dps koszelew

 

Akademia z okazji 11 listopada 2017 r. w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie

 

W dniu 10.11.2017 r. delegacja naszych mieszkańców oraz p. dyrektor Marlena Marciniak została zaproszona do Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie na uroczysta akademię z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dyrektor szkoły p. Danuta Kowalkowska – Fiłoniuk powitała wszystkich i zapoznała z genezą tego święta. Młodzież z tutejszej szkoły przedstawiła piękny program słowno – muzyczny wprowadzając nas w nastrój Święta Niepodległości. Wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Akademia długo zostanie w naszej pamięci.

dps koszelew

dps koszelew

 

Imieniny mieszkańców

 

Dnia 7 listopada 2017 roku odbyła się kolejna edycja imienin mieszkańców w naszym Domu.

Pani dyrektor Marlena Marciniak złożyła solenizantom życzenia imieninowe, następnie wręczyła kwiaty zrobione przez mieszkańców podczas zajęć terapeutycznych. Nie zabrakło również tradycyjnego 100 lat. Solenizanci oraz zaproszeni goście zostali poczęstowani kawą, herbatą oraz pysznym ciastem. Czas upływał nam miło przy dźwiękach muzyki biesiadnej oraz indywidualnych występach naszych mieszkańców którzy śpiewali piosenki, recytowali wiersze.

dps koszelew

dps koszelew

 

Zajęcia kulinarne

 

W czwartkowe przedpołudnie tj. 19.10.2017r. odbyły się cieszące dużym zainteresowaniem zajęcia kulinarne, podczas których robiliśmy kanapeczki - koreczki. Mieszkańcy smarowali chleb, kroili w małe elementy, wędlinę, ser, jajka, ogórki, paprykę, pomidorki koktajlowe i oliwki a pani Basia łączyła wszystkie smakołyki tworząc kolorowe koreczki. Smaczna przekąska zgromadziła wielu chętnych do wspólnej degustacji.

dps koszelew

dps koszelew

 

Płockie Targi Aktywności Zawodowej

 

Zorganizowane w czwartek 12 października 2017 r. Płockie Targi Aktywności Zawodowej umożliwiły odwiedzenie sporej liczby stoisk, było ich około 70. Osoby szukające zatrudnienia, bądź myślące o zmianie pracy mogły zapoznać się z aktualną sytuacją na rynku. W hali sportowo-widowiskowej przedstawiciele firm przedstawili oferty i wymagania jakie trzeba spełnić, by zostać przyjętym. Podczas targów odbył się także panel konferencyjny, którego celem była pomoc osobom poszukującym pracy. Nasz Dom również uczestniczył w tym wydarzeniu prezentując prace plastyczne pensjonariuszy wykonane podczas zajęć terapeutycznych.

dps koszelew

dps koszelew

 

Wycieczka Żelazowa Wola - Niepokalanów 28.09.2017 r.

 

W słoneczny wrześniowy dzień wybraliśmy się z grupą naszych mieszkańców na wycieczkę do Żelazowej Woli i Niepokalanowa. Podczas wycieczki zwiedzaliśmy Dom Urodzenia Fryderyka Chopina, piękny park składający się z wielu gatunków roślin, drzew i krzewów oraz rozmaitych przedmiotów i obiektów pełniących w nim funkcje zarówno dekoracyjne jak i użytkowe, a wokół rozbrzmiewała muzyka naszego, wspaniałego kompozytora. W godzinach południowych udaliśmy się do pobliskiej restauracji ”Przepis na kompot”, w której zjedliśmy pyszny obiad, następnie pojechaliśmy do Niepokalanowa. Niepokalanów – to miejsce oddane Niepokalanej na jej wyłączną własność, możemy tu zobaczyć miejsca i przedmioty związane z życiem i działalnością o. Kolbego (Św. Maksymiliana Maria Kolbe) a także współczesną kontynuację jego idei. Zwiedziliśmy Muzeum św. Maksymiliana gdzie znajdują się m.in. eksponaty z misji franciszkańskich oraz pamiątki po o. Kolbe. Obejrzeliśmy również Panoramę Tysiąclecia, która powstała dla upamiętnienia Tysiąclecia Chrztu Polski w 1966 r. i przedstawia historię kościoła w Polsce. Była to piękna i pouczająca lekcja historii.

dps koszelew

dps koszelew

 

ZAJĘCIA KULINARNE

 

Dn.19.09.2017r. Odbyły się kolejne zajęcia kulinarne. Tym razem piekliśmy chrupiące tosty. Grupa mieszkańców kroiła ser, wędlinę, ogórki i smarowała masłem chleb tostowy. Następnym etapem było połączenie składników i upieczenie tostów. Na degustację mieszkańcy zaprosili panią dyrektor Marlenę Marciniak i panią kierownik Grażynę Dubielak. Wszyscy uczestnicy zajęć i dyrekcja częstowali się upieczonymi tostami, zachwalając ich smak.

dps koszelew

dps koszelew

 

DOŻYNIK PARAFIALNE W GĄBINIE

 

