Koszelew 2, 09-530 Gąbin, tel. (24)267-51-51 fax. (24)267-51-68
 
 
   dpskoszelew.plArchiwum aktualności 2018 rok

KONKURS NA „NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ”
PROMOCJA PRAC MIESZKAŃCÓW KALENDARZ 2019 „DZIELIMY SIĘ Z WAMI NASZYMI TALENTAMI II”

 

W dniu 6.12.2018 r. w Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie odbyła się realizacja projektu „Do szopy hej pasterze”, który był współfinansowany ze środków Powiatu Płockiego i składał się z dwóch modułów. Pierwszy moduł polegał na wydaniu publikacji kalendarza 2019 „DZIELIMY SIĘ Z WAMI TALENTAMI II ”w którym znajdują się prace mieszkańców Domu Pomocy Społecznej z Koszelewa o tematyce Bożonarodzeniowej wykonanych podczas zajęć terapeutycznych oraz w zaciszu swojego pokoju. Drugi moduł projektu polegał na przygotowaniu szopek Bożonarodzeniowych przez Domy Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Powiatu Płockiego, które wzięły udział w konkursie na „NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ” w Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie. Celem konkursu było przede wszystkim pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świat Bożonarodzeniowych. Rozwijanie postaw twórczych, kreatywności, rozwijanie wyobraźni plastycznej uczestników.

W konkursie brały udział m.in.:
DPS W GOŚLICACH 
DPS W ZAKRZEWIE 
DPS W NOWE MISZEWO 
DPS W WYSZOGRODZIE 
DPS W PŁOCKU 
DPS W BRWILNIE 
DPS W KOSZELEWIE 
WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ W ZAKRZEWIE 
WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ W KOSZELEWIE 
WARSZTATY TERAPII ZAJECIOWEJ W NOWYM MISZEWIE.

Wystawione szopki oceniała komisja pod przewodnictwem Wicestarosty Powiatu Płockiego p. Iwony Sierockiej. I miejsce przyznano szopce wykonanej przez Dom Pomocy Społecznej w Koszelewie, II miejsce zajęła szopka wykonana przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zakrzewie, a III miejsce zdobyła szopka wykonana przez Dom Pomocy Społecznej w Wyszogrodzie.

dps koszelew

dps koszelew

 

Andrzejki w Gąbinie

 

Dnia 29.11.2018 r. instruktorzy terapii zajęciowej zorganizowali „Wieczór Andrzejkowy”. Każdy mieszkaniec mógł sobie powróżyć z kolorowych karteczek, zaczarowanych kubków oraz patyczków. Wieczór upływał w atmosferze magii, wróżb, konkursów i wesołej zabawy w towarzystwie dyrektora placówki p. Marleny Marciniak. Wszyscy zostali poczęstowani kawą i herbatą oraz pysznym ciastem.

dps koszelew

dps koszelew

 

ANDRZEJKI W NASZYM DOMU

 

Dnia 29.11.2018 r. instruktorzy terapii zajęciowej zorganizowali „Wieczór Andrzejkowy”. Każdy mieszkaniec mógł sobie powróżyć z kolorowych karteczek, zaczarowanych kubków oraz patyczków. Wieczór upływał w atmosferze magii, wróżb, konkursów i wesołej zabawy w towarzystwie dyrektora placówki p. Marleny Marciniak. Wszyscy zostali poczęstowani kawą i herbatą oraz pysznym ciastem.

dps koszelew

dps koszelew

 

Turniej warcabowo-szachowy w Podgórzu

 

Dnia 20.11.2018 r. nasi mieszkańcy uczestniczyli w corocznym Turnieju warcabowym i symultanie szachowej na zaproszenie Stowarzyszenia Pomocowego „Bliżej Siebie” i DPS w Zakrzewie. Turniej odbył się w tym roku w Szkole Podstawowej w Podgórzu. Nasi mieszkańcy dzielnie walczyli z innymi konkurentami, wygrywając miejsce na podium. Wracaliśmy zadowoleni i pełni dumy.

dps koszelew

dps koszelew

 

Wyjazd do teatru

 

Dnia 24 listopada 2018 r. wybraliśmy się z grupą naszych mieszkańców do teatru w Płocku na sztukę pt. „Gwiazdy rdzewieją na dnie Wisły”. Cud nad Wisłą, obrona Płocka to główne wątki dramatu. Sztuka Bohdana Urbanowskiego została napisana specjalnie dla teatru w Płocku z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Opowiada ona dzieje wojny polsko -bolszewickiej z 1920 roku. Spektakl był dla nas wielką lekcją historii, jak również poezją i muzyką tamtych lat.