W dniu 10.09.2017r. w parafii Gąbin odbyły się dożynki, uroczystość rozpoczęła się o godz. 12.00 Mszą Świętą. Zebrani wierni dziękowali za zebrane plony z pól, sadów i ogrodów. Mieszkańcy Gąbina oraz okolicznych wsi przygotowali wieńce oraz kosze warzyw i owoców. Nasz Dom przygotował kosz dożynkowy i wraz z grupą mieszkańców i opiekunami uczestniczył w uroczystości. Po uroczystej mszy rolnicy przekazywali chleb z tegorocznych zbóż różnym grupom społecznym. Na ręce pani dyrektor Marleny Marciniak i mieszkańców został przekazany chleb. Uroczystości towarzyszył występ zaproszonych przez ks. Józefa Szczecińskiego: zespół Pieśni i Tańca z Pacyny, młodzież ze Szkoły Muzycznej oraz nasz zespół ,,Mucha”z DPS Koszelew. Ponadto każdy uczestnik mógł skosztować chleb ze smalcem z kiszonym ogórkiem i grochówki, kiełbasy i kaszanki z grilla oraz gorącej kawy z ciastem.

dps koszelew

dps koszelew

 

VIII TURNIEJ KARCIANY W SZCZUTOWIE

 

Dn.13.09.2017r braliśmy udział w VIII Turnieju Karcianym zorganizowanym w DPS w Szczutowie. W rozgrywkach w „tysiąca „ brało udział 13 drużyn . Nasz dom reprezentowali Barbara Antczak, Tadeusz Nadolski, Marian Chmurski, Dariusz Musiałek, Janusz Zalewski. Równocześnie w trakcie trwania rozgrywek w karty odbywał się konkurs kulinarny. Każda drużyna wystawiała przywiezione przez siebie danie jarskie lub mięsne. Pomysłowości i różnorodności w potrawach mogli pozazdrościć najlepsi kucharze. Nasze pierożki warzywno - mięsne wykonane przez panią Barbarę Antczak zyskały duże uznanie.

W trakcie imprezy odbywały się tez pokazy magii , pokazy taneczne oraz prężnie działał gabinet kosmetyczny. Zostaliśmy tez ugoszczeni słodkościami i dobrym obiadem .

Opiekunami grupy byli instruktorzy terapii Anna Wojciechowska i Bożena Madej, wraz z nami w imprezie uczestniczyła Pani dyrektor Marlena Marciniak.

dps koszelew

dps koszelew

 

DZIEŃ PRZYJAZNYCH SERC W PŁOCKU

 

Dnia 14 września zostaliśmy zaproszeni na imprezę integracyjna do DPS w Płocku. Nasi mieszkańcy wzięli udział w Festiwalu Piosenki pod hasłem „Dzień w stylu retro” oraz w konkursie kulinarnym pod hasłem „Słodkości jak marzenie na jesienne zapomnienie”. Poza tym mogli własnoręcznie zrobić biżuterię, skorzystać z Salonu Piękności, gdzie odbył się pokaz wizażu i fantazyjnych fryzur. Grom i zabawom nie było końca. Odbyło się artystyczne malowanie twarzy oraz spotkanie z lwem Honorkiem ze Straży Miejskiej. Nasz zespół „Mucha” wystąpił z programem muzycznym pod tytułem „Wspomnień czar” i były to piosenki okresu dwudziestolecia międzywojennego. Podczas uroczystości degustowaliśmy tort z okazji jubileuszu XV Dnia Przyjaznych Serc oraz ciasta biorące udział w konkursie kulinarnym. Zostaliśmy również poczęstowani smacznym obiadem. Pomimo braku słońca bardzo ciepło i radośnie wspominamy tą integracyjną imprezę.

dps koszelew

dps koszelew

 

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA- GOŚLICE 2017

 

Dnia 12 września 2017 roku gościliśmy na imprezie integracyjnej w Goślicach. Podczas imprezy mogliśmy podziwiać talenty aktorskie osób zaprzyjaźnionych z DPS Goślice oraz dzieci i młodzieży która chętnie prezentowała swoje zdolności artystycznej na tej uroczystości. Podczas imprezy kosztowaliśmy pyszne potrawy z ziemniaka, jeździliśmy bryczką, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia w studio foto. Miło i radośnie spędziliśmy czas, bawiąc się przy muzyce biesiadnej.

dps koszelew

dps koszelew

 

PIKNIK INTEGRACYJNY POŁĄCZONY Z OBCHODAMI 70-LECIA PDPS W CZARNOWIE

 

Dnia 08.09.2017r. odbył się w PDPS Czarnów piknik integracyjny połączony z obchodami 70-lecia powstania Domu. Zaproszeni goście złożyli najlepsze życzenia oraz gratulacje Dyrektorowi Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Czarnowie P. Rafałowi Cicholcowi wręczając jednocześnie okolicznościowe upominki. Delegację naszych mieszkańców stanowili: p. T. Kosior, p. T. Nadolski, p. R. Falkowski, p. M. Chmurski, p. W. Tolka. Imprezę uatrakcyjniły liczne konkursy z nagrodami, animator, zabawa taneczna oraz przejażdżki bryczką. Spotkanie uświetniły również występy: Zespołu szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sierakówku, Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „SANNIKI” oraz Zespołu Pieśni i Tańca Pacyna.

dps koszelew

dps koszelew

 

IMIENINY MIESZKAŃCÓW

 

Dnia 24 sierpnia 2017r. odbyły się w naszym Domu imieniny mieszkańców, była to już trzecia edycja tej uroczystości w tym roku. Imieninową uroczystość rozpoczęła dyrektor placówki p. Marlena Marciniak razem z kierownikiem działu p. Grażyną Dubielak. W kierunku solenizantów popłynęło wiele ciepłych słów, życzenia: zdrowia, szczęścia i pomyślności oraz samych pogodnych dni. Na uroczystości był również obecny Proboszcz Parafii Gąbin ks. Józef Szczeciński wraz z wikariuszem. Solenizanci otrzymali także kwiaty zrobione przez pensjonariuszy podczas zajęć terapeutycznych w naszym Domu. Dzień upłynął w miłej atmosferze, przy dźwiękach muzyki oraz kawie i ciasteczku.

dps koszelew

dps koszelew

 

LETNIE GRILLOWANIE

 

Dnia 11 sierpnia 2017r. zorganizowaliśmy dla naszych mieszkańców imprezę grillową. Podczas spotkania, które odbyło się w godzinach południowych, oprócz kiełbaski i kaszanki z grilla mieszkańcy otrzymali drobne upominki za prace oraz aktywność na rzecz Domu. Upominki wręczyła dyrektor placówki p. Marlena Marciniak oraz kierownik działu p. Grażyna Dubielak

W miłej atmosferze, przy biesiadnej muzyce spędziliśmy wspólnie czas.

dps koszelew

dps koszelew

 

ZAJĘCIA KULINARNE

 

Zgodnie z obietnicą daną mieszkańcom naszego Domu, podczas sierpniowych zajęć kulinarnych ponownie gotowaliśmy młodą kapustę. Tym razem uczestnicy zajęć dodali do niej pomidory i koncentrat pomidorowy aby wyostrzyć i zmienić smak potrawy. Pani dyrektor wraz z instruktorami terapii prowadzącymi zajęcia zachwycała się jej smakiem, poprosiła nawet o dokładkę. Zajęcia kulinarne cieszą się w naszym domu dużą popularnością są pretekstem do spotkań oraz integracji między mieszkańcami.

dps koszelew

dps koszelew

 

ZAJĘCIA KULINARNE

 

Podczas kolejnej edycji zajęć kulinarnych mieszkańcy naszego Domu gotowali „Młoda kapustę”. Kroili, szatkowali i ścierali na tarce warzywa potrzebne do zrobienia tej pysznej potrawy. Następnie wspólnie z instruktorami prowadzącymi zajęcia kulinarne oraz p. kierownik Grażyną Dubielak degustowali zrobioną przez siebie potrawę. Potrawa zyskała tak wielką popularność,że mieszkańcy poprosili o powtórkę z sierpniu.

dps koszelew

dps koszelew

 

WYJAZD DO ZAKRZEWA

 

Dnia 27.06.2017 r. odbył się w DPS w Zakrzewie Dzień Humoru i Satyry Zakrzewo 2017 „Płynie Wisła”. Nasz Dom został zaproszony do uczestnictwa w tej pięknej imprezie. Delegację naszych mieszkańców stanowili: pan J.Mozyrko, pan B. Wydornik, pan T. Nadolski, pan J. Zalewski, pani B. Antczak, pani L. Urban. Podczas imprezy występowaliśmy z programem o mieście Gdańsku. Śpiewaliśmy piosenkę pt. „Jarmark Dominika” i przedstawiliśmy krótki rys historyczny jarmarku dominikańskiego. Nasz występ bardzo podobał się zgromadzonej publiczności co odczuliśmy w gromkich brawach.

dps koszelew

dps koszelew

 

70-LECIE DPS KOSZELEW POŁĄCZONE Z NOCĄ ŚWIĘTOJAŃSKĄ 2017

 

Noc Świętojańska, inaczej Noc świętego Jana, sobótka lub kupała wiąże się z mnóstwem tradycji, które łączą miłość, magia i tańce przy ognisku. Trudno ustalić, kiedy pojawiły się nad Wisłą obrzędy związane z kultem słońca, podobnie jak nie sposób stwierdzić, skąd przybyły...Pierwsza wzmianka o tanecznych kręgach kobiet wokół ognisk pojawia się w Polsce w XIII w.i jest związana ze świętą górą Ślężą. Obrzęd ten jest pozostałością z czasów przedchrześcijańskich, kiedy w Polsce niepodzielnie królowali Światowit i Perun. Wraz z nastaniem nowej wiary bóstwa te odeszły w niepamięć, ale obyczaje zachowały się w tradycji.

Noc Świętojańska to również tradycja dla Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie, która jest kultywowana od wielu lat, w tym roku była to podwójna uroczystość ponieważ nasz Dom obchodzł -70 lecie powstania placówki. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w naszej kaplicy o godz.10.00 Nastepnie zaproszeni goście udali się na część oficjalna przy zabytkowym pałacu. Część oficjalną rozpoczęła dyrektor placówki pani Marlena Marcinak witając wszystkich przybyłych gości. Nastepnie głos zabrali : Wicestarosta Powiatu Płockiego Pani Iwona Sierocka ,Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku Pan Tomasz Kominek, Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Pan Krzysztof Jadczak, Radna Powiatu Płockiego, Przewodnicząca Komosji do Spraw Społecznych Pani Ewa Kowalak oraz wielu innych znamienitych gosci.Kolejnym etapem uroczystości był konkurs wianków w którym wzięły udział zaproszone instytucje.Komisja konkursowa dokonała wyboru trzech najładniejszych wianków. Trzy pierwsze miejsca zajęły: Dom Pomocy Społecznej z Pniewa , Woli Chruścińskiej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy z Wyszogrodu.Dyrektor Marlena Marciniak złożyła również podziękowania dla Wolontariuszy na race dyrektorów szkół współpracujacych z naszym domem.Następnie zaproszeni goście złożyli życzenia oraz gratulacje dyrektorowi Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie. Na zakończenie części oficjalnej wystąpił zespół „Mucha” z programem artystycznym pod tytułem „Wspomnień czar” po zakończeniu, którgo rozpoczęła się zabawa taneczna,wspólna biesiada poprzedzona puszczaniem wianków konkursowych na wodę.