dps koszelew

dps koszelew

 

Akademia z okazji 11 listopada 2018 r. w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie

 

W dniu 09.11.2018 r. delegacja naszych mieszkańców została zaproszona do Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie na Akademię z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła Dyrektor szkoły pani Danuta Kowalkowska–Fiłoniuk, następnie młodzież przedstawiła program artystyczny symbolizujący to wydarzenie. Widownia wraz z aktorami śpiewała pieśni patriotyczne. Nasi mieszkańcy również aktywnie włączyli się do występu.

dps koszelew

dps koszelew

 

IMIENINY MIESZKAŃCÓW

 

Dnia 8 listopada 2018 r. odbyła się kolejna edycja imienin mieszkańców w Naszym Domu. Pani dyrektor Marlena Marciniak i pani kierownik Grażyna Dubielak złożyły solenizantom życzenia oraz wręczyły bibułowe kwiaty wykonane podczas zajęć terapeutycznych. Następnie odśpiewano tradycyjne „100 lat”. Czas upłynął nam miło przy dźwiękach muzyki oraz indywidualnych występach naszych mieszkańców, którzy tańczyli oraz śpiewali piosenki. Wszyscy zostali poczęstowani kawą i herbatą oraz pysznym ciastem.

dps koszelew

dps koszelew

 

Zajęcia kulinarne - październik

 

Dnia 16.10.2018 r. odbyły się w naszym Domu zajęcia kulinarne. Tym razem robiliśmy dwa rodzaje sałatek z kapusty pekińskiej. Mieszkańcy biorący udział w zajęciach kroili poszczególne składniki m.in. jabłka, ananasy, szynkę. Na koniec zajęć odbyła się degustacja sałatek w towarzystwie kierownictwa naszego Domu, mieszkańców i terapeutów.

dps koszelew

dps koszelew

 

TARGI AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ W PŁOCKU

 

Dnia 11 października 2018 r. odbyły się Płockie Targi Aktywności Zawodowej w Centrum Widowiskowo-Sportowym ORLEN ARENA w Płocku. Organizatorami tegorocznych Targów byli: Miejski Urząd Pracy w Płocku, Powiatowy Urząd Pracy w Płocku oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Płocku. Główny cel targów to możliwość pozyskania naboru nowych pracowników. W tym roku zaprezentowało się 72 wystawców z różnych branż. Zarówno Domy Pomocy Społecznej jak i Warsztaty Terapii Zajęciowej prezentowały prace swoich podopiecznych wykonane podczas zajęć terapeutycznych.

dps koszelew

dps koszelew

 

100-lecie Pani Łucji Kosieckiej

 

Dnia 04.10.2018 r. obchodziliśmy jubileusz 100-nych urodzin naszej mieszkanki Pani Łucji Kosieckiej. Była to okazja niecodzienna i doniosła. Niewielu z nas ma przecież możliwość obchodzenia 100-lecia życia. Na uroczystość zostały zaproszone władze Starostwa Powiatowego w Płocku, ZUS Płock, PCPR Płock, Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Płocku, Miasta i Gminy Gąbin, parafii Gąbin, Gminy Iłów oraz najbliższa rodzina. Przybyli goście składali Pani Łucji najserdeczniejsze życzenia, przekazywali prezenty oraz odczytywali gratulacyjne listy. Uroczystość uświetnił występ zespołu „Mucha”. Na koniec uroczystości wszyscy zaproszeni goście poczęstowani zostali tortem oraz pysznymi wypiekami.

dps koszelew

dps koszelew

 

Zajęcia kulinarne - wrzesień

 

Dnia 19.09.2018 r. odbyły się zajęcia kulinarne. Tym razem robione były tosty. Mieszkańcy, którzy przybyli na zajęcia kroili szynkę, żółty ser i ogórki konserwowe. Następnym zadaniem było smarowanie chleba tostowego masłem i składanie kanapek w całość, przygotowanymi wcześniej składnikami. Zgodnie z tradycją naszych zajęć kulinarnych odbyła się degustacja tostów z udziałem kierownictwa naszego Domu, mieszkańców oraz pracowników terapii.

dps koszelew

dps koszelew

 

Wycieczka do Ciechocinka 11.09.2018 r.