dps koszelew

dps koszelew

 

XI DZIEŃ INTEGRACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

Dnia 7 czerwca 2017 roku odbył się Dzień Integracji Osób Niepełnosprawnych. Impreza była zlokalizowana na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Płocku. Atrakcją imprezy były warsztaty dla osób niepełnosprawnych rozwijające różne umiejętności, konkursy z nagrodami, loteria. W warsztatach wzięło udział ponad 100 osób. Uczestnicy uczyli się udzielania pierwszej pomocy, odkrywali sekrety robienia biżuterii oraz ozdób z filcu i kwiatów z płatków kosmetycznych. Imprezę tradycyjnie poprowadził Jarosław Malarski.

dps koszelew

dps koszelew

 

OLIMPIADA NOWE MISZEWO 2017

 

Dn. 14. 06.2017 roku nasi mieszkańcy brali udział w XXV Letniej Olimpiadzie Sportowej dla osób niepełnosprawnych w DPS w Nowym Miszewie. Nasz Dom reprezentowali: pani Danuta Włodarska i panowie Bogusław Wydornik, Tadeusz Nadolski, Dariusz Musiałek, Aleksander Dułkowski, Janusz Zalewski. W trakcie imprezy mieszkańcy startowali w trzech dyscyplinach sportowych: rzut piłką do kosza, rzut lotką do tarczy, rzut piłką lekarską - w tej konkurencji pan Aleksander Dułkowski zajął trzecie miejsce. Tegoroczną imprezę uświetnił występ zespołu Voyage oraz pokaz dziecięcej grupy karate. Opiekunami byli: p. Anna Wojciechowska i p. Bożena Madej.

dps koszelew

dps koszelew

 

XII FESTIWAL PIOSENKI - KAROLINOWO 2017

 

We wtorek 8 czerwca Mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w XII Festiwalu Piosenki Integracyjnej zorganizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Karolinowie. Festiwal jest okazją do posłuchania różnego rodzaju muzyki, wspólnej zabawy oraz spotkań towarzyskich, jest to impreza, która prezentuje zdolności wokalne, taneczne, aktorskie mieszkańców zaprzyjaźnionych DPS-ów. W tym roku występom towarzyszyło hasło „ Żyj po prostu prawdziwie żyj...”. Nasz Dom reprezentował pan Aleksander Dułkowski, który wykonał dwie piosenki ”Kasiu Kasieńko”, „Tylko z Tobą” pozostali uczestnicy wyjazdu tj. Ryszard Falkowski, Janusz Gałązka, Danuta Włodarska, Teresa Kosior, Bożena Madej, Anna Wojciechowska, Mirosław Waśkiewicz gorąco kibicowali panu Aleksandrowi. Po występach wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkową statuetkę, dyplom i prezent. Dziękujemy pani dyrektor Agnieszce Kilmczewskiej za zaroszenie na tak wspaniałą imprezę oraz pyszną ucztę kulinarną.

dps koszelew

dps koszelew

 

IMIENINY DOMU W DPS BRWILNO

 

13 czerwca 2017 r. byliśmy gośćmi corocznej imprezy pt.: „Imieniny Domu”. Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Świętej na Dziedzińcu Antoniówki, gdzie również odbyła się część artystyczna przygotowana przez mieszkańców DPS Brwilno oraz dzieci z zaprzyjaźnionych szkół. Wśród zaproszonych gości których uroczyście powitała Pani Dyrektor Joanna Augustowska znaleźli się: Wicestarosta Pani Iwona Sierocka, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku Pani Małgorzata Lewandowska, Radni Powiatu Płockiego, oraz dyrektorzy i mieszkańcy zaproszonych Domów i instytucji. Następnie głos zabrała Wicestarosta Pani Iwona Sierocka, która skierowała słowa podziękowania i uznania dla dyrekcji i pracowników domu. Uroczystość upłynęła w miłej atmosferze przy dźwiękach zespołu Classic, który wspaniale bawił uczestników imprezy.

dps koszelew

dps koszelew

 

JARMARK NORBERTAŃSKI W BODZANOWIE

 

Już po raz XIII w Bodzanowie odbył się Jarmark Norbertański. Impreza odbyła się 04.06. br., która przyciągnęła mnóstwo osób. Po uroczystej mszy świętej otworzyli ją Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Wójt Gminy Bodzanów Jerzy Staniszewski. Wśród uczestników byli m. in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Poseł na Sejm RP Piotr Zgorzelski, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Wicestarosta Iwona Sierocka. Imprezę prowadził Norbi. Jarmark obfitował w stoiska z ciekawymi pracami wykonanymi m. in. przez podopiecznych z Domów Pomocy Społecznej z Brwilna, Nowego Miszewa, Goślic oraz Koszelewa i pysznym lokalnym jedzeniem. Na scenie prezentowały się: Kapela Płocka, zespoły Ex Bolo, Masovia oraz Cieślanie.

Nasz dom podczas tej uroczystości reprezentowali: mieszkaniec DPS p. Tadeusz Nadolski oraz inst. terapii zajęciowej p. Jolanta Bluszcz, p. Anna Wojciechowska.

dps koszelew

dps koszelew

 

IMIENINY MIESZKAŃCÓW

 

Dn. 26.05.2017 roku uroczyście świętowaliśmy imieniny mieszkańców naszego domu którzy swoje imieniny obchodzą w miesiącach: kwiecień , maj, czerwiec. Pani dyrektor Marlena Marciniak złożyła solenizantom życzenia i wręczyła piękne kwiaty – róże z krepiny, wykonane przez mieszkańców na terapii zajęciowej. Następnie odśpiewano tradycyjne „100 lat”. Solenizanci i ich goście poczęstowani zostali ciastem, kawą i herbatą. Dźwięki akordeonu wprowadziły wszystkich w melodyjny nastrój i zachęciły do wspólnego śpiewania. W miłej i serdecznej atmosferze spędziliśmy razem czas.

dps koszelew

dps koszelew

 

GOŚCIE Z FRANCJI

 

W dniu 25.05.2017 r. nasz dom odwiedzili przedstawiciele Stowarzyszenia Współpracy z Saint Barte`helemy z Francji, którzy w 2001r. zapoczątkowali współpracę ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich z Gąbina. Od tego czasu organizowana jest wymiana obu miast na różnych płaszczyznach w zakresie kultury, gospodarki, szkolnictwa i turystyki. Dzięki takim wyjazdom uczestnicy mają możliwość poznania zabytków, kultury i warunki życia we Francji i Polsce. Nasz dom odwiedziła 9 osobowa grupa członków Stowarzyszenia która zapoznała się z życiem naszych podopiecznych. Wszyscy odwiedzający spotkali się z miłym i życzliwym przyjęciem przez naszych mieszkańców.

dps koszelew

dps koszelew

 

ZAJĘCIA KULINARNE - MAJ

 

Dnia 24 maja odbyła się kolejna edycja zajęć kulinarnych, tym razem nasi mieszkańcy robili wiosenne kanapki. Uczestnicy zajęć świetnie się bawili krojac, szatkując kolorowe warzywa, następnie układali je na razowym i żytnim chlebie. Na degustację mieszkańcy zaprosili dyrektora placówki, sądząc po minie pani dyrektor – wiosenne kanapki smakowały wyśmienicie.

dps koszelew

dps koszelew

 

DZIEŃ ZIEMI W SŁUBICACH

 

21 maja 2017 r. był dniem obchodów XVIII już edycji DNIA ZIEMI w Słubicach. Współorganizatorami i współgospodarzami tej uroczystości był samorząd powiatu – reprezentowany przez Starostę Płockiego Mariusza Bieńka oraz samorząd gminy Słubice – reprezentowany przez Wójta Gminy Krzysztofa Dylickiego. W festynie swoją obecnością uświetnili m.in. Iwona Sierocka - Wicestarosta Płocki, Józef Walewski – radny Rady Powiatu Płockiego z gminy Słubice, Katarzyna Milczarek – przewodnicząca Rady Gminy Słubice, Lech Dąbrowski - przewodniczący Rady Powiatu Płockiego, Adam Sierocki - wiceprzewodniczący Rady Powiatu Płockiego, Hilary Januszczyk - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa ponieważ podczas tego wydarzenia odbyła się inauguracja Roku Rzeki Wisły w powiecie płockim. Gmina Słubice jest silnie związana z Wisłą, a aktorzy Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Płocku przybliżyli zebranym Rok Rzeki Wisły 2017. Po krótkiej części oficjalnej swoje artystyczne talenty zaprezentowali kolejno: Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach, młodzież ze Szkoły Podstawowej w Świniarach, formacja taneczna Gabiland z Gąbina, Zespół Ludowy Grzybowianki i zespół Young Angel z Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach. Obok tego atrakcją dnia były występy zespołów Baby Full, Ivana Komarenko. A najmłodsi mogli skorzystać z atrakcji w mini - wesołym miasteczku.

Na odwiedzających czekały stoiska zaprezentowane przez sołectwa gminy Słubic z regionalnymi przysmakami, kiermasze m. in. z żywnością ekologiczną można było nabyć kwiaty i wyroby z wikliny. Sprawdzić stan swojego zdrowia oraz wziąć udział w konkursie wiedzy o gminie Słubice i rzece Wiśle. Nasz dom zaprezentował stoisko z pracami mieszkańców które są wykonywane na zajęciach terapii zajęciowej. Nie jeden przechodzeń poznał moc działania twórczości, która przyciągała spojrzenia. W obchodach Dnia Ziemi nasz Dom reprezentowali: kierownik pani Grażyna Dubielak instruktorzy terapii zajęciowej pani Jolanta Bluszcz, pani Joanna Matuszewska oraz mieszkaniec pan Tadeusz Nadolski.

dps koszelew

dps koszelew

 

OBRAZ MATKI BOŻEJ W IKONIE JASNOGÓRSKIEJ W NASZYM DOMU

 

W dniach 30.04.2017r. - 01.05.2017r. w naszym Domu odbyło się uroczyste nawiedzenie obrazu Matki Bożej w ikonie Jasnogórskiej.