 

Ciechocinek to największe i najważniejsze uzdrowisko nizinne w Polsce. Dzień 11 września 2018 r. to piękny, słoneczny, wrześniowy dzień, w którym wybraliśmy się z grupą naszych mieszkańców na wycieczkę do Ciechocinka. Podczas wycieczki zwiedzaliśmy drewniane tężnie, park Zdrojowy, oglądaliśmy kolorowe dywany kwiatowe, pijalnie wód, teatr letni, łazienki. W godzinach popołudniowych udaliśmy się na pyszny obiad. Mieliśmy również przyjemność zjeść deser z kawą i herbatą, potańczyć przy muzyce na żywo.

dps koszelew

dps koszelew

 

WYJAZD DO KINA

 

W dniu 6.09.2018 r. wybraliśmy się z grupą mieszkańców do kina Przedwiośnie w Płocku na film pt. „Dywizjon 303 Historia prawdziwa”. To film gdzie akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej w 1940 roku. Kiedy Anglia przegrywa walkę w przestworzach na pomoc Brytyjczykom przybywają polscy lotnicy, Dywizjonu 303 i stają do walki w bitwie o Anglię. Film opowiada prawdziwą historie polskich asów przestworzy, którzy stali się legendą. Dywizjon 303 uważany jest za jedną z najlepszych i najskuteczniejszych jednostek myśliwskich w czasie II wojny światowej. Miłym zakończeniem wyjazdu do kina było spotkanie przy kawie, herbacie i lodach.

dps koszelew

dps koszelew

 

Turniej Karciany w Szczutowie

 

Dn. 05.09.2018 r. braliśmy udział w „Szczutowskim Spotkaniu Integracyjnym. Turniej karciany 2018 r.” w DPS w Szczutowie. W rozgrywkach karcianych w „tysiąca” brało udział 3 mieszkańców naszego Domu. Podczas imprezy odbył również konkurs kulinarny pt. „Mięsne i jarskie turniejowe specjały”. Kulinarnie nasz Dom reprezentowały paszteciki mięsno-grzybowe wykonane przez mieszkankę naszej placówki. W trakcie imprezy odbyły się liczne konkursy oraz pokaz zespołu tanecznego. Zostaliśmy też ugoszczeni słodkościami oraz dobrym obiadem.

dps koszelew

dps koszelew

 

DOŻYNKI POWIATU PŁOCKIEGO W GĄBINIE

 

Dnia 02.09.2018 r. odbyły się Dożynki Powiatu Płockiego w Gąbinie, w których uczestniczyła delegacja naszego Domu. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji plonów w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gąbinie. Otwarcia dożynek dokonał Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak. Nasz Dom przygotował piękny kosz dożynkowy. Imprezę obok innych artystów, uświetnił zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Ponadto każdy mógł skosztować różnorodnych potraw ze stoisk regionalnych. Dożynkom towarzyszyły też stoiska informacyjne, wesołe miasteczko i liczne stragany.

dps koszelew

dps koszelew

 

60 lat DPS w Goślicach

 

Dnia 1 września 2018 r. gościliśmy na 60-leciu DPS w Goślicach połączonym z XXV Dniem Pieczonego Ziemniaka. Podczas imprezy podziwialiśmy ciekawe występy artystyczne. W trakcie imprezy kosztowaliśmy zgodnie z tradycją Domu potrawy z ziemniaków m.in. frytki, sałatkę z ziemniaka. Mieszkaniec naszego Domu brał udział w konkursie plastycznym pt. „Dom - miejsce, w którym mieszkam”, malując piękny obraz na płótnie farbami akrylowymi. Obraz ten przedstawiał DPS w Koszelewie, w którym mieszka autor pracy. Na zakończenie imprezy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie w studiu foto, które będzie przypominało nam o miło spędzonym czasie.

dps koszelew

dps koszelew

 

Zajęcia kulinarne

 

Dnia 9.08.2018 r. odbyły się kolejne zajęcia kulinarne. Tym razem robione były zimne desery. Grupa mieszkańców kroiła owoce - ananasy, brzoskwinie, banany w kosteczkę oraz galaretkę, która została przygotowana dzień wcześniej. Następnym etapem było ubijanie bitej śmietany i przygotowanie lodów. Wszystkie składniki zostały połączone w pucharkach i przyozdobione rodzynkami. Tradycyjnie na koniec zajęć odbyła się degustacja z udziałem pracowników terapii. Po minach mieszkańców widzieliśmy, że przyrządzone desery smakowały wyśmienicie.

dps koszelew

dps koszelew

 

LETNIE GRILOWANIE

 

Dnia 24 lipca 2018r. zorganizowaliśmy dla naszych mieszkańców imprezę grillową. Podczas spotkania, które odbyło się w godzinach południowych, mieszkańcy chętnie degustowali kiełbaski i kaszanki z grilla, jak również częstowali się ciasteczkami i napojami. Mieszkańcom towarzyszyła pani dyrektor Marlena Marciniak i pani kierownik Grażyna Dubielak. W miłej atmosferze przy biesiadnej muzyce spędziliśmy razem czas.

dps koszelew

dps koszelew

 

WYJAZD DO ZAKRZEWA

 

Dnia 28.06.2018r. odbył się w DPS w Zakrzewie Dzień Humoru i Satyry Zakrzewo 2018 „U – rodziny”. Nasz Dom został zaproszony do uczestnictwa w tej pięknej imprezie. Nasi mieszkańcy uczestniczyli w zajęciach warsztatowych m.in. biżuteryjnych, piosenkarskich, plastycznych i fotograficznych. Prezentacja efektów zajęć warsztatowych połączona była z galą finałową. Na koniec odbyła się wspólna zabawa z zespołem EX-BOLO.

dps koszelew

dps koszelew

 

Bramki 2018

 

Dn. 26.06.2018 r. grupa mieszkańców naszego domu wyjechała na imprezę integracyjną do DPS w Bramkach. Byli to: p. Antczak Barbara, p. Nadolski Tadeusz, p. Wiśniewski Piotr, p. Lemanowicz Irena i p. Mozyrko Jacek. Była to coroczna impreza pt. „Wianki 2018”.

Podczas imprezy przygrywała „na swojską nutę” kapela ludowa. Wszyscy zaproszeni mieszkańcy domów mogli brać udział w warsztatach, gdzie mieli okazję nauczyć się wykonywać własnoręcznie dawniej wykonywane na co dzień rzeczy np.: koszyki wiklinowe, dzbanki z gliny, mydełka zapachowe, wycinać ludowe klapoki czy ze słomy robić „pająki”.

Punktem kulminacyjnym było puszczanie przy akompaniamencie kapeli ludowej wianków w stawie, który znajduje się na terenie DPS. Cały teren obiektu był udekorowany elementami z życia wsi. Były widoczne dawniej używane maszyny rolnicze, ubiory świąteczne i codziennego użytku jak i meble znajdujące się w ówczesnych chałupach.

Świetnie się bawiliśmy. Do DPS w Koszelowie wróciliśmy wzbogaceni o nową wiedzę.

dps koszelew

dps koszelew

 

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA 2018

 

Dnia 21 czerwca 2018 r. w Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie odbyła się impreza integracyjna pod nazwą „Noc Świętojańska”. Ta magiczna noc tak naprawdę odbywa się z 23 na 24 czerwca i jest najkrótsza w roku. Dawni Słowianie już wieczorem rozpalali ogniska i odprawiali przy nich rytuały, trwające niekiedy do świtu m.in. palili w ogniu magiczne zioła, by powstały dym przyciągnął do nich szczęście i dobrobyt. Z kolei dziewczęta przez cały dzień plotły wianki z kwiatów i ziół a wieczorem puszczały je na rzece, licząc na to, że wianki wyłowi z wody upatrzony kawaler. Podczas świętojańskiej nocy miał też zakwitnąć legendarny kwiat paproci. Przynosił on bogactwo i powodzenie. Młodzież łączyła się w pary i szukała go razem do rana. W imprezie wzięło udział 13 placówek: mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy, a także Klub Seniora z Gąbina i Przedstawiciele rodzin osób niepełnosprawnych.

Uczestnicy spotkania na tę uroczystość przywieźli wianki, które wzięły udział w konkursie na najładniejszy wianek świętojański. W trakcie imprezy puszczano je na wodę. Pierwsze miejsce zajął ŚDS z Wyszogrodu, drugie miejsce DPS z Wyszogrodu, trzecie miejsce ŚDS z Płocka. Noc Świętojańską rozpoczęła uroczyście Dyrektor DPS w Koszelewie Marlena Marciniak, następnie głos zabrali Mariusz Bieniek - Starosta Płocki, Krzysztof Jadczak - Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin, Ks. Andrzej Świderski - Proboszcz Parafii Gąbin.