Dnia 30.04.2017r. (wieczorem) obraz został przyjęty i przywitany przez Dyrektor DPS Koszelew panią Marlenę Marciniak i mieszkańców DPS Koszelew. Następnie obraz został wniesiony do kaplicy na terenie naszego Domu.

Dnia 01.05.2017r. od rana kaplica była udostępniona dla osób chętnych na modlitwę przy obrazie. O godz. 14:00 obraz Matki Bożej został przeniesiony z kaplicy na hol w Pawilonie DPS Koszelew. Przy obrazie o godz. 15:30 odbyła się uroczysta Msza Św. dla mieszkańców Domu, którą odprawił Proboszcz Parafii Gąbin ks. Józef Szczeciński. Po Mszy Św. obraz został przekazany rodzinom mieszkającym w Koszelewie.

dps koszelew

dps koszelew

 

ZAJĘCIA KULINARNE – KWIECIEŃ

 

Dnia 25 kwietnia grupa naszych mieszkańców brała udział w kolejnej edycji zajęć kulinarnych w naszym domu. Tym razem robiliśmy sałatkę jajeczną w której skład weszły: jabłka, ogórki kiszone, por, kukurydza, chrzan, ser żółty i majonez. Po minach mieszkańców oraz gości zaproszonych na degustację widzieliśmy że sałatka smakowała wyśmienicie.

dps koszelew

dps koszelew

 

KINO - BIURO MATRYMONIALNE

 

Dn. 26.04.2017 r mieszkańcy naszego domu skorzystali z zaproszenia DPS Brwilno na premierę filmu „Biuro matrymonialne „ w reżyserii Piotra Bały. Premiera odbyła się w kinie Helios w Płocku. Film powstał we współpracy mieszkańców i pracowników DPS Brwilno, aktorów sceny polskiej oraz przedstawicieli władz samorządowych. Pomysłodawcą filmu była pani dyrektor Joanna Augustowska. To produkcja niezwykła , pełna humoru i zabawnych scen tocząca się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie.

dps koszelew

dps koszelew

 

SPOTKANIE WIELKANOCNE W NASZYM DOMU

 

Dnia 14.04.2017r. odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne dla mieszkańców naszego Domu. Nasi mieszkańcy usiedli wspólnie z panią Dyrektor Marleną Marciniak i panią kierownik Grażyną Dubielak przy odświętnie zastawionym stole. W miłej i pełnej ciepła atmosferze wszyscy życzyli sobie zdrowych i radosnych świąt wielkanocnych jak jedna wielka rodzina.

dps koszelew

dps koszelew

 

ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2017

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych,
niosących nadzieję i odrodzenie życia,
pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia.
Niech ten radosny, świąteczny czas,
spędzony bez pośpiechu, trosk i zmartwień,
w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze
będzie dla wszystkich Państwa
źródłem nadziei, siły oraz wiary.
Życzenia składają:
Mieszkańcy, Dyrektor i Pracownicy
Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie
Wielkanoc 2017 r.

dps koszelew

 

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ 2017

 

Dnia 06-04-2017 r. mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w Misterium Męki Pańskiej w Mocarzewie. Piękne widowisko teatralne zorganizowali uczniowie, nauczyciele oraz rodzice niepełnosprawnych dzieci ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Mocarzewie. To wzruszające przeżycie duchowe wzbogaciło nas wewnętrznie oraz było powodem do głębszej refleksji. Delegację naszych mieszkańców stanowili: pani Danusia Włodarska, pani Janina Miksiewicz, pan Marek Zientarski, pan Leszek Kostkiewicz.

dps koszelew

dps koszelew

 

NIEDZIELA PALMOWA

 

W dniu 9.04.2017r. delegacja mieszkańców p. Aleksander Dułkowski, p. Irenka Jezierska z opiekunami uczestniczyli we Mszy Św. - Niedzieli Palmowej w Gąbinie. To szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana inaczej Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym Wielki Tydzień. W czasie mszy zostały poświęcone palmy, symbolizujące odradzające się życie w tradycji chrześcijańskiej oraz odbyła się procesja z palmami, które były wykonane różną techniką i ozdobione borówką, kwiatami, bibułą i wstążkami. Po mszy odbył się konkurs palm wcześniej przygotowanych przez rodziny, dzieci oraz mieszkańców Gąbina i okolic. Nasz dom również wziął udział w konkursie i zajęliśmy III miejsce w parafialnym konkursie na najładniejszą palmę wielkanocną. Za tą piękną pracę otrzymaliśmy dyplom i książkę -,,Księga Patronów”.

dps koszelew

dps koszelew

 

ZAJĘCIA KULINARNE

 

Dnia 22 marca 2017r. zorganizowaliśmy zajęcia kulinarne podczas których robiliśmy pastę rybną. Uczestnicy zajęć kroili, siekali warzywa, jajka, ryby oraz ser żółty. Następnie pastą rybną smarowaliśmy pieczywo które na koniec posypaliśmy świeżym koperkiem oraz szczypiorkiem. Na poczęstunek zaprosiliśmy dyrekcję placówki.

dps koszelew

dps koszelew

 

KONKURS EKOLOGICZNY EKO MODA - BRWILNO

 