Z wielu przygotowanych atrakcji największym powodzeniem cieszył się występ zespołu „Mucha”, który na tę uroczystość przygotował program o tematyce włoskiej pt. „Piękny świat włoskiej piosenki”. Zaproszeni goście mieli okazję skorzystać z poczęstunku, przejażdżek bryczkami oraz brali udział w ciekawych konkursach. Goście mieli możliwość obejrzenia na kiermaszu prace naszych mieszkańców, które zostały wykonywane w ramach terapii zajęciowej różnymi technikami. Imprezę wsparli swoją pomocą wolontariusze z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gąbinie.

dps koszelew

dps koszelew

dps koszelew

dps koszelew

 

Brwilno 2018

 

Dnia 20.06.2018 r. mieszkańcy naszego domu: p. Szymański Stefan, p. Kujawska Elżbieta i p. Lemanowicz Irena uczestniczyli w imprezie integracyjnej „Przegląd Aktywnej Społeczności 2018.

W „Przeglądzie Twórczości Artystycznej” ze swoimi programami prezentowały się zaproszone Domy. Równocześnie odbywał się konkurs plastyczny, w którym wyróżnienie zdobył nasz mieszkaniec Pan Stefan Szymański.Po obiedzie i poczęstunku rozpoczęła się zabawa taneczna.

Do DPS w Koszelewie wróciliśmy zadowoleni i w dobrych humorach.

dps koszelew

dps koszelew

 

Olimpiada Sportowa dla Osób Niepełnosprawnych w Miszewie

 

Dnia 14 czerwca 2018 r. nasi mieszkańców zostali zaproszeni do wzięcia udziału w XXVI Letniej Olimpiadzie Sportowej dla Osób Niepełnosprawnych Nowe Miszewo 2018. Nasi mieszkańcy brali udział w dwóch dyscyplinach sportowych: rzucie lotką do tarczy oraz rzucie piłką do kosza. Nasza drużyna otrzymała puchar, nagrody rzeczowe. Każdy z uczestników otrzymał dyplom.

dps koszelew

dps koszelew

 

XIII INTEGRACYJNY FESTIWAL PIOSENKI - KAROLINOWO 2018

 

Dn. 7.06.2018 r braliśmy udział w XIII integracyjnym Festiwalu Piosenki w Karolinowie. W tym roku festiwal odbywał się pod hasłem: „Powróćmy jak za dawnych lat”. Uczestnicy prezentowali piosenki które były zapisami ducha Polaków w istotnych dla tego stulecia okresach.

W festiwalu brało udział 16 przedstawicieli Domów Pomocy Społecznej województwa Mazowieckiego. Nasz Dom reprezentował p. Stefan Szymański, który wykonał trzy piosenki „Tylko we Lwowie, Ukochany kraj, Przybądź do mnie dam Ci kwiat paproci”. Po występach uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkową statuetkę, dyplom i prezent. W godzinach popołudniowych imprezę umilał zespół DOMS który znanymi przebojami porywał gości do tańca.

Pani dyrektor Agnieszce Klimczewskiej i wszystkim pracownikom dziękujemy za miłą atmosferę i pyszny poczęstunek.

dps koszelew

dps koszelew

 

Dni Integracji i Aktywności Osób Niepełnosprawnych w Płocku

 

Dnia 7 czerwca 2018 r. odbył się piknik integracyjny w Płocku, skierowany do osób niepełnosprawnych. Podczas imprezy nasi mieszkańcy uczestniczyli w warsztatach carving oraz kosmetycznym. Brali również udział w loterii, w której wylosowali ciekawe nagrody. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na potrawy z grilla. W trakcie imprezy zaprezentowaliśmy swoje stoisko z rękodziełami artystycznymi naszych mieszkańców.

dps koszelew

dps koszelew

 

Bajka pt. „Szczęście”

 

W dniu 05.06.2018 r. do naszego Domu zawitał Teatr z Nowego Sącza z przedstawieniem pt. „Szczęście”. Mieszkańcy z dużym zainteresowaniem śledzili losy bajkowych bohaterów i dowiedzieli się, że w życiu trzeba mieć przyjaciela i przeżyć prawdziwą przyjaźń. Bajka przeniosła wszystkich w dziecinny świat ucząc nas, że w życiu każdy powinien mieć przyjaciela. Mieszkańcom bardzo podobał się artystyczny przekaz o przyjaźni w scenografii bajkowej.

dps koszelew

dps koszelew

 

IMIENINY MIESZKAŃCÓW

 

Dnia 23 maja 2018 r. odbyła się kolejna edycja imienin mieszkańców w Naszym Domu. Pani dyrektor Marlena Marciniak i pani kierownik Grażyna Dubielak złożyły solenizantom życzenia oraz wręczyły bibułowe kwiaty wykonane przez pensjonariuszy podczas zajęć terapeutycznych. Nie zabrakło również tradycyjnego 100 lat. Wszyscy zostali poczęstowani kawą i herbatą oraz pysznym ciastem. Czas upłynął nam miło przy dźwiękach muzyki oraz indywidualnych występach naszych mieszkańców, którzy śpiewali piosenki oraz tańczyli.

dps koszelew

dps koszelew

 

GRILL 2018

 

Dnia 22 maja 2018 r. zorganizowany został grill dla naszych mieszkańców. Każdy mógł skonsumować gorącą kiełbaskę i kaszankę z grilla. Przy rytmach biesiadnej muzyki mieszkańcy aktywnie spędzali ten wiosenny czas. Uwieczniliśmy te wspaniałe chwile na zdjęciach. We wtorkowym grillu uczestniczyła pani dyrektor DPS Koszelew Marlena Marciniak oraz pani kierownik Grażyna Dubielak.

dps koszelew

dps koszelew

 

DZIEŃ ZIEMI W SŁUBICACH

 

Dnia 20 maja 2018 r. odbył się Dzień Ziemi w Słubicach, na który został zaproszony nasz Dom. Nasz Dom zaprezentował stoisko z pracami mieszkańców DPS Koszelew, które są wykonywane na zajęciach terapii zajęciowej. Każdy przechodzień mógł zapoznać się z dziełami naszych twórców, które przyciągały spojrzenia zainteresowanych. Na odwiedzających czekały różnorodne stoiska min. z przysmakami regionalnymi, wyroby z wikliny, kiermasze, kwiaty. Odbyły się ciekawe występy dzieci i młodzieży ze Słubic, orkiestry OSP Słubice. Gwiazdą wieczory był zespół Power Play. Współorganizatorami i współgospodarzami tej uroczystości był starosta płocki Mariusz Bieniek oraz wójt Gminy Słubice Krzysztof Dylicki. W obchodach słubickiego Dnia Ziemi uczestniczyła pani Dyrektor DPS Koszelew Marlena Marciniak, pani kierownik Grażyna Dubielak oraz instruktorzy terapii zajęciowej.

dps koszelew

dps koszelew

 

Zajęcia kulinarne – maj

 

Dnia 15 maja 2018 r. grupa naszych mieszkańców brała udział w kolejnej edycji zajęć kulinarnych w naszym Domu. Tym razem robiliśmy wiosenne kanapki. Uczestnicy zajęć świetnie się bawili krojąc szynkę, ser oraz kolorowe warzywa. Następnie układali je na razowym i żytnim chlebie. Tradycyjnie na koniec odbyła się wspólna degustacja – wiosenne kanapki smakowały wyśmienicie.

dps koszelew

dps koszelew

 

ZAJĘCIA KULINARNE

 

W czwartek 19 kwietnia odbyła się w naszym domu kolejna edycja zajęć kulinarnych. Tym razem uczestnicy zajęć robili waflowe smakołyki. Duże suche wafle smarowano dżemami i masą kajmakową. Następnie składano i krojono na małe wafelki. Na koniec zajęć mieszkańcy w towarzystwie kierownika p. Grażyny Dubielak oraz pracownika socjalnego p. Beaty Piechockiej i terapeutów, degustowali przygotowane wafelki.

dps koszelew

dps koszelew

 

SPOTKANIE WIELKANOCNE W NASZYM DOMU

 

Dnia 27 marca 2018 r. odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne dla mieszkańców naszego Domu. Mieszkańcy usiedli wspólnie z panią Dyrektor Marleną Marciniak, panią Kierownik Grażyną Dubielak oraz z proboszczem tutejszej parafii Andrzejem Świderskim przy odświętnie zastawionym stole. W miłej atmosferze wszyscy życzyli sobie świąt ciepłych, serdecznych, pełnych miłości i wzajemnego zrozumienia.

dps koszelew

dps koszelew

 

NIEDZIELA PALMOWA

 