W dniu 21 marca 2017 roku zostaliśmy zaproszeni do udziału w konkursie ekologicznym Eko-Moda zorganizowana przez Fundację Portal Fm-Pomagamy Dzieciom przy współpracy Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie . Patronat honorowy objęli Poseł na Sejm RP Piotr Zgorzelski oraz Starosta Płocki Mariusz Bieniek. Głównym celem konkursu było włączenie mieszkańców DPS-ów oraz uczestników warsztatów terapii zajęciowej z Płocka i powiatów do aktywnego udziału w zapobieganiu degradacji środowiska naturalnego oraz że stan lokalnego środowiska jest naszą wspólną odpowiedzialnością dziś i jutro poprzez zbiórkę i segregację surowców wtórnych. Finał odbył się w Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie. Nasz dom reprezentowali pani Teresa Kosior przebrana na Eko - damę i pan Aleksander Dułkowski przebrany na Eko -murzyna . Mieszkańcom towarzyszyła Jolanta Bluszcz pracownik terapii zajęciowej oraz Pani Dyrektor Marlena Marciniak i Z-ca Izabela Lemanowicz- Miernik. Jury oceniało stroje wykonane z materiałów odpadowych w kategorii EKO MISS, EKO MISTER oraz Ekologiczny DOM. Stroje z ekologicznych materiałów prezentowali "na wybiegu" pensjonariusze DPS.

Laureatami EKO MODA 2017 zostali:

W konkursie na Eko miss i Eko mister nagrody zdobyli:

 • Andżelika Pawlikowska - DPS Nowe Miszewo,
 • Piotr Wojciechowski - DPS Nowe Miszewo

W kategorii Ekologiczny dom:

 • DPS Koszelew
 • WTZ Fundacja A.Wiśniewskiego Nowe Grabie.

W konkursie nakrętkowym zwyciężyli

 • I miejsce DPS Koszelew 69,9 kg
 • II miejsce DPS Brwilno 47,7 kg
 • III miejsce WTZ Mirosław 44,7 kg

Po ogłoszeniu wyników za stołem sędziowskim zasiedli pensjonariusze DPS a w roli modeli wcielili jurorzy którzy także pokazali się "na wybiegu" przebrani w ekologiczny strój.

W konkursie EKO MIS VIP i EKO MISTER VIP zwyciężyli: - Pani Litosława Koper, dyr MDK Płock, - Pan Piotr Rzewuski, Radny gm. Słupno.

dps koszelew

dps koszelew

 

DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W GĄBINIE

 

Dnia 14.03.2017 r. mieszkańcy naszego Domu zostali zaproszeni do Przedszkola Samorządowego w Gąbinie na uroczystą akademię z okazji Dnia Kobiet. Dzieci wykonały program, w którym śpiewały piosenki, recytowały wiersze o tematyce tego święta. Zebrani rodzice gromkimi brawami nagrodzili małych „artystów”. Dzieci złożyły życzenia wszystkim paniom oraz wręczyły im piękne tulipany. Naszym mieszkankom bardzo podobała się ta uroczystość.

dps koszelew

dps koszelew

 

DZIEŃ KOBIET

 

Dnia 08.03.2017r. w naszym Domu odbyła się uroczysta Akademia dla mieszkanek i pracownic z okazji Dnia Kobiet. Z programem słowno- muzycznym wystąpili panowie z zespołu „Mucha”, którzy śpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz wygłaszali monologi sławiące płeć piękną. Po złożeniu życzeń, wszystkim paniom wręczono upominki wykonane w ramach terapii zajęciowej oraz poczęstowano kawą, herbatą i smacznym ciastem. Pani dyrektor Marlena Marciniak w imieniu wszystkich pań mieszkających i pracujących w naszym Domu podziękowała za życzenia i pięknie przygotowany program artystyczny pod kierunkiem pana Andrzeja Machnickiego.

dps koszelew

dps koszelew

 

ZABAWA OSTATKOWA

 

Dnia 28.02.2017 r. odbyła się w naszym Domu zabawa ostatkowa. Imprezę rozpoczęła uroczyście pani Dyrektor DPS w Koszelewie Marlena Marciniak. W trakcie zabawy terapeuci zajęciowi przeprowadzili liczne konkursy: w postaci układanki z puzzli, zgadywanki, odgadywania różnych przedmiotów z zakrytymi oczami. Zabawę uświetnił śpiew mieszkańców, którzy zaprezentowali znane i mniej znane piosenki. Każdy kto brał udział w konkursie otrzymał słodki prezent. Uczestnicy zostali poczęstowani ciastem, kawą i herbatą. Przy dźwiękach muzyki granej przez pana Andrzeja Machnickiego miło spędziliśmy czas.

dps koszelew

dps koszelew

 

ZAJĘCIA KULINARNE

 

W środę 22 lutego grupa naszych mieszkańców uczestniczyła w zajęciach kulinarnych, podczas których piekliśmy chrupiące gofry. Mieszkańcy ubijali białka, ucierali żółtka z cukrem, następnie wszystko razem połączyli z mąką, mlekiem i proszkiem do pieczenia. Kolejnym etapem w naszych zajęciach było pieczenie gofrów i ich ozdabianie owocami, bakaliami, czekoladą i bitą śmietaną. Na koniec zajęć zostało nam tylko spróbować tych pysznych wypieków.

dps koszelew

dps koszelew

 

IMIENINY MIESZKAŃCÓW

 

Dn.17.02.2017 roku uroczyście świętowaliśmy imieniny mieszkańców naszego domu którzy swoje imieniny obchodzą w miesiącach: styczeń, luty, marzec.

Pani dyrektor Marlena Marciniak i pani kierownik Grażyna Dubielak złożyły solenizantom życzenia i wręczyły róże z krepiny wykonane przez mieszkańców na terapii zajęciowej. Odśpiewano tradycyjne „100 lat”. Solenizanci i goście zaproszeni zostali poczęstowani ciastem, kawą i herbatą. Dźwięki akordeonu wprowadziły wszystkich w melodyjny nastrój i zachęciły do wspólnego śpiewania. W miłej, serdecznej i rozśpiewanej atmosferze spędziliśmy razem czas.

dps koszelew

dps koszelew

 

WALENTYNKI W NASZYM DOMU

 

Dzień 14 luty to święto zakochanych, których patronem jest św. Walenty. Aby tradycji stało się zadość my również zorganizowaliśmy spotkanie przy kawie i ciasteczku podczas którego zostały odczytane życzenia walentynkowe dla mieszkańców, dyrekcji oraz pracowników DPS Koszelew. Imprezę uroczyście rozpoczęła dyrektor placówki p. Marlena Marciniak dedykując wszystkim obecnym życzenia przepełnione optymizmem i życzliwością. W uroczystym spotkaniu wzięła udział również zastępca dyrektora p. Izabela Lemanowicz – Miernik oraz kierownik p. Grażyna Dubielak.

dps koszelew

dps koszelew

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe święto jedno z najmilszych i najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu. Dnia 23.01.2017r. w naszym Domu odbyła się uroczystość upamiętniająca to Święto. Zastępca Dyrektora pani Izabela Lemanowicz - Miernik i Kierownik Działu pani Grażyna Dubielak złożyły wszystkim Babciom i Dziadkom życzenia: zdrowia, długich lat życia, samych pogodnych dni, życzliwości, miłości i radości. Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani słodkim upominkiem oraz poczęstowani ciastem, kawą i herbatą. Dźwięki akordeonu wprowadziły wszystkich w melodyjny nastrój i zachęciły do wspólnego śpiewania. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.

dps koszelew

dps koszelew

 

ZAJĘCIA KULINARNE W NOWYM ROKU

 

Dnia 17 stycznia 2017 r. rozpoczęliśmy kolejną już edycję zajęć kulinarnych w naszym Domu. Tym Razem mieszkańcy naszej placówki robili kolorowe kanapki w skład których weszła: szynka, żółty ser, jajka, pieczarki, różnokolorowe warzywa np. papryka, ogórek. Pod koniec zajęć przystąpiliśmy do degustacji kanapek na którą zaprosiliśmy Dyrektor placówki p. Marlenę Marciniak oraz Z-cę Dyrektora p. Izabelę Lemanowicz -Miernik. Z min naszych gości wnioskujemy, że bardzo, bardzo smakowały!

dps koszelew

dps koszelew

 

WYSTĘP „GRZYBOWIANEK” W DPS KOSZELEW

 

Dnia 18 stycznia 2017 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszym Domu zespół ludowy „Grzybowianki”.

O wartości ich muzyki świadczy niezbicie ilość dyplomów, pucharów i innych nagród zdobywanych podczas festiwali i przeglądów kapel ludowych, gdzie konkurencja jest bardzo duża. „Grzybowianki" są m.in. laureatkami Festiwalu Folkloru i Kultury Ziemi Kujawskiej i Mazowieckiej „Od Kujawiaka do Oberka" w Łącku w kategorii „zespołów śpiewaczych". Najważniejszym wyróżnieniem jest dla nich przyznany im przez Starostę Płockiego prestiżowy tytuł „Zasłużony dla Powiatu". Niektóre członkinie zostały indywidualnie wyróżnione za swoją pracę społeczną na rzecz kultury.

Ten dzień mieszkańcy naszego Domu będą długo wspominać.

dps koszelew

dps koszelew

 

KĄCIK FRYZJERSKI

 

Dnia 10 stycznia 2017 r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w otwarciu „KĄCIKA FRYZJERSKIEGO” w naszym Domu. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała Dyrektor placówki p. Marlena Marciniak , Z-ca Dyrektora p. Izabela Lemanowicz - Miernik oraz członkowie Samorządu Mieszkańców DPS Koszelew - p. Barbara Antczak i p. Tadeusz Nadolski. Nasz „Kącik Fryzjerski” cieszy się dużą popularnością zarówno wśród pań jak i panów.

dps koszelew

dps koszelew

 

SYLWESTER 2016

 

Tegoroczne spotkanie Sylwestrowe odbył się w naszej placówce 30 grudnia. Wieczór Sylwestrowy spędziliśmy przy dźwiękach muzyki biesiadnej, pracownicy terapii zajęciowej przygotowali ciekawe konkursy i zagadki a za udział w zabawie nagradzali uczestników słodyczami. W imprezie towarzyszyła nam dyrektor placówki p. Marlena Marciniak oraz kierownik p. Grażyna Dubielak. Mieszkańcy chętnie śpiewali piosenki, recytowali wiersze, tańczyli. Pod koniec uroczystości tradycyjnie wybraliśmy Króla i Królową Balu oraz wypiliśmy lampkę szampana życząc sobie wzajemnie SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2017 !!!

dps koszelew

 
 
 
Dom Pomocy Społecznej w Koszelewie 2004 - 2017