W dniu 25.03.2018 r. jak co roku Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zorganizowało konkurs na najdłuższą, najpiękniejszą i wyróżniającą się palmę wielkanocną. Delegacja mieszkańców p. Jacek Mozyrko i p. Janusz Zalewski z opiekunami uczestniczyli o godz. 10.30 we Mszy Św.- Niedzieli Palmowej w Gąbinie. To szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana inaczej Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym Wielki Tydzień. W czasie mszy zostały poświęcone palmy, symbolizujące odradzające się życie w tradycji chrześcijańskiej oraz odbyła się procesja z palmami, które były wykonane różną techniką i ozdobione borówką, kwiatami, bibułą oraz wstążkami. Po mszy odbył się konkurs palm wcześniej przygotowanych przez rodziny, dzieci i mieszkańców Gąbina i okolic. Nasz Dom również wziął udział w konkursie i zajęliśmy II miejsce w parafialnym konkursie na najładniejszą palmę wielkanocną. Za tą piękną pracę otrzymaliśmy dyplom i książki -„Zamki i Pałace”, „Skarby Unesco”, „Cuda Natury”.

dps koszelew

dps koszelew

 

ZAJĘCIA KULINARNE

 

W czwartek 22.03.2018 r. zostały zorganizowane zajęcia kulinarne, podczas których robiliśmy dwa rodzaje sałatek makaronowych. W ich skład weszły: ogórki, jajka, szynka konserwowa, ser żółty, kukurydza oraz makaron. Po pokrojeniu wszystkich składników przez mieszkańców sałatki zostały odpowiednio doprawione i podane do degustacji. Następnie wspólnie z p. kierownik Grażyną Dubielak konsumowaliśmy zrobione sałatki.

dps koszelew

dps koszelew

 

DZIEŃ KOBIET

 

Dnia 8.03.2018 r. w naszym Domu odbyła się uroczysta Akademia dla mieszkanek i pracownic z okazji Dnia Kobiet. Z programem słowno – muzycznym wystąpili panowie z zespołu „Mucha”, którzy śpiewali piosenki, recytowali wiersze sławiące płeć piękną. Na zakończenie występu zaśpiewali piosenkę „Za zdrowie Pań”, po której wręczyli wszystkim paniom upominki wykonane w ramach terapii zajęciowej. Przebywający w tym czasie w naszym domu lider zespołu Bayer Full Sławomir Świerzyński również złożył życzenia wszystkim paniom i zaśpiewał kilka fragmentów swoich przebojów. Następnie wszyscy zostali poczęstowani kawą, herbatą i smacznym ciastem.

dps koszelew

dps koszelew

 

IMIENINY MIESZKAŃCÓW

 

Dn. 21-02-2018 r odbyły się w naszym domu imieniny mieszkańców, którzy swoje imieniny obchodzą w I kwartale tego roku. Była to już kolejna edycja tego typu imprezy. Pani dyrektor Marlena Marciniak i pani kierownik Grażyna Dubielak złożyły solenizantom życzenia, oraz wręczyły bibułowe kwiaty wykonane na terapii zajęciowej. Następnie odśpiewano tradycyjne „sto lat”. Tej miłej okoliczności towarzyszyło również pożegnanie proboszcza parafii Gąbin ks. Józefa Szczecińskiego, który pełnił posługę duszpasterską w naszym Domu. Pani Dyrektor jak i mieszkańcy dziękowali Ks. proboszczowi za lata bycia wśród nas i prowadzenie przez modlitwę. Na tę okoliczność pan Stefan Szymański namalował obraz naszego Domu i wręczył jako pamiątkę od mieszkańców.

Przy dźwiękach muzyki, słodkim poczęstunku, kawie i herbacie miło i uroczyście spędziliśmy to przedpołudnie.

dps koszelew

dps koszelew

 

ZAJĘCIA KULINARNE

 

W piątkowe przedpołudnie tj. 16.02.2018 r. Odbyły się cieszące dużym zainteresowaniem zajęcia kulinarne, podczas których robiliśmy faworki. Sprawni mieszkańcy rozwałkowywali wcześniej przygotowane ciasto, po czym wycinali i przewijali kształtne faworki. Na koniec zostały upieczone w głębokim tłuszczu. Faworki wyglądały przepięknie i smakowały wyśmienicie.

dps koszelew

dps koszelew

 

ZABAWA WALENTYNKOWO-OSTATKOWA

 

Dnia 13 lutego 2018 r. mieszkańcy naszego domu aktywnie uczestniczyli w zabawie Walentynkowo-Ostatkowej i świętowali Dzień Zakochanych, czyli popularne Walentynki. W trakcie imprezy czytano wiersze i śpiewano piosenki o tematyce miłosnej. Niektórych mieszkańców rytmy muzyki granej przez pana Andrzeja Machnickiego zachęciły do tańca.

Podczas tej miłej zabawy wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani pysznym domowym ciastem oraz kawą i herbatą. Nie zabrakło również odczytania życzeń walentynkowych, które mieszkańcy wcześniej wrzucali do przygotowanej specjalnie Skrzynki. Miłe życzenia, podziękowania i wyznania miłosne rozweseliły i ucieszyły mieszkańców jak i pracowników.

dps koszelew

dps koszelew

 

Wyjazd do DPS w Obrytem

 

Dnia 8.02.2018 r. nasz Dom został zaproszony przez DPS w Obrytem i Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pod Jednym Dachem” na XV Kabaretowe Obryckie Spotkanie Artystyczne. Delegacja mieszkańców z pracownikami terapii oraz Panią Dyrektor Marleną Marciniak uczestniczyła w uroczystości. Podczas imprezy wystąpił kabaret Młodych Panów, który zadbał o dobry humor oraz zespół Adrea Lotanii którego piosenki porywały do tańca wszystkich gości przybyłych na to spotkanie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki. Wracaliśmy do Koszelewa bardzo zadowoleni.

dps koszelew

dps koszelew

 

Występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Słubicach

 

Dnia 2.02.2018 r. w Naszym Domu wystąpiły dzieci z młodszych klas Szkoły Podstawowej w Słubicach. Był to program pt. „Jan Paweł II i Święci”. Była to jasełka bożonarodzeniowa z tematyką o Janie Pawle II. Dzieci były pięknie przebrane między innymi za Maryję, Józefa, aniołów. Na początku zaśpiewały ulubioną pieśń Jana Pawła II – „Barkę” a potem recytowały wiersze. W program zostały wplecione oryginalne wypowiedzi naszego papieża z pielgrzymek do Polski.

Występ bardzo podobał się naszym podopiecznym. Na koniec dzieci wręczyły mieszkańcom obrazki z wizerunkiem Jana Pawła II, natomiast jako podziękowanie za występ każdemu dziecku wręczyliśmy czekoladowego Świętego Mikołaja.

dps koszelew

dps koszelew

 

Dzień Babci i Dziadka

 

W dniu 22.01.2018 r. w naszym domu obchodzona była uroczystość upamiętniająca Święto Dzień Babci i Dziadka. To wyjątkowe i jedno z najmilszych i najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu. Pani Dyrektor Marlena Marciniak i kierownik pani Grażyna Dubielak złożyły życzenia: zdrowia, spokoju, radości, długich lat życia, samych pogodnych dni oraz wszelkiej pomyślności wszystkim Babciom i Dziadkom. Odśpiewane zostało ,,Sto lat” i zostały wręczone słodkie upominki. Całą uroczystość uświetnił wspólny słodki poczęstunek przy kawie i herbacie. Wszyscy dobrze się bawili wspólnie śpiewając i recytując wiersze Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

dps koszelew

dps koszelew

 

Zajęcia kulinarne

 

Dnia 16.01.2018 r odbyły się kolejne zajęcia kulinarne. Tym razem robiliśmy jajka faszerowane. Zajęcia odbyły się na stołówce, w której w grudniu został utworzony aneks kuchenny dla mieszkańców Naszego Domu. Grupa mieszkańców kroiła cebulę i pieczarki, które zostały podsmażone. Następnym etapem było połączenie składników oraz nałożenie przygotowanego farszu w połówki jajek. Na degustację została zaproszona pani Dyrektor Marlena Marciniak oraz pani Kierownik Grażyna Dubielak. Po minach naszych gości widzieliśmy, że przyrządzone jajka smakowały wyśmienicie.

dps koszelew

dps koszelew

 

SYLWESTER 2017

 

W tym roku Sylwester w naszej placówce odbył się 29 grudnia. Spędziliśmy go przy dźwiękach muzyki granej na keyboardzie przez instr. terapii Andrzeja Machnickiego. Instruktorzy terapii przygotowali szereg konkursów, w których mieszkańcy brali czynny udział, zdobywając cenne nagrody. Podczas Wieczoru Sylwestrowego towarzyszyła nam Pani Dyrektor Marlena Marciniak. Mieszkańcy śpiewali piosenki, opowiadali dowcipy, recytowali wiersze i tańczyli. Tradycyjnie wybraliśmy Króla i Królową balu oraz wypiliśmy lampkę szampana, życząc wszystkim mieszkańcom Szczęśliwego Nowego Roku 2018!!!

dps koszelew

dps koszelew

 
 
Dom Pomocy Społecznej w Koszelewie 2004 - 2017